Sari la conținut

What is in the Barn ? este si la noi?


fhchth
 Share

Postări Recomandate

Vad ca sunt destul de multe pe site-ul celor de la Velocity

http://www.velocity.com/tv-shows/whats-in-the-barn#mkcpgn=ytvel1

 

Pacat ca nu sunt episoadele intregi, dar e destul de interesant canalul asta Velocity!



Pff..ce emisiuni au astia! Cred ca te-ar putea tine toata ziua in fata televizorului!

Nu cred ca o sa vedem asa ceva transmis si la noi...asa ca singurele sperante sunt torentele americane.

 

Mersi de informatie Basty!

Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

evident, vine foarte greu, dar daca vi diseara, o iei cu 10mb/s, daca nu-ti merge site-ul de mai sus scrie-mi sa-ti dau torentele de la mine.

Editat de LES
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Vad ca sunt destul de multe pe site-ul celor de la Velocity

http://www.velocity.com/tv-shows/whats-in-the-barn#mkcpgn=ytvel1

 

Pacat ca nu sunt episoadele intregi, dar e destul de interesant canalul asta Velocity!

 

 

Pff..ce emisiuni au astia! Cred ca te-ar putea tine toata ziua in fata televizorului!

Nu cred ca o sa vedem asa ceva transmis si la noi...asa ca singurele sperante sunt torentele americane.

 

Mersi de informatie Basty!

Doar daca base, ponta si vre-o bomba sexi se apuca de restaurari !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut vreo 2 episoade,ce sa zic lumeaa bine imbracata si perversa a licitatiilor de vechituri, cum sa obtii maximul din niste rugini nerestaurate, clanuri/carteluri internationale care impun preturi de baza mereu in crestere bazate pe vanzari anterioare - cumparatori nestiutori cu bani gata sa inghita preturi impuse de profitori, ceva lacrimi de crocodil cand obiectul de decor cu minunata patina ruginie pleaca cu 30-100 000$ (din care casa de licitatie o lua un sfert). Si History Chanel sau alte can-can-uri care transmit astfel de emisiuni educa intreaga lume cu ideea ca ce e vechi e scump, astea-s preturile, e shic sa ai asa ceva.

Fiarele sunt misto dar pretul lor intre pasionati este departe de licitatiile alea (din pacate tunurile de la licitatii incet incet cresc preturile si pe piata obisnuita cat de cat mai sanatoasa).

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai si nu ai dreptate, motocicletele prezentate acolo sunt foarte rare anii 1914, 1915 100 % originale cu vopsea originala etc.Greu se gasesc si acolo in starea asta e normal sa coste scump.De curand s-a vandut un bmw din 25 primul cu motor ohv cu 200000 de dolari dar este la fel o moto foarte rara.Pana la urma nu exista decat pretul pietei atat, care nu da semne sa scada. Lucru este normal, asta este piata izvorul de piese din Europa de est a a cam secat moto mai rare originale in stare buna nu prea se mai gasesc de aia si cand apare cate una, cum e cea pusa de 4bike - dkw nz 350 100 % original cum era ea in razboi- sunt rare de unde si pretul de mii de euro desi moto poate nu este cine stie ce dar asa originala nu mai gasesti.La fel si la noi nsu osl 250 care apare la manifestari in Bucuresti daca s-ar vinde ar fii multe mii de euro pentru ca asa original nu mai gasesti desi nsu osl de 250 este o moto destul de comuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei care au vandut un BMW din 25 cu 200 000 $ sunt de aceiasi teapa. Nu e normal sa coste atat de scump, nu se pot inzeci preturile la o categorie de obiecte pe parcursul unei generatii si sa nu o numesti ceea ce este: specula nesimtita.
Nu vorbesc de DKW-uri de cateva mii de Euro, desi vechi si cu istorie sunt moto nu prea rare si restaurate ingrijit nu depasesc pretul unei motociclete noi decat in unele anunturi bune de ignorat.
E vorba se ceri 50-100 000$ pentru un fason.
Daca batranul care strabate globul pe FN din 1910 ar fi trebuit sa-si vanda vreun apartament doar ca sa achizitioneze rugina posibil ca totul sa se fi oprit acolo.
Nici muzeul ala al lui Dale Walskler nu s-a facut cu 300 moto a cate 50-100 000 $.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...