Sari la conținut

Prima tranta!


Ice_Shadow
 Share

Postări Recomandate

Si eu sunt incepator...in Septembrie mi-am luat carnetul si primul meu motor a fost un Suzuki Bandit de 600 pe care l-am vandut si de vreo 5 zile mi-am luat un CBR F4 din 2000...unde am vrut sa ajung este faptul ca m-am costat 500 de euro acest schimb...poti sa mergi si cu motoare mai puternice de la inceput numa sa fi mai precaut...

Poti, de ce sa nu poti!? cum merge F4? Vezi ca la primavara deja o sa fii mai experimentat, asa ca poti lua ceva mai puternic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un cauciuc nou si aderent pt roata fata , ti-ai comandat? Mai mult ca sigur ca nu, data viitoare s-ar putea sa te opresti intr-un obstacol de pe (marginea) drumului si sa dai ortul popii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un cauciuc nou si aderent pt roata fata , ti-ai comandat? Mai mult ca sigur ca nu, data viitoare s-ar putea sa te opresti intr-un obstacol de pe (marginea) drumului si sa dai ortul popii.

 

Cred că ar ajuta și niște exerciții cu levierul de la pompa de frînă. Unii bagă mai mîna-n el crispați și se miră că ajung pe jos instant :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cert e faptul ca nu mai este vreme de motoare. Dimineata esti amortit, cauciucurile nu ti se incalzesc, oamenii sunt buimaci. Uneori ma uit cu pofta la baietii care inca mai merg, dar sunt constient ca e mai bine in masina la caldurica si cu moto in garaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt de acord cu aceasta amiabila de la asigurari.

Cel mai bine e sa mergi la politie. In felul acesta este sanctionat si soferul si ai si un plus in fata celor de la asigurari.

Prin intelegere amiabila, dupa parerea mea, se incurajeaza mersul "nesimtit" pe ideea "pana la urma nu patesc nimic completez o hartie si am scapat de fraier".

Acum fiecare face cum doreste.

Pai daca esti forumist.....

Daca se da omu' jos fin masina, recunoaste si-si cere scuze....de ce sa te duci la pulitie, sa moara si capra vecinului, nu?

Eu daca in urama unei tsmponari as face amiabila cu X, i-as ds si o sticla de uischi, ca e mai ieftina decat amenda

Maine se face 2014, poate ne mai tivilzam si noi oleaca

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te pune... te intreaba daca vrei sa faci amiabila. Am avut in vara accident cu un autoturism care avea asigurare la Carpatica. Doua luni am stat dupa ei, in conditiile in care aveam PV de la Politie. Cred ca daca aveam amiabila, imi radea ala in nas si ma trimitea acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am citit toate posturile, m-am oprit la unul din care voi cita ceva, urmînd să adresez o întrebare. Citatul ar fi ăsta : „Sunt bine, si nici motocicleta nu are nimic, s-a zgariat putin carena si o semnalizare e crapata ...in rest, nimic. L-am lasat jos cand am vazut ca nu mai am timp sa ma opresc si de asta a scapat asa.”. Întrebarea mea este: nu cumva ar fi posibil ca un avocat bun (defapt, rău) să-l transforme din victimă în vinovat spunînd că a căzut [insert reason here] accidentînd-ul ulterior și pe cel cu autoturismul? Ideea asta creață mi-a venit pentru că mi-am amintit că la multe accidente am citit că motociclistul a procedat la fel, iar coroborat cu faptul că trăim în România....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca esti forumist.....

Daca se da omu' jos fin masina, recunoaste si-si cere scuze....de ce sa te duci la pulitie, sa moara si capra vecinului, nu?

Eu daca in urama unei tsmponari as face amiabila cu X, i-as ds si o sticla de uischi, ca e mai ieftina decat amenda

Maine se face 2014, poate ne mai tivilzam si noi oleaca

Bafta!

 

Nu ca sunt forumist am aceasta parere.

Dupa numarul meu de posturi nu cred ca reiese ca sunt forumist si nici nu-mi place sa intru in polemici cu oameni care nu-i cunosc.

Ai recunoscut si tu ca preferi sa faci amiabila, daca esti de vina, si dai si o sticla de bautura ca este mai ieftina decat amenda, asta nu se numeste civilizatie.

Dupa 11 ani de B si 2 ani de categ A, din care am mers numai sezonul 2013 cu moto, am ajuns la concluzia ca nu este bine sa faci amiabila.

De ce nu doresc amiabila?

In primul rand pt ca asta e alegerea mea.

In al doilea rand pt ca nu suntem atat de civilizati ca sa ne dam seama de greseli daca nu primim si o amenda. Sunt sigur ca dupa ce faci amiabila si dai si a cea sticla de bautura o sa faci aceeasi greseala.

In al treila rand pt faptul ca firmele de asigurari o sa-ncerce sa nu te despagubeasca din varii motive.

Si-n ultimul rand ar fi corect ca in urma unui accident cel vinovat sa si plateasca nu doar cu reparatia masinii proprii ci sa fie si sanctionat.

 

Acestea sunt parerile mele de "forumist" dl. euforiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ca sunt forumist am aceasta parere.

Dupa numarul meu de posturi nu cred ca reiese ca sunt forumist si nici nu-mi place sa intru in polemici cu oameni care nu-i cunosc.

Ai recunoscut si tu ca preferi sa faci amiabila, daca esti de vina, si dai si o sticla de bautura ca este mai ieftina decat amenda, asta nu se numeste civilizatie.

Dupa 11 ani de B si 2 ani de categ A, din care am mers numai sezonul 2013 cu moto, am ajuns la concluzia ca nu este bine sa faci amiabila.

De ce nu doresc amiabila?

In primul rand pt ca asta e alegerea mea.

In al doilea rand pt ca nu suntem atat de civilizati ca sa ne dam seama de greseli daca nu primim si o amenda. Sunt sigur ca dupa ce faci amiabila si dai si a cea sticla de bautura o sa faci aceeasi greseala.

In al treila rand pt faptul ca firmele de asigurari o sa-ncerce sa nu te despagubeasca din varii motive.

Si-n ultimul rand ar fi corect ca in urma unui accident cel vinovat sa si plateasca nu doar cu reparatia masinii proprii ci sa fie si sanctionat.

 

Acestea sunt parerile mele de "forumist" dl. euforiu.

bingo.

 

e bine sa ai incredere in frana fata ca in propria mama. :grinbandit: (a se lua ca o expresie)

 

sa moara ciupi daca la anul nu fac topic cu "sa exersam franarea de urgenta" sa vad cine vine.

 

*parca vad ca nici eu nu vin. ;)

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...