Sari la conținut

Kawasaki sau Suzuki?


radu.gabbriel
 Share

Postări Recomandate

Nu am condus niciunul, dar toate testele de pe net plaseaza ZX10-le undeva pe locul II al preferintelor tuturor, dupa BMW S1000RR.

Pentru ca are traction control si se pare ca le-a iesit si sasiul de data asta, Kawa e cea mai avansata dintre japoneze.

 

Gixxeru' e neschimbat de prin 2007 asa...daca vrei Gixxer eu mi-as lua unul mai ieftin de prin 2009 asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

daca te dai tare pe circuit e normal sa te uiti dupa o diferenta de 2 sutimi.in caz ca o folosesti pe strada.alege mobra care iti place mai mult performantele intre miare nu sunt sesizabile la o folosire pentru un uz cotidian.singurele diferente sunt cele estetice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZX10 e la ani lumina fatza de GSXR, precum si fatza de celelalte japo. E la bataie cu BMW-ul S1000RR. Restul e can can. E vorba ca are vre-o 25 cai in plus, si motorul e fiabil, sasiu bun, electronica performanta. De ce ti-ai lua Suzuki? Pt nume?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alege kawasaki!e mult peste suzuki

suzuki nu a schimbat mai nimic la motociclete din 06 decat foarte putina electronica niste moduri de putere... A B C ,ba 2 tobe ba o toba ,alte faruri ,bla bla bla,nimicuri

sunt fan SUZUKI insa trebuie sa o recunosc ca celor de la kawasaki le-a iesit acest zx10r nota 10+

am suzuki,am avut suzuki inca 2 suzuki`uri insa nu o sa mai aleg alt suzuki in afara de 1000`05-06 daca nu o sa vina cu ceva revolutionar

imi pare rau sa o spun dar au ramas mult in urma,asta e realitatea ...

nu poti face comparatie intre kawasaki 2012 si suzuki 2013 ,nu ai cum sa le compari ,asta daca nu-ti vrei raul

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care are un suzuki si am mers cu el mi-a placut cum se simte. El are doar cuvinte de lauda despre suzuki. Oricum eu nu voi cumpara motocicleta pt pista ci pt a utiliza in oras in afara orasului. Poate ca voi intra si pe pista dar foarte rar. Mai sus cineva imi recomanda r1 dar din 2009 nu imi place absolut deloc de cand au achimbat sunetul motorului. Prefer o motocicleta cu sunet de motocicleta_(japoneza mai bine zis). Foarte mult imi place daytona de la triunph dar iese din discutiee pt ca nu este de o mie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa traduci asta , o sa-ti dea sigur de gandit daca merita diferenta de bani ,poate pt tine merita pt ca :

1. e placerea ta sa ai ceva mai nou

2.poate privesti cu alti ochi marca kawasaki insa treaba s-a schimbat mult in bine pt ei dupa 2009... mai ales dupa 2011

3.iti permiti

ce nu inteleg eu cum ai ajuns sa le compari zx10`12 vs gsxr`13,cred ca trebuia sa-ti dai seama singur :)... glumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zx10 pare hitul momentului ,sasiu ,frane (abs),tc-traction control,motor....pare cea mai in forma japoneza dar sa nu uitam ca si honda a castigat cam toate testele comparative in anul de gratie 2008...in timp sa dovedit ca are grave probleme de fiabilitate si astazi nimeni nu da doi bani pe modelul 2008-9...

De performante dinamice nu se pune problema->Cu dif de pret dintre suzu si kawi ,poti face si suzuki sa fuga la fel de tare sau chiar mai tare si sa sune mai bine ca un zx10 stock ..



Si asa ajungem la vorba mentalistului si a comandantului...

Daca vrei o motocicleta conservatoare ,fiabila ,rapida ,raport pret/performante imbatabil ,alege un gsxr mai vechiut (dar nou) de prin showroomuri...daca vrei electronica,abs,new edge&shit alege zx 10...cu riscurile de rigoare...

 

Eu personal as alege zx10 :D

 

Si mai e un aspect la cumpararea unei motociclete noi ...deprecierea/revanzarea...in viitor o motocicleta cu "ABS" va suna mai bine no mather what

Editat de Fatal Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care are un suzuki si am mers cu el mi-a placut cum se simte. El are doar cuvinte de lauda despre suzuki. Oricum eu nu voi cumpara motocicleta pt pista ci pt a utiliza in oras in afara orasului. Poate ca voi intra si pe pista dar foarte rar. Mai sus cineva imi recomanda r1 dar din 2009 nu imi place absolut deloc de cand au achimbat sunetul motorului. Prefer o motocicleta cu sunet de motocicleta_(japoneza mai bine zis). Foarte mult imi place daytona de la triunph dar iese din discutiee pt ca nu este de o mie.

 

 

de ce de o mie neaparat? oricum, bine ca nu honda! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. As vrea sa cer ajutorul sau parerea voastra in vederea cumparari unei moto:-P.

Moto o voi cumpara noua dar ce as putea alege dintre kawasaki zx10r 2012 si suzuki gsxr 1000 2013. tin sa precizez k am qvut tot o moto de 1000 (triumph sprint st 955)

Multumesc anticipat pt viitoarele raspunsuri

Vad ca nimeni nu a zis nimic de Triumph, este de luat in considerare. Un motor destul de fiabil, trage bine din toate turatiile , am mers cu asa ceva si nu am de ce sa ma plang.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...