Sari la conținut

Accident usor


-GeorGe-
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca soferul era cu maşina de offroad, să fi văzut atunci tupeu pe maneloid. Micuțul Uein făcea bube dulci la gură, mai bine grila de haudi, vorba înţeleptului:)

Editat de verssatu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic mai bine sa asteptati ceva mai...oficial. Nu ce zice unul sau altul pe un forum. Chiar daca oglinda aia pare destul de mucita, asa si pozitia masinii e cam ciudata (asta daca nu cumva a mutat-o dupa accident). Personal, eu cred ca s-au enervat unul pe altul, smecherasul cu motoreta a citit el pe forum ca daca iti taie unu fata, trebuie oglinda rupta, asta din masina, ca orice pleznache care are o masina cat de cat mai rasarita si astfel creste si 'smecherenia' din el, s-a gandit ca ii da o lectie motoristului bazandu-se pe kg in plus si sentimentul de siguranta pe care ti-l dau cele cateva fiare si geamuri ale masinii. End of story. Si din proprie experienta, e mai bine sa ii bagi in p.da mamii lor pe toti cretinii si mergi preventiv. Altfel, te mai alegi cu cate o buba, dar mai rau, poate si un dosar din cauza unui (cuvant urat), de nu mai poti nici sa pleci din tara asta minunata. Asa ca de la o vreme... eu sunt sofer/pilot model; nu ca inainte eram altfel (nu am amenzi pana la ora de fata), dar ma consumam ceva mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

quote

 

Mergeam linistit cu sotia din dotare sa cumparam cadou pentru copilul unui amic. Un motociclist imi taie fata destul de agresiv astfel incat a trebuit sa franez puternic si sa virez pentru a evita impactul. L-am claxonat, m-am reincadrat pe banda mea si mi-am continuat drumul. Dupa cateva sute de metri intrand pe un sens unic cu o singura banda pe sens apare altu' care s-a inghesuit pe partea stanga intre masina si bordura si a inceput sa injure. L-am ignorat. A lovit oglinda cu pumnul, a rupt-o si apoi a accelerat. In acel moment s-a dezechilibrat, motorul s-a balansat de vreo 2-3 ori, a lovit bordura apoi aripa mea stanga fata si bara si a cazut in fata masinii. Eram cu viteza a doua cu un diesel deci apreciez ca aveam undeva la 20-30 km/h mergand in coloana. L-am tarat vreo 2-3 metri si am oprit. S-a ridicat fara nici un fel de problema si a inceput sa injure si sa dea telefoane. Eu am sunat la 112 de 4 ori si nu am reusit sa vorbesc cu nimeni. In cinci minute cerd ca au mai aparut vreo 10 motociclisti doi din ei extrem de agresivi. Au incercat sa sparga gemurile masinii si au tras de usi dar se pare ca nemtii le-au facut foarte rezistente. Cu acesta ocazie am decoperit ca functia Auto-lock este foarte utila. Intr-un finl a reusit sotia sa sune la 112 si au spus ca vor trimite un echipaj de politie (care a venit in 30 minute si ne aflam aproape de centrul Bucurestiului). Inaintea lui a venit o ambulanta si cel care m-a lovit s-a intins pe jos (pana la venirea salvarii facea ture in jurul masinii, tragea e usi si injura de mama focului). A venit si politia, a masurat, a constatat, mi-a pus etilotestul si rezultatul a fost 0,00 asa ca am plecat spre Municipal sa vedem ce a patit motociclistul. A fost evident ca a facut teatru pentru ca doctorul l-a vazut, i-a facut analize/radiografii si toate cele si l-a dat afara pe motiv ca nu are nimic. Cand am ajuns noi la spital (dupa vreo doua ore de la incident) el era afara cu o doza de energizant. A suflat in etilotest si .... surpriza.. 0.18. Buuun, mergem la Udriste pentru declaratii (cu programare peste doua ore) acolo alta surpriza, omu m-a acuzat ca l-am lovit intentionat. Imi venea sa dau cu el de toti peretii cand am vazut cu cata seninatate mintea. Si uite asa se lasa cu cercetare penala si permis retinut (in schimbul unei dovezi cu drept de circulatie) pana la solutionarea cazului.

 

Nu stiu ce anume ma face sa nu cred declaratia asta de ingeras, intuitia ma face sa cred ca adevarul e undeva pe la mijloc. Dar cine stie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic mai bine sa asteptati ceva mai...oficial. Nu ce zice unul sau altul pe un forum. Chiar daca oglinda aia pare destul de mucita, asa si pozitia masinii e cam ciudata (asta daca nu cumva a mutat-o dupa accident). Personal, eu cred ca s-au enervat unul pe altul, smecherasul cu motoreta a citit el pe forum ca daca iti taie unu fata, trebuie oglinda rupta, asta din masina, ca orice pleznache care are o masina cat de cat mai rasarita si astfel creste si 'smecherenia' din el, s-a gandit ca ii da o lectie motoristului bazandu-se pe kg in plus si sentimentul de siguranta pe care ti-l dau cele cateva fiare si geamuri ale masinii. End of story. Si din proprie experienta, e mai bine sa ii bagi in p.da mamii lor pe toti cretinii si mergi preventiv. Altfel, te mai alegi cu cate o buba, dar mai rau, poate si un dosar din cauza unui (cuvant urat), de nu mai poti nici sa pleci din tara asta minunata. Asa ca de la o vreme... eu sunt sofer/pilot model; nu ca inainte eram altfel (nu am amenzi pana la ora de fata), dar ma consumam ceva mai mult.

 

chestia e ca nimeni nu va stii oficial ce a fost acolo

nu pun la indoiala ca i-a rupt oglinda si ca era baut, dar, am vazut ceva justitiari in trafic, deci e posibil sa se fi sicanat ceva, cum e la fel de posibil sa nu se fi sicanat, dar cred ca e mai posibil sa aiba ceva istorie, sau motociclistului SA I SE FI PARUT ca soferul "nu-l lasa"

de ce zic asta?

pai e prima oglinda pe care o rupe, masinile din spate aveau oglinda intacta, apoi, cand vrei sa depasesti si "sa te duci", nu lasi acceleratia din mana sa rupi o oglinda, daca era oglinda din dreapta, mai mergea, dar la oglinda din stanga trebuie sa lasi acceleratia.

 

dupa ce-a rupt oglinda, 2 posibilitati amandoua posibile:

1. soferul l-a acrosat (eu cred c-o faceam)

2. viteza mica, a lasat gazul, experienta mica, s-a dezechilibrat

sau ambele

 

pentru faptul ca motociclistul era baut si a rupt intentionat oglinda, il vad vinovat 100%

ruperea oglinzii premeditate a dus la accident

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lipsa de respect , de calm si bun simt in trafic duc la astfel de evenimente . Fiecare are parte de astfel de ghidusii in trafic dar primii care trebuie sa dea dovada de calm sunt motociclistii . Nu avem nici o protectie in afara de echipament ( cine poarta asa ceva ) . Avem sanse sa ajungem sub propria mobra sau mai rau , sub masina idiotului . Sunt putine cazurile in care motociclistul se ridica de jos , nevatamat . De obicei , stam si tragem prin spitale . Dupa spital , urmeaza circul cu asigurarile , cu politia si in cele din urma circul de pe forum . Si toate astea se pot evita in cateva secunde . Franezi si lasi prostul sa treaca . Il spovedesti , ii umpli frigiderul si lui si la tot neamul lui de la maimuta pana in prezent si bonus le mai lasi ceva si generatiilor urmatoare . Oricum , daca nu la primul semafor , la al doilea sigur ai trecut de el si il lasi pe prost sa astepte nervos sub soare . Cu stima .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahahaha, mi-e lene sa mai dau pagina inapoi sa vad cine l-a descris repede pe cocalarul din imagine. Cine-i cocalaru' acum, ba baiatule?

Little wayne, little brain, ca s-o dam in rime, pentru el e neagra sau rosie. Acum hai sa vedem ce-ti spune tie "intuitia", ca mie-mi spune ca omu' cu masina e mult mai credibil decat cocalaru' cu motocicleta.

Dar asa ne place "noua", sa ne dam cu pumnu'-n piept ca noi stim mai bine si mai multe. Te asteptam cu intuitia si pe celelalte topic-uri. Vad ca pana la varsta asta ai acumulat intelepciunea a mii de oameni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Hahahaha, mi-e lene sa mai dau pagina inapoi sa vad cine l-a descris repede pe cocalarul din imagine. Cine-i cocalaru' acum, ba baiatule?

Little wayne, little brain, ca s-o dam in rime, pentru el e neagra sau rosie. Acum hai sa vedem ce-ti spune tie "intuitia", ca mie-mi spune ca omu' cu masina e mult mai credibil decat cocalaru' cu motocicleta.

Dar asa ne place "noua", sa ne dam cu pumnu'-n piept ca noi stim mai bine si mai multe. Te asteptam cu intuitia si pe celelalte topic-uri. Vad ca pana la varsta asta ai acumulat intelepciunea a mii de oameni...

Ucigasmic de tantari cu pliciu

Declaratia conservarului e mai sfanta decat un comunicat de presa al prefericitului daniel cu stampula patriarhiei pe 'al comunicat...asta pentru tine

Am citit ce a postat decaveu, omu minte grav.e aia lu lovitul oglinzi,dezechilibratul si inodatul ghidonului din 2 miscari...dupa care(marele final) a cazut pe masina,fix cand omu incerca sa il evite...ce samariteam.Singurul om bun din bucale..motoristii ie rai si intra in iel

Pe subcetate la tine care e punctajul de inteligenta? fugi la nr 13 si cumpara cateva dulciuri,creste glicimia si devii mai entelegent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ucigasmic de tantari cu pliciu

Declaratia conservarului e mai sfanta decat un comunicat de presa al prefericitului daniel cu stampula patriarhiei pe 'al comunicat...asta pentru tine

Am citit ce a postat decaveu, omu minte grav.e aia lu lovitul oglinzi,dezechilibratul si inodatul ghidonului din 2 miscari...dupa care(marele final) a cazut pe masina,fix cand omu incerca sa il evite...ce samariteam.Singurul om bun din bucale..motoristii ie rai si intra in iel

Pe subcetate la tine care e punctajul de inteligenta? fugi la nr 13 si cumpara cateva dulciuri,creste glicimia si devii mai entelegent

Bai nene, tu comentezi un caz pe ce-a spus Dkw? Si nu vezi ca omu' te-a intrebat de 100 de ori de unde esti tu asa sigur? Cum esti tu asa sigur ca ala cu masina e de vina, asa sunt si alti 1000000 de soferi care cred ca tu sau motociclistii sunt de vina, Cine are dreptate? Tu ca esti din Sud, normal. Nimeni nu te poate contrazice, tu le stii pe toate, dar habar n-ai de niciunele. Tu ai dreptate si cand nu zici nimic :))))) .

Ia spune-ne si noua cam cum s-au intamplat accidentele alea doua care or sa fie in luna August, anu' asta. :)))))

Ca sa nu mai zic ca relatarea omului cu masina pare mai de bun simt decat orice comentariu de pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am batut capul degeaba. Vezi ca drogurile nu sunt pentru toti. E cum spui tu. Pana una alta tu stii tot despre mine, nu invers. :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Mi-am batut capul degeaba. Vezi ca drogurile nu sunt pentru toti. E cum spui tu. Pana una alta tu stii tot despre mine, nu invers. :)))))

Baga repede ceva gazon din parcul bazilescu si treci mai departe,eu te sustin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala cu skoda nu putea sa-l acroseze cu oglinda si sa-l si loveasca cu grila de haudi in acelasi timp. sau nu se puteau desfasura evenimentele in ordinea asta. deci oglinda, cel mai probabil i-a spart-o motociclistul, care motociclist mai era si baut prin trafic.

cat despre sicanat, lasand la o parte ca unul e conservar si celalalt motociclist (sa zicem), e mai probabil ca un pusti sub influenta alcoolului si insotit de gasca sa provoace un scandal decat un om in toata firea, insotit de nevasta. si cum unii cunosc psihologia conservarului care cu tupeu revendica drumul pentru sine, asa si altii, cunosc psihologia "motociclistilor" pusi pe harta, carora li se pare normal sa sparga oglinzi si sa dea suturi in caroserii la cea mai mica impresie (subiectiva bineinteles) ca nu ar fi "respectati"...acum, ca ala a cazut singur sau ca asta l-a torpilat intentionat, nu putem sti cu exactitate, cel mai probabil va conta proba cu martori (urme de frana nu cred sa existe la viteza aia, plus ca skoda are abs :)). deci va veti mai certa mult si bine pana sa aflati ce s-a intamplat acolo, ca procesele de genul nu se solutioneaza foarte repede. sau poate sunt camere de supraveghere in zona...

pana una alta nu va mai grabiti sa luati partea cuiva iar daca vreti neaparat sa urecheati virtual pe cineva, lasati conservarul si uitati-va la barna din ochiul nostru. cum sa umbli baut cu motocicleta si sa isti un scandal cu distrugeri de proprietate, folosind un vehicul pe drumurile publice si fiind sub influenta alcoolului? big dislike!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

decaveu a dat copy paste la ,,varianta'' samariteanului proprietar de skoda cu grila de haudi

1) Nu-l cunosc personal pe soferul implicat in accident, dar avem prieteni/amici comuni.

2) Doar prietenii apropiati imi zic/scriu "decaveu", ori eu nu tin minte sa ne fi imprietenit prea tare incat sa ajungi sa-ti permiti sa ma faci oligofren.

 

Prin atitudinea afisata nu faci altceva decat sa-ti atragi antipatia. Daca citeai cu atentie, nu pe sarite, observai ca am incercat sa expun si cealalta varianta, nu ca tine, sa o tin langa cum ca soferul a facut totul intentionat.

Pe viitor incearca sa fii mai ponderat, nu mai arunca cu injurii peste tot, si cel mai important, nu mai incerca sa denaturezi un subiect doar prin prisma gandirii tale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

DanG,nu am incercat niciodata sa imi fac amici internauti si nici nu vreau.Nu vreau sa fiu amik cu unul care apara mesterii tepari(pe skandal) ca fiind ok(vrei sa pun link? )

Nu cred ca am spus de al nostru accidentat ca e usa de biserica,nici nu mi as permite.Am destui cunoscuti care au facut goange mult mai grave in trafic iar partile vatamate din conserve nu au avut tupeu sa ii tavaleasca dupa bataia incasata.Flacaul nostru a fost un fraier care nu a stiut sa gestioneze situatia si si a furat o.pe de alta parte conservarul nu a dat de un motociclist tupeist..era scos prin geam si linistit pe loc de nu mai avea chef in viata lui sa faca declaratii mincinoase

Toti stim ce specimene avem printre noi..dar sa ajungi sa dai dreptate conservarului care urmareste si loveste un motociclist..e schizofrenie

Flacaul nostru i a rupt oglinda pentru ca grila de haudi a fost nesimtit,iar grila de haudi la penalizat tavalindu l...ce e asa mare filozofie

Pe mine au incercat sa ma tavaleasca 3 in trafic dupa ce i am injurat ca au fost la un pas sa ma loveasca si tot ei s au simtit lezati dupa vorbele mele pioase.De unul singur am fugit ca avea 4 matahale in masina care vroiau sa ma bata ca l am injurat de mama pe sofer.Am zbughit o pe rosu si dus am fost..in treapta doi eram in frana de motor dupa un spritz pana la 100 executat in treapta 1

 

Prea multi motociclisti de tastatura sau conservari cu cat A pe forumul asta.Sunt motociclist,ma deplasesz doar cu gipanu' motoru' nu l am mai scos de 2 ani si iau apararea conservarilor inapti(care au luat permisul pe spaga) si ..razbunatori cand le atragi atentia

nu i asa mosiueu dkw?

Editat de little wayne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.dar sa ajungi sa dai dreptate conservarului care urmareste si loveste un motociclist..e schizofrenie

 

Prea multi motociclisti de tastatura sau conservari cu cat A pe forumul asta.Sunt motociclist,ma deplasesz doar cu gipanu' motoru' nu l am mai scos de 2 ani si iau apararea conservarilor inapti(care au luat permisul pe spaga) si ..razbunatori cand le atragi atentia

nu i asa mosiueu dkw?

Si totusi se pare ca s-a intamplat nitel invers. Si dupa cum observ ai o doza foarte mare de ura la adresa conservarilor.

Cat despre gipan, ma deplasez cu el doar ca sa mai car vreo mobra sau sa ma dau cu el pe coclau, in rest motociclesc scuteresc doar cand pot/am nevoie sau cand am chef.

 

Nu incerc sa iau apararea nimanui, daca se va dovedi ca soferul nu a avut dreptate nu o sa-mi fie rusine sa-mi cer scuze pentru faptul ca as fi indus lumea in eroare.

Dar de la a avea o opinie pana la a debita ineptii si injurii, plus instigare, este cale lunga.

Editat de Dkw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Chiar inteleg varianta grilei de haudi,cea reala.In timp ce se deplasa cu curuta de la punctul a la punctul b,avand partenera in caruta.un motociclist s a aruncat din senin in grila lui de haudi..asta in timp ce el a tras de darlog sa il evite.pentru ca nu a reusit sa il evite.mobristul s a suparat si a rupt oglinda suparat pe skill ul deficitar al conducatorului de atelaj cu grila de haudi.....n asa? nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

ce ? nu e corect ce am spus? eu asta am inteles din copy paste urcat de domnia voastra...sau am omis ca.caruta avea coviltirul pictat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DanG,nu am incercat niciodata sa imi fac amici internauti si nici nu vreau.Nu vreau sa fiu amik cu unul care apara mesterii tepari(pe skandal) ca fiind ok(vrei sa pun link? )

Nu cred ca am spus de al nostru accidentat ca e usa de biserica,nici nu mi as permite.Am destui cunoscuti care au facut goange mult mai grave in trafic iar partile vatamate din conserve nu au avut tupeu sa ii tavaleasca dupa bataia incasata.Flacaul nostru a fost un fraier care nu a stiut sa gestioneze situatia si si a furat o.pe de alta parte conservarul nu a dat de un motociclist tupeist..era scos prin geam si linistit pe loc de nu mai avea chef in viata lui sa faca declaratii mincinoase

Toti stim ce specimene avem printre noi..dar sa ajungi sa dai dreptate conservarului care urmareste si loveste un motociclist..e schizofrenie

Flacaul nostru i a rupt oglinda pentru ca grila de haudi a fost nesimtit,iar grila de haudi la penalizat tavalindu l...ce e asa mare filozofie

Pe mine au incercat sa ma tavaleasca 3 in trafic dupa ce i am injurat ca au fost la un pas sa ma loveasca si tot ei s au simtit lezati dupa vorbele mele pioase.De unul singur am fugit ca avea 4 matahale in masina care vroiau sa ma bata ca l am injurat de mama pe sofer.Am zbughit o pe rosu si dus am fost..in treapta doi eram in frana de motor dupa un spritz pana la 100 executat in treapta 1

 

Prea multi motociclisti de tastatura sau conservari cu cat A pe forumul asta.Sunt motociclist,ma deplasesz doar cu gipanu' motoru' nu l am mai scos de 2 ani si iau apararea conservarilor inapti(care au luat permisul pe spaga) si ..razbunatori cand le atragi atentia

nu i asa mosiueu dkw?

 

sper ca nu participi la manifestatia ca exista motociclisti in trafic.

ar fi o dovada de ipocrizie

 

Am destui cunoscuti care au facut goange mult mai grave in trafic iar partile vatamate din conserve nu au avut tupeu sa ii tavaleasca dupa bataia incasata.Flacaul nostru a fost un fraier care nu a stiut sa gestioneze situatia si si a furat o.pe de alta parte conservarul nu a dat de un motociclist tupeist..era scos prin geam si linistit pe loc de nu mai avea chef in viata lui sa faca declaratii mincinoase

 

va urez sa dati peste altii mai tari ca voi sa va consumati intre voi

locul vostru e in jungla nu in europa

 

la mine e simplu.

eu fac loc, dar nu ma cert cu altii sa-ti fac tie loc, daca am loc iti fac.

daca ma injuri, te ignor,

daca mi-ai rupt oglinda sau lovesti in masina, te-am agatat, e simplu.

acum stii ca sunt si ca mine in trafic.

si sa mai treci tu pe rosu, fugind, daca nu faci, buba la genunchi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar iti simteam lipsa...ma intrebam pe unde aberezi.spune ce masina/nr ai si promit ca masina ta o sa fie prima careia ii rup oglinda in trafic...vreau sa am placerea de a ma lovi motociclisttzunami in trafic..baga un pm cu semnalmentele masinii si zona unde te gasesc.promit ca te vizitez dupa ce imi recuperez permisul de la amanetul baetilor cu sepci

post-5820-0-37722300-1398795174_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu marcelino, daca era timisoara era si o vizita la voi

poza e facuta in nantes anul trecut



gata...acum vin cu scutericiul la tine

branza, cu scuterul?

pai chiar asa ma faci sa-mi fie rusine?

nici la politie nu pot merge sa le scriu la aia ca mi-a rupt oglinda unu cu scuterul...

 

vrei sa fii barbat?

ia motorul si hai la kiev poimaine, te bagi?



care vreti sa vedeti accidente, national geografic acum, stiinta prostiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu marcelino, daca era timisoara era si o vizita la voi

poza e facuta in nantes anul trecut

Nu stii de gluma,de cand cu discutia de pe topicul asta?

On topic:

Cati ''conservari'' suficient de idioti,ca sa-si provoace singuri daune la masina,exista pe strazi?Cine face gesturi din astea intentionat,daca nu de grija fata de restul din trafic,dar fata de obiectul lui personal,adica masina,sau cum se poarta pe aici,conserva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...