Sari la conținut

Accident Lugoj


Geo_74
 Share

Postări Recomandate

urat tare. sanatate riderului ! din ce se vede si motorul si conserva rosie au de suferit serios.

cascati ochii prieteni ca nu i de gluma, eu sunt incepator si sunt excesiv de atent sper sa raman asa si dupa ce voi mai dobandi experianta.

Editat de Marshal.RO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il cauta moartea pe la cimitir pe babalacii astia...si ei umbla cu conserva pe drum.Nu pot uita accidentul de acum doi ani de pe Autostrada Timisoara-Arad pe 1 Ianuarie ...cand la fel pe un babalac il cauta moartea acasa si ia taiat calea unui motociclist....Ce dracu mai cauta astia cu permis????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in mod normal si rational trebuia facut un control dupa o anumita varsta. cunosc pe cineva la peste 80 de ani care nici macar numai vede si tot conduce.... dar nah trebuie bani pentru controale si mai ales interes( care lipseste la noi in Rromanica).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vad comentarii de-astea , ma apuca groaza. (ma refer la '' moartea-i cauta ...,, pe cei in varsta care inca mai conduc....)

Ce-ar trebui sa faca pensionarii? Sa-si angajeze sofer personal ?

In locul lui putea sa fie o pitipoanca, un calugar,un caine dresat sau un pustan de 18 ani!

A gresit...si o sa plateasca pentru asta! Nu mai exista respect pentru ce-i in varsta!

 

On-topic Sanatate riderului !

Editat de Leon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incetati cu discutii precum cauciucuri, absuri, etc. Faptul e consumat. Sanatate motociclistului!

 

Edit: am modificat titlul topicului pentru ca accidentul a avut loc in Lugoj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare dar eu sunt de parere ca repetarea asta si scoaterea in evidenta , poate pentru unii agasanta, a cauzelor care poate ca au dus la accident, are totusi rolul de a ne face sa fim mai atenti. cum conducem si cum ne intretinem motoarele.

Multa sanatate si noroc motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vad comentarii de-astea , ma apuca groaza. (ma refer la '' moartea-i cauta ...,, pe cei in varsta care inca mai conduc....)

Ce-ar trebui sa faca pensionarii? Sa-si angajeze sofer personal ?

In locul lui putea sa fie o pitipoanca, un calugar,un caine dresat sau un pustan de 18 ani!

A gresit...si o sa plateasca pentru asta! Nu mai exista respect pentru ce-i in varsta!

 

On-topic Sanatate riderului !

da parca te-am vazut acum cateva zile, ajutai o batranica sa treaca strada... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vad comentarii de-astea , ma apuca groaza. (ma refer la '' moartea-i cauta ...,, pe cei in varsta care inca mai conduc....)

Ce-ar trebui sa faca pensionarii? Sa-si angajeze sofer personal ?

In locul lui putea sa fie o pitipoanca, un calugar,un caine dresat sau un pustan de 18 ani!

A gresit...si o sa plateasca pentru asta! Nu mai exista respect pentru ce-i in varsta!

 

On-topic Sanatate riderului !

O BABA CHIOARA LA VOLAN ITI DORESC PRIN APROPIERE CAND TE DAI CU MOTORUL PLINA DE RESPECT !!!!!

DACA CA PENSIONAR ITI PERMITI O MASINA CU CHELTUIELILE AFERENTE IA FRATE UN TAXI DECAT SA OMORI OAMENII PE DRUM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wowww , faza trasa la indigo cu cea patita de mine pe 4.4 anu curent .Identica identica numai ca soferul are doar 31 de ani si declaratia lui referitor la incident ca si cauza este : Nu l-am vazut . Ora accidentului 16 20 soare , far xenon aprins , Urmari: eu tije in bratul stang ( care e cea mai grava ) picior in ghips , rani multiple pe corp , etc. El nimic . Evenimentul rutier s-a intamplat in oras viteze maxime pt ambii 50 km la ora rezultand o viteza de impact de apox 100. Motoreta praf si eu ma astept sa fie o perioada lunga de recuperare fizica ca sa nu mai spun de restul . A si foarte important de stiut : Atunci cand sunteti victima unui accident este de preferat sa aveti o asigurare medical privata ca sa nu platiti din buzunarul vostru spitalizari si restul deoarece cei de lka CNAS nu acopera aceste cheltuiel pe motiv ca : cel care a provocat accidentul ( RCA acestuia) trebuie sa suporte aceste cheltuieli )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incetati cu discutii precum cauciucuri, absuri, etc. Faptul e consumat. Sanatate motociclistului!

 

Edit: am modificat titlul topicului pentru ca accidentul a avut loc in Lugoj.

Atunci inchide topicul! Sau mai citeste o data subtitlul sectiunii!

 

Faptul e consumat insa in consumarea sa un cuvant l-au avut de spus si pingelele cu care era incaltata mobra. Daca batranul a comis o ilegailtate taind o linie continua, cam cat de legale erau cauciucurile de pe motocicleta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incetati cu discutii precum cauciucuri, absuri, etc. Faptul e consumat. Sanatate motociclistului!

 

Edit: am modificat titlul topicului pentru ca accidentul a avut loc in Lugoj.

 

Adidas, daca tot esti moderator, schimba , sau infiinteaza o sectiune cu urari de sanatate, Nu uita ca aceaste sectiune este:

Accidente
Sa invatam din greselile altora ...
Sectiunea de urari de bine si insanatosire grabnica, nu se vrea infiintata.
Se vede de la o posta starea proasta a anvelopei spate, foarte posibil ca s anvelopa fata era uzata sau(si ) uscata.
De vina nu sint persoanele handicapate care conduc, ci NOI, deoarece contribuim zilnic la perpetuarea sistemului corupt. Coruptia este prezenta in viata noastra zi de zi. Toti vor sa faca un ban rapid. Cit costa ca un doctor sa puna o stampila " Aprobat" pe dosarul medical? Se pun stampile pe dosare de pensie anticipata. Doctorii nu stau in spitale pt salarii, ci doar pt ca pot lua spaga. Poate sa apara in lege articolul care sa ceara persoanelor trecute de 70ani sa faca control medical din 6 in 6 luni, numarul lor , care conduc autovehicule, nu ar scadea semnificativ.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ultima perioada mi-am format un instinct...claxonez de cateva ori la apropierea de auto la depasire mai ales in zone periculoase, in special in localitati. Vad ca se uita in oglinda, ma vede si dupa aceea depasesc. Sunt soferi care vb la telefon, mananca, vorbesc cu pasagerii, muzica tare, etc..nu sunt atenti la oglinda, daca te prinde in unghiul mort, urata treaba. Incercati sa va faceti vizibili cat mai mult si de la distanta. Insanatosite rapida pentru baiat..imi pare rau...suntem la inceput de sezon si vad multe accidente produse din vina altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi se pare mie totala ignoranta din partea autoritatilor responsabile cu circulatia pe domeniul public? Ca nu se mediatizeaza un fapt elementar, de care judecatorii tin mereu seama atunci cind dau o sentinta intr-un dosar de accident rutier cu vatamari corporale. Ai iesit de pe proprietatea ta? Esti la fel de responsabil sa te feresti precum ceilalti sint responsabili sa nu te accidenteze, de aici condamnarile cu suspendare in cazurile flagrante, gen, pieton omorit pe trecerea de pietoni, soferul fara pile.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci inchide topicul! Sau mai citeste o data subtitlul sectiunii!

 

Faptul e consumat insa in consumarea sa un cuvant l-au avut de spus si pingelele cu care era incaltata mobra. Daca batranul a comis o ilegailtate taind o linie continua, cam cat de legale erau cauciucurile de pe motocicleta?

Daca exista lege de ce tragi tu concluzii de 2 lei? Ce treaba are cauciucul cu accidentul? Daca avea cel mai tare cauciuc nu putea evita ... dar sunteti cate unii idioti care tot timpul aveti voi ceva de comentat ....tu ce crezi ca ai face daca ti-ar intoarce unu in 10 m? ... ai trece prin el aia ai face.

Trage concluzie de pe urma acidentului astuia ca exista idioti care intorc pe linie DUBLA continua ... si nici macar nu se asigura ....

P.S. - daca era un TIR in locul motociclistului crezi ca mai intorcea respectivul? ... sau daca intorcea te mai luai de anvelopele tirului? .... postarile astea se fac cu scopul de a intelege ca sunt multi idioti care nu dau 2 lei pe motociclisti .... si asta trebuie sa intelegem toti ... si sa fim FOARTE FOARTE atenti in trafic ... pentru ca se pare ca suntem invizibili pentru multi soferi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca exista lege de ce tragi tu concluzii de 2 lei? Ce treaba are cauciucul cu accidentul? Daca avea cel mai tare cauciuc nu putea evita ... dar sunteti cate unii idioti care tot timpul aveti voi ceva de comentat ....tu ce crezi ca ai face daca ti-ar intoarce unu in 10 m? ... ai trece prin el aia ai face.

Trage concluzie de pe urma acidentului astuia ca exista idioti care intorc pe linie DUBLA continua ... si nici macar nu se asigura ....

P.S. - daca era un TIR in locul motociclistului crezi ca mai intorcea respectivul? ... sau daca intorcea te mai luai de anvelopele tirului? .... postarile astea se fac cu scopul de a intelege ca sunt multi idioti care nu dau 2 lei pe motociclisti .... si asta trebuie sa intelegem toti ... si sa fim FOARTE FOARTE atenti in trafic ... pentru ca se pare ca suntem invizibili pentru multi soferi.

Ce treba are cauciucul? Pai are. Stii ca nu poti frina in timp util in caz ca apare vreo surpriza si mergi pina la limita evitarii oricarui pericol. Stii ca sint iresponsabili care nu respecta nici o regula de circulatie? Daca chiar stii, inseamna ca esti la fel de iresponsabil ca nu ai tinut cont de " micul aspect". Sa stii ca 3m de frinare in plus fac diferenta intre camera de urgenta si doar un tub de unguent pt durere. Merg zilnic cu masina in Bucuresti, de nspe ani nu am avut nici un accident, cei care imi intorc in fata din scurt sint omniprezenti. Daca mergi in ritmul traficului local, nu accelrezi puternic, nu faci slalom, ai timp sa-i vezi, sa-i ghicesti pe handicapati. Cum incep sa bag putina goneta, imediat incep sa am impresia ca sint vinat la propriu.Scap o data, de 2 ori, pina la urma pot sa mi-o iau. Cu masina ai ai ulta stabilitate pe frinare, pe 2 roti, daca ai si niste pingele ordinare, ca deh, e "criza", frinezi pe o lungime si de 2 ori mai mare.

 

Puteti sa va revoltati oricit, rezultatul va fi mereu in favoarea conservelor, ciinii latra , caravana trece, scapa cine poate. Unii dintre motociclisti , foarte putini la numar(including Ianachim and comp) si-au dat seama care-i mersul si nu au nici o emotie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Adidas, daca tot esti moderator, schimba , sau infiinteaza o sectiune cu urari de sanatate, Nu uita ca aceaste sectiune este: Accidente

Sa invatam din greselile altora ...

Sectiunea de urari de bine si insanatosire grabnica, nu se vrea infiintata.

Se vede de la o posta starea proasta a anvelopei spate, foarte posibil ca s anvelopa fata era uzata sau(si ) uscata.

De vina nu sint persoanele handicapate care conduc, ci NOI, deoarece contribuim zilnic la perpetuarea sistemului corupt. Coruptia este prezenta in viata noastra zi de zi. Toti vor sa faca un ban rapid. Cit costa ca un doctor sa puna o stampila " Aprobat" pe dosarul medical? Se pun stampile pe dosare de pensie anticipata. Doctorii nu stau in spitale pt salarii, ci doar pt ca pot lua spaga. Poate sa apara in lege articolul care sa ceara persoanelor trecute de 70ani sa faca control medical din 6 in 6 luni, numarul lor , care conduc autovehicule, nu ar scadea semnificativ.

Nu ma intelege gresit. Eu niciodata nu am sustinut ca ar trebui infiintata o sectiune de urari de bine, dar tie iti place sa vb mult. Uneori bine, alteori prost. La cum te stiu eu pe tine si la cunostintele tale, ai putea face mult mai multe pentru constientizarea riscurilor. Dupa mine sectiunea asta nici nu ar trebui comentata, ca oricum aproape toata lumea e constienta de riscuri, ii da in gura pe strada, toata lumea e constienta de importanta motocicletei sa fie 100% ok tehnic, toata lumea stie ca daca pici doare sau mori. Eu, tu, altii, degeaba ne batem gura pentru ca cine pricepe, pricepe si fara sa citeasca pe forum, ca le functioneaza instinctul de autoconservare. Dar sunt si care nu pricep iar acei oameni trebuiesc ghidati prin tutoriale in nici un caz certati pe topicul asta pacatos. De asta zic ca certurile de aici nu isi au rostul, totul incepe de la rubrica incepatorilor.

Sunt cativa pe forum care ar putea incropi cateva tutoriale si tintuite undeva unde orice om le poate citi si invata. Dupa asta, fiecare e pe pielea lui si in caz de pisica neagra, marti 13, nu mai ramane decat sa-i urezi Sanatate.

Ma intelegi bro acum de ce sunt eu de parere ca certurile nu-si au locul aici? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca exista lege de ce tragi tu concluzii de 2 lei? Ce treaba are cauciucul cu accidentul? Daca avea cel mai tare cauciuc nu putea evita ... dar sunteti cate unii idioti care tot timpul aveti voi ceva de comentat ....tu ce crezi ca ai face daca ti-ar intoarce unu in 10 m? ... ai trece prin el aia ai face.

Trage concluzie de pe urma acidentului astuia ca exista idioti care intorc pe linie DUBLA continua ... si nici macar nu se asigura ....

P.S. - daca era un TIR in locul motociclistului crezi ca mai intorcea respectivul? ... sau daca intorcea te mai luai de anvelopele tirului? .... postarile astea se fac cu scopul de a intelege ca sunt multi idioti care nu dau 2 lei pe motociclisti .... si asta trebuie sa intelegem toti ... si sa fim FOARTE FOARTE atenti in trafic ... pentru ca se pare ca suntem invizibili pentru multi soferi.

 

IN FOARTE MULTE CAZURI ACCIDENTELE AU MARE LEGATURA cu sh cumparat si mai ales CU ANVELOPELE!!!!

NU CRED CA A EXISTAT ACCCIDENT cu moto in romania in care sa se faca o EVALUARE a motocicletei ulterior accidentului...

sa vezi ca janbele sunt muci, placutele fier pe fier, lichidul de frana original din fabrica din 1996, anvelopele NOI cu DOT 2007.......

 

singura prob aici a lui JAGI este ca lumea a obosit sa l "auda"!!!!!!!

 

e ca si cum ai merge la o curva de ceva ani si aia ti ar tot SPUNE .........BA, DA MICA O AI!!!!!!!...si tu tot mergi la ea

 

sunt doua posibilitati

1. schimbi curva cu una mai stramta si te simti barbat....

2. dai un ban da stai in FATA... cu ceva operatie de calitate

 

PS DISCUTIA PRIVESTE ACCIDENTELE IN GENERAL DAR MAI ALES CELE CU VINOVATIE 1/2

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai citez, ca mi-e lene sa mai dau in spate, dar:

 

- nu mi se pare normal sa pui semnul de egalitate intre batran (de unde incepe batranetea?) si posibil factor de risc pentru siguranta circulatiei. Ganditi-va ca si noi vom ajunge asa, la un moment dat si ne vom dori sa fim acceptati de societate.

- cauciucurile reprezinta o posibila cauza a producerii accidentelor - procentul de probabilitate difera in functie de stilul de condus al fiecaruia - dar avand in vedere implicatiile unui accident, merita riscul folosirii unor rebuturi?

- rubrica accidente reprezinta un izvor nesfarsit de sfaturi/ invataminte, din care un motociclist poate extrage sfaturi utile, daca are o buna capacitate de triere. NICIODATA nu va putea fi eliminata balacareala specifica tematicii, dar asta nu ar trebui sa reprezinte o problema pentru moderatori, atata timp cat nu se sare calul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...