Sari la conținut

Cu motocicleta la salonul de la Budapesta


robertkiran
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 138
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vreau sa ajung si eu la salon ,mai ales ca in acea saptamana aveam planificat concediu la Budapesta,fara sa stiu de salon . acum ca am aflat ,ziua de sambata vreau sa o dedic salonului. Pe unde este mai indicat sa merg spre Budapesta? Eu vin de la Constanta cu masina. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu e mai bine pe la Nadlac. Google maps imi arata ca e cel mai scurt. Mai exact 1061 km.

Mda, posibil, nu am calculat distanța, probabil creierul meu a fost setat pe Oradea. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi pe Bucuresti - Pitesti - Sibiu - Arad - Nadlac - ... e cel mai rapid drum, cu cele mai multe portiuni de autostrada.

 

Testat acum 2 saptamani: bucuresti - budapesta aprox 10 ore cu masina, mers lejer.

Editat de stokerel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Euro? Poți schimba direct acolo dacă ai euro iar dacă ai lei schimbi la noi în forinți direct. De asemenea pune bani pe un card, poți sa îl folosești peste tot cu comision 0 asa ca scapi de bătăi de cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, poti plati cu cardul cam peste tot, inclusiv la salon. Altminteri poti extrage bani din orice ATM pt ceva comision...sau poti veni cu euro de acasa. Dar casele de schimb cam au comisioane asa ca mai bine nu te complici si scoti cash din ATM daca ai nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cit mai putini forinti si mai multi pe card, asta daca nu preconizezi o recidiva la unguri.

Corect. Sau dacă îți rămân sa nu fie monede, ca nu ți le schimba când te întorci nimeni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti probleme la trecere prin Arad dati de stire. Va dau nr de tf pe privat. Drumuri bune la cei care merg. Cat despre forinti puteti schimba la casele de schimb din Arad. In niciun caz in zona vamii, e mai scump. Si verificati asigurarile sa fie valabile :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PT TOI USERII: nicaieri in europa NU se plateste rovigneta pentru drumurile nationale se achita DOAR pentru autostrazi, mai putin in germania, unde si autostrada e mokka.


» Post actualizat in 16 Mar 2015 21:41

mare grija la informatiile date mai sus precum ca vigneta e valabila doar pe autostrada in ungaria...fals

 

am tranzitat ungaria cu masina si cu motoru, am vazut camere mobile pentru vigneta si pe nationale (inclusiv indicator care preciza ca e necesara vigneta) ;)

 

pe toate drumurile de granita este necesara vigneta

daca iei amenda se plateste la posta, nu tot timpu gasesti deschis si risti alte incurcaturi

 

vigneta ti-o poti lua de pe net fara probleme inainte sa pleci cu valabilitate in perioada care ai nevoie

vorbesti TIMPENII !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PT TOI USERII: nicaieri in europa NU se plateste rovigneta pentru drumurile nationale se achita DOAR pentru autostrazi, mai putin in germania, unde si autostrada e mokka.

» Post actualizat in 16 Mar 2015 21:41

 

vorbesti TIMPENII !

Confirm.

Am văzut și eu camerele dar probabil sunt pt ceva vignete pt tiruri sau ceva de genul. Pe naționale NU se plătește nimic pt auto/moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

camerele sunt pentru utilitare cu MTMA > = 3,5 tone

HU vinieta trebuie doar pe autostazi si drumurile expres!!

pe celelalte NU! (pentru cei sub 3,5tone)

 

detalii pe autopalya.hu

sau

http://www.nemzetiutdij.hu/Root/Shared/Languages/ro.pdf

 

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe unde este mai indicat sa merg spre Budapesta? Eu vin de la Constanta cu masina. Multumesc.

Momentan stau in Tm si stiu bine drumul pana in Bucuresti. Sfatul meu e acesta. Drumul e foarte bun, iar bucata dintre Oravita pana si Timisoara este una dintre cele mai frumoase zone ale tarii.

O idee buna ar fi si Transalpina Banatului. :)

 

Drum bun! :cheers:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan stau in Tm si stiu bine drumul pana in Bucuresti. Sfatul meu e acesta. Drumul e foarte bun, iar bucata dintre Oravita pana si Timisoara este una dintre cele mai frumoase zone ale tarii.

O idee buna ar fi si Transalpina Banatului. :)

 

Drum bun! :cheers:

Si prin zona Anina-Resita e zona superba., ai sosea buna. Dar anul trecut s-a deschis de la Slatina de Timis-Valiug-Resita, asa cum zici tu, Transalpina Banatului. Sosea oglinda, curbe largi cu vizibilitate, drum necirculat. De vis. Lasati Oravita-Caransebes-Lugoj, frumos, dar foarte circulat.

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt la Budapesta de 3 zile deja,vreme frumoasa,soare in jur de 13-15 grade in jurul pranzului...Am venit pe ruta Cta-Bucuresti-Deva -Arad-Nadlac din cauza ca am vrut sa ajung repede. Sa ne vedem cu bine la salon.

» Post actualizat in 19 Mar 2015 18:52

 

Gata, am luat on-line biletele, că nu am chef de juma de oră de stat la coadă, 50.2 lei bucata.

Nu am incercat,dar presupun ca trebuiesc imprimate? Sunt la hotel in Budapesta si nu cred ca ma descurc sa le scot pe undeva la imprimanta. Editat de dynoviorel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...