Sari la conținut

Posesori Kawasaki ninja 300


Postări Recomandate

Salut. Conduc o Honda cbr 125r de un an si vreau sa trec mai departe. De curand am luat permisul A2 si vreau sa iau o ninja 300. Imi place aspectul sportiv si o pot conduce cu A2. Daca sunt posesori care imi pot da informatii despre confort pe distante mai lungi, in oras, stabilitate. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca sunt posesori de Ninja 300 , e destul de scumpa si SH , am vrut eu sa imi iau din italia anul trecut si ce gasisem eu era undeva la 5.200 e , din cate m-am interesat si eu atunci e o motocicleta foarte buna , pozitia la mers e ok , consum ok , cu piesele nu stiu , dar am inteles ca la Kawasaki piesele le gasesti cam greu...si vin tocmai din Japonia (unele) , daca te ajuta cu ceva mai este si CBR 250R tot model nou concurent cu Ninja 300 :D Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce i-am raspuns pe mes lui John22 ........ poate mai intereseaza si pe altii.

 

Fata de 125 este altceva, mai fisneata, viteza maxima 180km/h, mai stabila, ABS-ul te ajuta mult, pentru oras n-am mai simtit nici o diferenta dupa 1 luna, se pot face drumuri mai lungi - acum nu stiu pentru altii ce inseamna lungi (vara eu fac aprope saptaminal Bucuresti - Vama Veche CT).

Minusuri ar fi ceva fata de 125, pozitia un pic mai incomoda si pierdut un pic la ciclistica (cu aia mica parca as fi fost cu bicla - de, greutatea marita la 300).

 

Am A-ul si nu doresc ceva mai puternic. In principiu daca nu te deranjeaza 125-ul ca pozitie, aceasta doar te va jena un pic la inceput. Am putut face Vama-Bucuresti fara oprire.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Genuine and aftermarket parts for Honda, Kawasaki, Suzuki, Yamaha, HD

Send us Part No, we'll give you our best offer.

The delivery time might be couple of days longer that from represent ants in Romania but we ensure you best price, cause we know how.

www.coeval-garage.com (Marcin)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kawasaki are 2 reprezentante in Romania:

 

  • Bucuresti: United Motors
  • Brasov: Kampur Motors

 

In Bucuresti comenzile se trimit in fiecare marti si in 6 zile (lunea urmatoare) vine transportul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune si tu detalii app. de constitutia ta, dupa care vezi ce-ti recomanda posesorii de Er6-F.

PS. Si mie imi plac sportivele, dar daca ai un confort mult mai mare pe altele poate ......

Eu sigur peste 6-7 ani o voi inlocui cu altceva mai putin "sport", dar la mine este si virsta (acum 42 ani).

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am 1,86 , 85 kg si 22 ani

Este joasa la sa , eu am 1.83 su 80 kg si stateam cu picioarele flexate. Ca si consum este excelenta de la 3,7 afara la 5,8 oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 1.64 si 55kg, am tinut statistica consumului de la 7837-10370km si am un consum mediu de 4.25l/100km (aproximativ 60% oras - 40% afara). Consumul a crescut un pic dupa un recall in care au fost schimbate ECU si unitatea ABS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa cumpar si eu un Kawasaki Ninja 300 (nou, model 2014) de la atvrom. Stiti cumva daca e serioasa firma SHOWROOM BUCURESTI-SPLAIUL UNIRII NR.168 sau e posibil sa ma pacalesc. Nu cunosc detalii de firma fiindca nu stau in Bucuresti ! Poate ma ajutati cu o informatie ??? Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti aduca numai bucurii, ai grija cu rodajul - pare ca nu se mai termina 800km cu o turatie maxima de 4000 r/min si inca 800km cu maxim 6000 r/min (chin maxim, dar trebuie respectat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 years later...

@Ella Maria Daca te referi la ninja 300, pe mine (1.64m inaltime) m-a "intins" un pic cit a fost noua, dupa care s-a mai lasat. Cel mai bine ar fi sa-ti pui la profil localitatea, si poate s-o gasi cineva care sa te ajute cu un test.

PS. Inaltimea totala este doar o referinta, fiecare persoana poate fi diferita app. de lungimea picioarelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...