Sari la conținut

Intâlnirea de Comuniste Âşi AtaÂşe '14, 25-27 Iulie, Cabana Cuca


Aleko
 Share

In ce data doriti sa aiba loc?  

61 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 317
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Apoi as vrea si vin si eu cu al meu Voshod! Sunt destul de aproape! Bani gasim, timp mai greu; dar sper sa nu intervina la munca nimic!

 

P.s. Daca nu reusesc cu Voshodul, ma primiti cu Trabantul?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii si tu raspunsul ca veteran al intalnirilor de comuniste, cu Voshodul la drumul asta relaxant, il culegi pe drum si pe Marian cu Ijul,

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii si tu raspunsul ca veteran al intalnirilor de comuniste, cu Voshodul la drumul asta relaxant, il culegi pe drum si pe Marian cu Ijul,

 

Numai sa reusesc sa-l repar pana atunci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca vrea sa zica ca e mai greu ca mai trebuie sa aranjeze atasul. In cel mai rau caz cu Ijul solo :D .

Vizita noastra in zona Muscel se desfasoara in perioada in care in vechiul Campulung se petrecea Targul de Sf. Ilie.
Sfantul marca o sarbatoare tipica romanilor de pretutindeni la mijlocul pasunatului intre Sf. Gheorghe si Sf. Dumitru.
In Campulungul strabatut de drumul comercial spre Transilvania, aceasta sarbatoare pastorala dura 2 saptamani si devenise un prilej pentru importante schimburi comerciale, vitele, casul si cascavalul de Rucar, sarea, lemnul dar si "lipscanariile" din vestul Europei aduse de companiile comerciale din Brasov.
Prosperitatea de secole a Campulungului de Argeş s-a sprijinit pe o relativa autonomie (drepturi si privilegii speciale ale locuitorilor romani moşneni, slavi si romani balcanici-şcheienii, saxonii catolici ce s-au romanizat) şi a lasat Campulungului de azi o arhitectura bogata si aleasa.
Moment inspirat de cartile Campulungul din Marturiile Vremii si Regionalism Romanesc.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot in Campulung se mai poate vedea si prima motocicleta romaneasca ,I.M.S aflata la fosta uzina Aro. Cred ca se poate vedea fara probleme.Eventual o sa il rugam pe domnul Hagi sa ne faca intrarea acolo.Si domnul Hagi pe langa multele IMS-uri care le are, mai are si 2 motociclete jawa in restaurare. O sa dau de veste la toti vechii motociclisti din Campulung sa fie prezenti macar la parada, daca se organizeaza. Motocicletele vechi de la noi sunt din pacate sau fara acte sau nefunctionale.Ar fi doar un domn cu un MZ gat de lupta care mai merge cu el .Pana anul trecut mai era un domn care mergea cu ij-56 cu atas dar a decedat si copii au vandut motocicleta.

Referitor la cabana Cuca si cabanierul de dinaintea acualului domn cabanier proprietar de jawa, tot motociclist a fost la viata lui. Era un domn neamt, sas care a fost si pe front motociclist( pe bmw sahara ) in cadrul unei divizii Waffen SS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce are ? ca iju se repara in juma de zi

Corect!Problema e intervalul de o luna intre salarii si timpul liber de care nu prea mai dispun(serviciul la 12 ore)Mai am nevoie de ceva piese si sper sa pot veni cu el macar solo :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot in Campulung se mai poate vedea si prima motocicleta romaneasca ,I.M.S aflata la fosta uzina Aro. Cred ca se poate vedea fara probleme.Eventual o sa il rugam pe domnul Hagi sa ne faca intrarea acolo.Si domnul Hagi pe langa multele IMS-uri care le are, mai are si 2 motociclete jawa in restaurare. O sa dau de veste la toti vechii motociclisti din Campulung sa fie prezenti macar la parada, daca se organizeaza. Motocicletele vechi de la noi sunt din pacate sau fara acte sau nefunctionale.Ar fi doar un domn cu un MZ gat de lupta care mai merge cu el .Pana anul trecut mai era un domn care mergea cu ij-56 cu atas dar a decedat si copii au vandut motocicleta.

Referitor la cabana Cuca si cabanierul de dinaintea acualului domn cabanier proprietar de jawa, tot motociclist a fost la viata lui. Era un domn neamt, sas care a fost si pe front motociclist( pe bmw sahara ) in cadrul unei divizii Waffen SS.

Deci vii cu MT10-le si dormi la Cuca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa vin cu Mt-10 ca nu il mai am.Si fiindca astept un motor de 6 luni si nici pana acum nu a ajuns nu cred ca o sa am timp sa mai fac ceva pana la intrunire. Dar nu e bai vad eu ce fac sa ajung, la nevoie fac autostopul, oi gasit loc la cineva in atas. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah pai daca l-ai vandut merge sa iei un Ij 56 si tot clasica si comunista este, vezi ce zice si Zidu ca se face-n jumatate de zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aleko, nu e vorba de "fer", ci de faptul ca am dat la trabant 570 de ron pe asigurare si 200 pe itp!

nu mai am si ptr voshod de itp+asigurare

deja am platite darile la bmw si cele 2 masini, daca is liber, incerc sa vin cu trabi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iuli iti fac cadou 2 scule originale de Voshod daca vii cu Voshod. Intalnirea e pentru motociclete comuniste. Ai putea folosi un tertip, rog sa ma contraziceti daca gresesc, plata RCA in rate, platesti 1-2-3 luni cat ai chef si apoi nu mai platesti, asigurarea nu mai are valoare.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din păcate, RCA-ul nu se poate plăti în rate. Casco se poate plăti-n rate, dar nu RCA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai. Bravo. Bine zis.

Dacă nea' brokeru ar avea o idee de afacere pentru motociclişti, s-ar umple de bani...
Se plăteşte ori la lună ori la 3 luni mai degrabă, iar dacă nu vine să plătească cealaltă rată se anulează asigurarea, iar clientul să fie conştient de treaba asta.
Şi să vezi ce coadă se face la (coada lu') Ovidiu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca le mai ai pana la intalnire, te rog sa rezervi trusele, pe langa un loc de cort la umbra, pentru doi Iepurasi (K 175)

 

Cu siguranta, ne vedem acolo! :cheers:

Iuli iti fac cadou 2 scule originale de Voshod daca vii cu Voshod. Intalnirea e pentru motociclete comuniste. Ai putea folosi un tertip, rog sa ma contraziceti daca gresesc, plata RCA in rate, platesti 1-2-3 luni cat ai chef si apoi nu mai platesti, asigurarea nu mai are valoare.

Editat de twingoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate si in rate,numai ca tre sa vorbesti cu omu` potrivit! :)

Dacă plătești cu cardul, se poate și în rate, dar știu că se procedează în sistem credit, de tip card avantaj, deci nu știu dacă se poate sista plata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă plătești cu cardul, se poate și în rate, dar știu că se procedează în sistem credit, de tip card avantaj, deci nu știu dacă se poate sista plata.

 

Oricum ar fi, merita studiata problema, caci, daca s ar putea platii in rate am merge si noi din martie pana in decembrie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...deci nu știu dacă se poate sista plata.

Iti faci card avantaj, dupa a doua sau treia rata il ichidezi. Urmatoarele rate rca nu mai pot fi platite... simplu, asa-i?

Acum nu stiu daca in anul urmator mai poti face alt avantaj! ...dar poti incerca la alta banca(ca d-astea sunt multe :what:).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...