Sari la conținut

gsxr 600 2001- ridicare ghidon


Darkthor
 Share

Postări Recomandate

Salut , stimati colegi motociclisti.

Va deranjez si eu cu o mica intrebare, deoarece durerile de spate au inceput sa se faca din ce in ce mai simtite la drumurile mai lungi...

Am un gsxr 600- 2001, inaltimea de 1.74 (65kg, deci nu sunt cine stie ce balena) , si la drumuri lungi , nu a devenit dureros,ci insuportabila pozitia de mers.Si am incercat orice fel de jonglare...stat asa,stat altfel,impins cu abdomenul in rezervor,etc,etc...pur si simplu nu mai gasesc solutii la pozitia de mers...am incercat chiar sa imi pun ghiozdanul pe tank,si sa ma imping in el....tot nu merge grozav.

Nu prea am vazut pe la noi,dar am inteles ca exista inaltatoare de ghidon....ma gandesc ca as putea sa comand de pe ebay,...

Voi ce parere aveti despre ele? Schimba ciclistica mult de tot?Dar pozitia?

Editat de Darkthor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Ghidon dintr-o bucata dar schimbi si cablurile

Am un amic cu un gsxr modificat street fighter, ghidonul dintr-o bucata face toti banii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mumulescu...conduc gsxr de 6 ani, cu o pauza de 2 pe un naked....nu vorbesti cu un pusti de 18 care ieri si-a luat vitezana (desi acest motor are doar 6 luni, veneam de pe un 750). Dar apreciez complimentul :)

Editat de Darkthor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

google superbike conversion kit

 

sunt scumpe si nu-ti garanteaza nimeni ca n-o sa te doara spatele in continuare

 

mie mi se pare aiurea pozitia pe SS-uri cu ghidon, incearca un tankbag cu o perna/ceva inauntru , mai preia ceva din greutatea corpului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga un control medical. In mod normal ar fii trebuit organismul sa se obisnuiasca in atatia ani si sa nu te mai doara sau sa te doara din ce in ce mai putin.

Bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga un control medical. In mod normal ar fii trebuit organismul sa se obisnuiasca in atatia ani si sa nu te mai doara sau sa te doara din ce in ce mai putin.

Bafta multa!

 

Asta ma pregateam si eu sa scriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-68579-0-41627600-1382020674_thumb.jpg poti monta ghidon street si prinderi,cablurile iti da voie dar nu modele prea inalte! cu ghidon pozitia e buna dar nush daca iti da voie carena fata , nu loveste ghidonul la viraje, pozele sunt de pe un srad 750 naked

post-68579-0-59256800-1381075485_thumb.jpg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt in genul tau 174 -62kg. am un srad. in primele 3 luni m-a durut foarte tare gatul de la casca. si bratele,spatele. dar m-am obisnuit cu pozitia fara sa mai am dureri. este adevarat ca la 50-60km de mers mai amorteam,dar imi schimbam pozitia si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conversie la ghidon dintr-o bucata cu placa si prinderi. Cele cu ambreiaj hidraulic necesita alta conducta si rerutare la cablurile de acceleratie.

Sau cauta pe google "helibars".

Si eu cochetez pentru busa cu asa modificare.

Totusi eu as merge pe helibars avand in vedere ca nu necesita modificari,costa si mai putin si este viabil pentru busa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de problema medicala,cam am idee ce e...este un inceput de scolioza care ma bantuie de ceva ani, si pe care o tin cat de cat sub control.

Da, sunt si eu curios daca ar bate in carene cumva....

Editat de Darkthor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am facut si eu conversia de la semighidoane la ghidon la un sv650s insa din pacate nu am apucat sa ma dau prea mult ca sa pun o parere, la prima impresie pozitia e mult mai ok. Au trebuit schimbate in afara de ghidon si prinderi si cablul de ambreiaj si furtun de frana si reroutat cel de acceleratie.

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...