Sari la conținut

Intâlnirea de Comuniste Âşi AtaÂşe '14, 25-27 Iulie, Cabana Cuca


Aleko
 Share

In ce data doriti sa aiba loc?  

61 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Vizitator MosRahao

August este incarcat cu alte obligatii pentru majoritatea. Vreti sa tineti cont de asta - bine; nu - treaba voastra. Sansele de a participa la ceva sunt aproape nule pentru mine in luna august.

 

Sunt de acord cu Zidu, cu Ciprian, cu pedros si cu ceilalti care au obiectat asupra datei. Nu am sa votez pentru ca nici una din datele propuse nu se potriveste cu planurile mele. Asa cum am mai spus, eu cred ca orice intalnire care tine un we ar trebui programata intr-unul din "capetele" sezoanelor.

 

Ca principiu, as propune ca intalnirile de we sa se petreaca fie la inceputul sezonului, fie spre sfarsitul lui. pentru mine personal este extrem de dificil sa confirm participarea pentru un we in mijlocul sezonului. Asadar, v-as ruga sa va ganditi ca intalnirile de we sa se intample in perioada 15 aprilie - 15 iunie (max 1 iulie) sau 15 august - 15 septembrie (max 1 octombrie).

Intalnirile hotarate fix in mijlocul sezonului sunt potrivnice planificarii calatoriilor mai lungi sau medii. De aceea, cum si altii mai ies nu doar in we, ar fi de dorit (din punctul acesta de vedere) ca cele de we sa nu interfereze cu planurile mai tzapanoase de ieseala, de genul o saptamana, doua sau mai mult... tocmai ca sa putem participa si colo-si colo.

Va rog mult sa aveti si asta in vedere, multumesc prieteni. Si spor la organizare!

 

imi mai pare rau ca noi, ce din bucuresti, nu ne intalnim o data in an, la o carciuma, sa bem ceva si sa ne punem de acord.

 

Ai dreptate. Hai sa ne vedem la "Que Pasa" vineri 31 ianuarie, la ora 18. Este in centru, usor de ajuns de la M Universitate, ca sa fie egala distanta pentru toti. Se afla aici: http://goo.gl/maps/SOq01 . Veniti cat mai multi bucuresteni comunisti si sa ne punem de acord, asa cum zici. Apoi sa avem un punct de vedere comun. Haideti!

Adresa: General Praporgescu David 13 Zona: Universitate Ambient: Old style, Rock, Studentesc

 

 

Eu zic sa o lasam mai moale cu orgoliile. Intr-adevar, comunitatea noastra nu prea e comunitate,

Am fost ajutat de multi useri (le multumesc), am ajutat si eu pe cine am putut cum am putut.

Insa, ca uneala intre noi, slab!, foarte slab! Din pacate!

 

Corect. E timpul sa remediem asta. Am deschis un topic in acest sens : /index.php?/topic/707442-drink-ul-bucurestenilor-comunisti/

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 317
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce a zis Zidu, Ciprian, Pedro si ce zici tu...
Vara la munte nu-i ca primavara si toamna iar daca prieteneasca e fixa si neschimbabila si SIriul e si el fix si neschimbabil, Intalnirea nationala se face bine mersi la mijloc cu 3 saptamani intre ele. Intotdeauan ameninti ca nu poti ca esti pelcat in vreun turneu vara, fa-ti plecarile in functie de intalnire ca stii de anul trecut ca merita si era si mai si pe Ij.
Iar intalnirea se voteaza pe forum, Bucurestiul degeaba s-ar puen de acord, toata tara hotaraste, toti cu comuniste sa-se simta nevrednici de motocicletele lor daca nu le urnesc!



salut , o parere de a mea ar fi pentru cei care au o distanta mai mare de 300km sa facem un fond de donatii sa ai ajutam (ipulsionam) cu benzinica macar la intoarcere ,

 

. De aia in ficecare an cand am contribuit(si am facut-o, inclusiv la Sambata) am preferat sa fac plinul unei persoane unde mi-a fost foarte clar ca depindea de acel ajutor.

secondez ideile

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o parere bazata pe exemplu:

 

se stie ca in Polonia e mai aprinsa tema amatorilor de atase (au o istorie mai bogata in domeniu), pai uite ei intrunirea (cu o numiti voi) "nationala" o fac in aceiasi data si in acelasi loc de ani de zile indiferent de timp (ploaie sau arsita)... avantajul este:

 

- fiecare stie din timp data cind se va face si isi imparte vacantele de vara tinind cont de acea data fixa

- fiecare stie locatia si stie de ce are nevoie (citi km, cita benzina, citi bani...etc)

- fiecare cunoaste traseul si toate comoditatile si incomoditatile (in drum si la locul destinat)

... si cred ca se mai pot gasi avantaje

 

astfel cred ca din intrunirea "nationala" trebuie de facut o traditie unde se intilnesc toti pentru a-si povesti intimplarile, a bea un paharel (multe paharele), a se cunoaste etc... nu pentru a merge azi la un munte, miine la un lac, poimiine la cetate (astea cred ca se fac in intrunirile, zise "prietenesti"...sau o tura organizata de un grup de atase)

 

bunaoara, pentru mine si cei de linga mine (Basarabia) ideia organizarii intrunirii in centrul Tarii e binevenita este mai rezistenta distanta pentru un motor de 50 de anisori.

 

am citit mai sus ca este un loc unde v-ati adunat mai des... dece sa nu fie tot acolo...

 

nu pot vota pentru ca nu am fost niciodata dar in asta vara vin si vor veni mai multi daca se va stie an de an unde si cind se organizeaza marea adunare.

 

P.S. va rog n-o luati in furca... e o parere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Întrunirea pe care o face Aleko (chiar dacă dom' injiner e modest şi nu şi-o arogă) e întrunirea de bază, e aia Naţională. Aleko a propus o dată, probabil constrâns şi de datele prieteneştii mele (pe care vă rog să nu o amestecaţi în rândul întrunirilor, nu-şi propune aşa ceva, va fi chiar o prietenească, în formaţie restrânsă - nu mai am sau mai bine spus nu mai vreau să am disponibilitatea financiară de anul trecut) şi întrunirea de la Siriu, pe care Lolo şi-o organizează. Şi e f. bine că a stabilit o dată fixă, trebuie să încetăm cu circul ăla că "eu o vreau primăvara în octombrie". Poţi participa (, vb în general), bine, nu poţi, iară bine.

 

Ca să-i răspund şi lui MotorSpyrit (mi-e lene să-l citez de pe alt topic), deocamdată nu ne comparăm cu Polonia. E f. bine că Aleko mişcă Naţionala, aşa popularizează ataşistele/comunistele/clasicele şi totodată capacitează posesorii de astfel de motociclete din diferite regiuni la participare, urmând probabil ca în următorii 2-3 ani Naţionala să-şi delimiteze o poziţie geografică bine statuată.

Cred că toată lumea e binevenită să facă propuneri de zonă, atâta timp cât sunt rezonabile participanţilor. Îmi anunţ de pe acum participarea (de principiu) sub menţiunea expusă de Zidu: dacă nu intervine nimic, sunt acolo. Că la dispecerii din Otopeni se întâmplă multe :) .



LE. Am scris în acelaşi timp cu Aleko. Să trăiţi, dom injiner! Ceva avioane pentru vikendu ăsta, nimic?

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o parere bazata pe exemplu:

 

se stie ca in Polonia e mai aprinsa tema amatorilor de atase (au o istorie mai bogata in domeniu), pai uite ei intrunirea (cu o numiti voi) "nationala" o fac in aceiasi data si in acelasi loc de ani de zile indiferent de timp (ploaie sau arsita)... avantajul este:

 

- fiecare stie din timp data cind se va face si isi imparte vacantele de vara tinind cont de acea data fixa

- fiecare stie locatia si stie de ce are nevoie (citi km, cita benzina, citi bani...etc)

- fiecare cunoaste traseul si toate comoditatile si incomoditatile (in drum si la locul destinat)

... si cred ca se mai pot gasi avantaje

 

astfel cred ca din intrunirea "nationala" trebuie de facut o traditie unde se intilnesc toti pentru a-si povesti intimplarile, a bea un paharel (multe paharele), a se cunoaste etc... nu pentru a merge azi la un munte, miine la un lac, poimiine la cetate (astea cred ca se fac in intrunirile, zise "prietenesti"...sau o tura organizata de un grup de atase)

 

bunaoara, pentru mine si cei de linga mine (Basarabia) ideia organizarii intrunirii in centrul Tarii e binevenita este mai rezistenta distanta pentru un motor de 50 de anisori.

 

am citit mai sus ca este un loc unde v-ati adunat mai des... dece sa nu fie tot acolo...

 

nu pot vota pentru ca nu am fost niciodata dar in asta vara vin si vor veni mai multi daca se va stie an de an unde si cind se organizeaza marea adunare.

 

P.S. va rog n-o luati in furca... e o parere

nu e-n specificul subforumului sa luam in furca pareri bine expuse, adu si alti romani din zona ta (nici minoritari rusi, ucrainieni, gagauzi etc. nu ne displac), drumurile din Moldova sunt bune, veti primi intariri din diferite orase.

Voteaza ca se stie ca e fie la sf lui iulie fie la inceputul lui august, an de an se stie ca se organizeaza marea adunare, acum vom stabili unde.

 

S Sveti Savschi praznicom mai Balsoi, cu ce comunista vii?

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

S Sveti Savschi praznicom mai Balsoi, cu ce comunista vii?

Nu prea am inteles :what:

 

...dar vin cu K-ul cel alb daca nu se va vinde, altfel cu un Ural M-67 sau IMZ-8 nereconditionate...nu voi reusi sa le reanimez pina atunci si nu prea reconditionez vara o fac mai mult in toamna-iarna caci nu-mi place vara s-o petrec la garaj, ci pe drumuri!

 

am 3 persone sigure care ar merge si inca 5 care nu prea au riscat la drum lung si hotare cu atasele... poate ii conving eu

 

am votat august, m-am nascut in august si daca o fi pina atunci sa-mi serbez onomastica la Itrunire va fi cel mai mare cadou ... dar voi veni chiar daca va fi in Iulie (Mai-Iunie sunt deja rezervate).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o parere bazata pe exemplu:

 

se stie ca in Polonia e mai aprinsa tema amatorilor de atase (au o istorie mai bogata in domeniu), pai uite ei intrunirea (cu o numiti voi) "nationala" o fac in aceiasi data si in acelasi loc de ani de zile indiferent de timp (ploaie sau arsita)... avantajul este:

 

- fiecare stie din timp data cind se va face si isi imparte vacantele de vara tinind cont de acea data fixa

- fiecare stie locatia si stie de ce are nevoie (citi km, cita benzina, citi bani...etc)

- fiecare cunoaste traseul si toate comoditatile si incomoditatile (in drum si la locul destinat)

... si cred ca se mai pot gasi avantaje

 

astfel cred ca din intrunirea "nationala" trebuie de facut o traditie unde se intilnesc toti pentru a-si povesti intimplarile, a bea un paharel (multe paharele), a se cunoaste etc... nu pentru a merge azi la un munte, miine la un lac, poimiine la cetate (astea cred ca se fac in intrunirile, zise "prietenesti"...sau o tura organizata de un grup de atase)

 

bunaoara, pentru mine si cei de linga mine (Basarabia) ideia organizarii intrunirii in centrul Tarii e binevenita este mai rezistenta distanta pentru un motor de 50 de anisori.

 

am citit mai sus ca este un loc unde v-ati adunat mai des... dece sa nu fie tot acolo...

 

Şi eu susţin părerea lui MotorSpyrit.

O întâlnire de comuniste şi ataşe e mult mai aproape de sufletul meu decât oricare altă mare întrunire moto cu concerte şi gherete la care particip de obicei, Din partea mea poate să fie această întâlnire începând din mai şi până-n octombrie, la orice dată, Oricum cu această ocazie, îmi iau o săptămână concediu şi până ajung la întrunirea propriu-zisă mai văd jumătate ţara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ar fi mai bine sa iesim un pic din tipare sa facem un fel de circuit in cele trei zile,prima zi in zona trans alpina a doua zi defileul jietului godeanu...

Nu cred ca-i bine dintr-o mie de motive!

Din start s-ar forma grupuri pentru ca niciodata o mobra nu poate tine pasul cu o jawa, apoi altii ar renuta din cauza costurilor, etc... si apoi nu ar mai fi "intrunire" ci un "raliu" de comuniste... Se poate organiza si asa ceva pe un topic separat purtand titlul de "circuit"

...Si un tanar rupt in buzunar care vine pe o planeta jerpelita?...

Da, acesta-i un argument de care trebiue tinut seama... o zona centrala sau apropiata de majoritate, si sponsorizarea celor vitregiti!

...ne intalnim o data in an, la o carciuma, sa bem ceva si sa ne punem de acord...

...Hai sa ne vedem la "Que Pasa" vineri 31 ianuarie, la ora 18...

Nu cred este normal ca o astfel de intrunire sa fie organizata si stabilita de 4-5 prieteni la un sprit.

La inceput, cu multi ani in urma locatia si data a fost stabilita aici pe forum, chiar si votata... fiecare a scris cand a avut timp si chef, iar majoritatea a decis.

Este bine sa ramana in continuare la fel, purtand acelasi nume si mai ales accesibila pentru toti asa cum a fost intotdeauna!

Aleko, cere si tu o oferta ma mail de la Cabana Voina....

Locatia este superba, inca nu trebuie sa ceri voie la nimeni... natura 100%

...Va fi o prieteneasca, o nationala, si una la Siriu.

Corect! Dar aceasta va ramane: "Intâlnirea de Comuniste şi Ataşe '14" ed. aVIII-a. Voi fi prezent ca in fiecare an, oriunde se va tine... vin pentru placerea de a ma intalni cu voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred că cel mai obiectiv mod de a stabili locaţia şi data viitoarei ediţii precum şi dacă se doreşte ca aceasta să fie cu dată şi locaţie fixă sau nu, este votul. Votul, în schimb să fie prin trimiterea pe PM cel puţin unui utilizator obiectiv, de încredere care să şi centralizeze datele şi să răspundă punctual la întrebările:

 

-locaţia propusă

-data propusă

-locaţie fixă pentru viitoare ediţii (da sau nu)

-data fixă pentru viitoare ediţii (da sau nu)

 

Propun PM deoarece pe topic poate apărea un ghiveci la urmă cu o grămadă de comentarii şi se pierde esenţa.

Cristi 57, Balshoi, Zidu', Festina Lente, Aleko, SchumyDan, mi se par a fi oameni de încredere şi obiectivi. Poate că dacă vreunul dintre ei, sau împreună, ar dori să se ocupe de chestiune, ar merge treaba asta cu voturile mai bine.

Aceasta este doar părerea mea, nu trebuie să se oftice cei cărora nu le place.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba asta cu intrunirea a fost cam incurcata mereu

 

dupa parerea mea ar trebuii supuse la vot catava propuneri obiective si sa iasa una

Alecu ar trebuii sustinut mai mult deoarece in afara de inplicarea propriu zisa omul se zbate, consuma gaz, se duce colo, colo, pierde timp si bani, etc.

si mai cred ca putina dictatura comunista n ar strica deloc ata timp cat stiu si cred ca cel care organizeaza se zbate sa iasa cat mai bine

 

prieteneasca cam pe principiul asta s a organizat si a iesit super super bine,s a stabilit o locati si o data de catre un comitet restrans, cine a putut a venit, cine n a avut bani a fost ajutat cum s a putut si asta a fost

 

rog nu aruncati cu pietre decat daca aveti 0-3 ani

 

multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Feri voteaza te rog, au votat doar 14 insi...+ eu care nu pot sa-mi trec votul. Votul se termina pe 28 Feb ora 23.59.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno... o luam iar de la capat cu polemicile ... ca-n fiecare an dealtfel, da' m-am obisnuit deja. Ca atare, pe mine si pe Berchezu' nu ne intereseaza nici data nici locatia. Stabiliti voi unde si cand iar noi o sa ne straduim sa ajungem. Indiferent unde si cand se tine !!!

 

PS 1: @Mihai, incearca sa-mi dai din timp detalii si despre "prieteneasca" voastra, caci desigur de la aia n-o sa lipsesc. Am cautat pe forum dar n-am gasit un topic despre asta dar am aflat azi telefonic de la Cios.

 

PS 2: Io-s Silviu de la Cluj (Km453).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am votat nul,pentru ca nu ma intereseaza asa mult data, mai important e sa stim dinainte data si locul ca sa putem face planuri... Aceasi parere o impartasesc si restul mizilenilor "comunisti" cu prezenta din ce in ce mai mare.

Le: e mai bine sa voteze cei care depind de un program fix si nu pot in august sau unii in iulie...eu pot sa-mi iau liber oricand ,chiar si azi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...