Sari la conținut

Service Bucuresti


Postări Recomandate

Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuia .Daca nu, rog administratori sa mute.Multumesc

Doresc si eu sa aflu despre un service sau dealer yamaha in Romania..si cautand am dat de TEODOR GRINDU se numeste individul vorbesc cu el pe klog.yamaha acesta este ID-ul de messenger si are site care mereu e in constructii si niciodata nu vad nimic legat de preturi sau orisice asemanator ..http://www.piesemotooriginale.ro si mai degraba face reclama la ceva de vopsit decat la piese moto.Ideea este ca am comandat filtru de ulei si ulei de la el.Mi-a trimis nu pot sa spun ca nu chestii originale, apar pe toate YAMAHA GENUINE Parts & Accessories semnul oficial si toate magarile.Mereu cand intreb ceva raspunde pe m@il imi incarca piesa dorita in vedere explodata si cu coduri.. preturi in Euro .Daca doresc sa cumpar ceva mai mare ( ma refer aici si ca dimensiune piesa si ca si pret ) si in caz ca nu are pe stoc trebuie sa incarc jumatate din bani pe un cont.Acum la o suma prea mare sa incarc si sa nu am garantie ca primesc sau nu , nu mi-ar conveni .Il cunoasteti pe acest individ ? Din cate spunea au service in Bucuresti. Ma pot increde in ei ? Cunoasteti ? Ati avut de aface cu ei/ el ?Sau orisice cunostinta prieten de a-l vostru .Daca stiti orisice legat de aceasta persoana va rog sa ma informati deoarece nu vreau sa o iau in freza pentru necunostiinta de cauza . Astept parerile , sugestile si ajutorul vostru.Multumesc . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

daca mai vrei piese OEM incearca la userul "mexycanul", are anunturi aici pe forum; eu am un R1 si am luat de la el piese de origine mult mai repede si mult mai ieftine decat la Yamaha. Nu-l cunosc pe baiatul de care zici tu, nu pot spune nimic despre el, nici bine nici rau. Eu am colaborat foarte bine cu Mexycanul si d-aia il recomand

Bafta!

PS: scuze daca se considera reclama, e neintentionat, nu castig nimic din asta, incerc doar sa ajut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa fii sigur ca nu iti iei teapa (cu toate ca iti poti lua si asa, dar macar ai baza legala sa il dai in judecata) cere factura proforma pe suma ceruta ca avans, iar cand transferi banii scrii acolo la detalii: contravaloarea facturii... (serie, numar, data).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu il recomand pe Mexykanu. Am cumparat piese OEM kawa cu preturi foarte bune, mult mai mici decat pe unele site-uri de piese oem din europa, preturi foarte bune si la piese aftermarket. Eu sunt foarte multumit si apelez mereu la el cand am nevoie de piese, consumabile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu il recomand pe mexykanu! am luat multe piese oem si aftermarket de la el.

are si mecanici/service-uri colaboratoare, cu care te poate ajuta daca e necesar vreodata.

Editat de marianvi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pomenea ceva de factura proforma dar nu stiam exact ce e. Oricum multumesc anticipat baieti , e bine ca exista oameni cum sunteti voi . Am sa iau legatura cu mexykanu.Multumesc pentru tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuia .Daca nu, rog administratori sa mute.Multumesc

Doresc si eu sa aflu despre un service sau dealer yamaha in Romania..si cautand am dat de TEODOR GRINDU se numeste individul vorbesc cu el pe klog.yamaha acesta este ID-ul de messenger si are site care mereu e in constructii si niciodata nu vad nimic legat de preturi sau orisice asemanator ..http://www.piesemotooriginale.ro si mai degraba face reclama la ceva de vopsit decat la piese moto.Ideea este ca am comandat filtru de ulei si ulei de la el.Mi-a trimis nu pot sa spun ca nu chestii originale, apar pe toate YAMAHA GENUINE Parts & Accessories semnul oficial si toate magarile.Mereu cand intreb ceva raspunde pe m@il imi incarca piesa dorita in vedere explodata si cu coduri.. preturi in Euro .Daca doresc sa cumpar ceva mai mare ( ma refer aici si ca dimensiune piesa si ca si pret ) si in caz ca nu are pe stoc trebuie sa incarc jumatate din bani pe un cont.Acum la o suma prea mare sa incarc si sa nu am garantie ca primesc sau nu , nu mi-ar conveni .Il cunoasteti pe acest individ ? Din cate spunea au service in Bucuresti. Ma pot increde in ei ? Cunoasteti ? Ati avut de aface cu ei/ el ?Sau orisice cunostinta prieten de a-l vostru .Daca stiti orisice legat de aceasta persoana va rog sa ma informati deoarece nu vreau sa o iau in freza pentru necunostiinta de cauza . Astept parerile , sugestile si ajutorul vostru.Multumesc . :)

klog exista pe piata moto din RO de ceva ani.de asemenea au si showroom(scutere,mobre,echipament)

in ceea ce priveste avansul,acesta este practicat de majoritatea.se prea poate ca odata cu trecerea timpului,fidelizandu-te sa nu ti mai ceara avans

Editat de kappy666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...