Sari la conținut

ce sa aleg ?


Postări Recomandate

salut baieti , sunt posesoru unu cbr 125 din 2005 ....imi place motorul e ok dar pentru mine este cam micut...am 186 inaltime si 90 kg....si am o oferta de al schimba pe un rs 125 2t din 97...acte in regula cauciucuri ok etc...am auzit ca 2t este cam pacatos si se strica cam repede...nu rezista la drumuri lungi etc...voi ce ati alege? dar sincer...astept si parerea voastra ..stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu face prostia asta...in primu rand rs-ul va consuma mai mult decat cbrul,apoi ca si fiabilitate clar Honda e peste aprilia,La costul pieselor aprilia e de vreo 3 ori mai scumpa.Deci numai minusuri.Plus ca a ta e din 2005 si aia e din 97

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe scurt ...nu. cauta ceva 4T pe la un 250cmc-400 cmc +

momentan nu pot conduce ceva mai mare de 125 am doar A1...:(

 

Nu face prostia asta...in primu rand rs-ul va consuma mai mult decat cbrul,apoi ca si fiabilitate clar Honda e peste aprilia,La costul pieselor aprilia e de vreo 3 ori mai scumpa.Deci numai minusuri.Plus ca a ta e din 2005 si aia e din 97

da stiu asta..ma gandesc doar ca aprilia e mult mai aspectoasa si mai mare...are putere mai mare...la cbr trebuie sa o inmatriculez si mai dureaza ceva...ca am pierdut actele si etc... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mare zici tu?Am mers si eu pe asa ceva, avand 1,92 inaltime si 98 de kg si tot aveam impresia ca ma gadil cu nasu in genunchi.Cat despre tras,tu ai impresia ca zboare pe sus?E totusi 125...si tu avand o greutate n-o sa simti cine stie ce...Daca vrei mai aratoasa(mai mare nu cred),alege Yamaha yzf 125

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mare zici tu?Am mers si eu pe asa ceva, avand 1,92 inaltime si 98 de kg si tot aveam impresia ca ma gadil cu nasu in genunchi.Cat despre tras,tu ai impresia ca zboare pe sus?E totusi 125...si tu avand o greutate n-o sa simti cine stie ce...Daca vrei mai aratoasa(mai mare nu cred),alege Yamaha yzf 125

 

Sau Kymco Quannon, e printre cele mai mari de la categoria 125.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti , sunt posesoru unu cbr 125 din 2005 ....imi place motorul e ok dar pentru mine este cam micut...am 186 inaltime si 90 kg....si am o oferta de al schimba pe un rs 125 2t din 97...acte in regula cauciucuri ok etc...am auzit ca 2t este cam pacatos si se strica cam repede...nu rezista la drumuri lungi etc...voi ce ati alege? dar sincer...astept si parerea voastra ..stima

 

Salut. Auzitele tale nu sunt departe de adevar dar conteaza foarte mult de starea motorului. Un motor care a fost refacut sau intretinut cu simt de raspundere si piese ok, te tine fara probleme la orice drum atata timp cat nu o tii blana. Eu faceam cu Cagiva Mito din 93 drumuri de 500km cu oprire doar in peco sa alimentez cu viteze de 80-120 la ora si nu se mai strica nimic la ea. Daca motorul e ok si nu bate ambielajul, daca ii schimbi pistonul / segmentii la timp n-ai de ce sa iti faci probleme. A.. si ulei de calitate musai.

La RS-uri ce am sesizat ca pilotii mai grei strica mai repede amortizorul de pe spate - incepe si scartaie si se face "barca" destul de rapid... Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa-ti iei RS trebuie sa fii foarte atent cu ea , mai ales la piese .

Daca o forjezi se duce setul imediat , ma rog asta depinde si de calitatea pieselor . RS-ul este un motor destul de mofturos , te poate lasa chiar in cele mai placute momente ...

In alta ordine de idei iti ofera o putere mare pentru 125 de cmc , mai ales dupa 7000 de ture .

Daca te porti frumos cu ea , se poarta frumos cu tine ,ca sa zic asa .

Daca modelul din 97 e intretinut si nu are probleme ascunse ( care trebuie verificate neaparat la fata locului ) eu zic ca ar merita .

Oricum nici pe RS nu stai tocmai confortabil , eu la 1.78 si vreo 60 de kg stau destul de rau pe ea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe scurt ...nu. cauta ceva 4T pe la un 250cmc-400 cmc +

m-am gandit mai bine si am sa fac asa...si eu zic ca e mai bine...il vand ...am ceva clienti pentru el..si imi iau un suzuki gs500 si o sa dau de a2 am inteles ca gs-ul merge cu a 2 sunt variante care au pana in 35 kw....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gs500 e micutza ca dimensiuni

e micuta dar cel putin e un 500...nu se compara cu 125...am inteles ca este destul de fiabila ...si pentru inceput este ok spun eu...eu nu sunt cu vitezanele...imi plac dar prefer ceva mai de touring...mie imi plac plimbarile :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La dimensiunile tale , daca ai A1 ia Varadero 125. Nu Rs , eu am avut si rs si yzf si cbr , rs e pe ultimul loc , nu stiu pe cine sa pun pe primul loc intre yzf si cbr , pt plimbari e ok cbrul , pentru design si pozitie sport yzf,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de YBR 125 ce ziceti? din aceasta categorie - 125 - e singura pe care stau ok, adica am pozitie comoda, ce-i drept, am doar 1.83; eu ma gandesc sa-mi iau una pe viitor pentru oras.

Am un ybr 125 de prin 2008 si am cu el 27000 km am mers pe toate tipurile de drum,am facut inclusiv ceva soft enduro atunci cind timpul a permis-o adica nu a fost noroi ca motor este excelent in oras are un consum undeva la 2.2 l. Daca vrei pentru oras eu zic ca este f.bun suspensii destul de moi saua destul de comfortabila eu am facut si 170 km / zi, insa am doar 1.65m. Fiabilitatea eu zic ca este foarte buna, am facut cu motorul asta ce nu as fi crezut ca face un 125 si 10 cai si in tot acest timp nu a cazut nimic la el. Daca vrei alte detalii, iti raspud cu placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...