Sari la conținut

Accident Theodor Pallady


Evl Taz
 Share

Postări Recomandate

Bun! Deci riderul era chinez, de dadea cu un scuter de 4000cmc, la o liniuta cu un F16. Iar cand bulangiul de pe F16 a virat...in sus, indianul nostru s-a gandit ca autobuzul e o rampa buna de lansare. Doar ca a facut pana la roata de rezerva. Asa e daca esti taivanez si gandesti ca un pakistanez. Multa sanatate africanului!

Editat de Lucian M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un spaniol pe nume Fabio.

Conducatorul este cetatean austriac

riderul era turc.

 

:laugh:

 

Era sa vad live un accident de genul asta. Pe banda 2 in fata mea un prieten intr-un Logan, iar in fata lui mergea un microbuz. Prietenul asta al meu se duce pana aproape de microbuz, accelereaza tare si trece brusc pe banda 1, si se trezeste ca acolo era o masina care franase ca sa vireze pe o straduta la dreapta. Frana la podea, blocat rotile, dupa care a tras tare stanga si a reintrat pe banda 2 (in fata mea). A facut si un "drift" involuntar cand a evitat masina de pe banda 1. Era alb la fata dupa toata treaba asta. Partea amuzanta e ca inainte sa se urce la volan, am stat amandoi de vorba intr-o parcare si discutam chiar despre accidente.

 

Tot cam asa s-a intamplat si cu omul cu tripla cetatenie de pe acest topic :) Numai ca la motocicleta blocat roata fata = cazatura, si s-a oprit direct in autobuz.

 

Nu depasiti din scurt prin dreapta, mai ales daca in fata aveti vreun vehicul prin care nu se vede. Schimbati banda din timp daca totusi vreti sa o faceti, ca sa puteti vedea un eventual obstacol de pe banda 1.

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....

 

Tovarășul ăsta al tău este mare meseriaș dacă a reușit să vireze cu roțile blocate.

Editat de zĂŽmbesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun! Deci riderul era chinez, de dadea cu un scuter de 4000cmc, la o liniuta cu un F16. Iar cand bulangiul de pe F16 a virat...in sus, indianul nostru s-a gandit ca autobuzul e o rampa buna de lansare. Doar ca a facut pana la roata de rezerva. Asa e daca esti taivanez si gandesti ca un pakistanez. Multa sanatate africanului!

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Cu mentiunea ca omul a schimbat benzile si a fost surprins de autobuzul din statie ... Dupa care a blocat fata ...

 

 

:))) hai ca a fost tare de tot asta ... chiar am ras calumea ... iti dai seama cat de agitat era saracu si cat de suparat era pe benzile alea ... cum frate sa te "surprinda" un autobuz oprit? deci eu nu pot sa inteleg asa ceva ... la fel cum nu pot sa inteleg cum cineva poate sa iasa intr-o depasire fara sa se asigure 1000% , deci stau in spatele camionului 2 ore daca atat e nevoie pana ma angajez intr-o depasire sigura cu 0% risc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...