Sari la conținut

Siriu - Poiana BV - Bran - Rucar, 24.05


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

Plimbare sambata, 24.05 pe Siriu - Poiana - Rucar, intalnire in Victoriei la 7.45 - 8.00, plecare 8.15.

Traseul este asta: https://goo.gl/maps/3Iwb0

Vreme buna (fara ploi si medie de 26-27 de grade pe traseu).

Stil de mers relativ alert, linie dreapta cam 120, pe curbe fiecare cat poate, dar recomandat e sa se tina de grup pentru a nu ne pierde pe drum.

 

Nu prea e traseu de incepatori pentru ca se va merge mai tare decat de obicei si e un traseu si mai greoi pentru inceput.

 

Cine vrea sa vina, sa ma anunte.

 

Pentru intrebari, sugestii si reclamatii, sunt pe aici :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vaaaaaaaai, i think i'm in. Exact ce cautam. Zzuuper! Daca n-am timp sa ma intorc pe Bran, s-ar putea sa ma intorc pe Cheia, dar vedem, in principiu e betoing!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fi-v-ar Cheia de ras :rolleyes:

Diferenta e de cativa km, oricum recuperezi din timp pentru ca se merge mai tare pe partea cealalta cu Bran.

 

Promit ca urmatoarea iesire o sa o fac pe Cheia :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un traseu superb! l-am facut anul trecut impreuna cu cativa prieteni si intr-adevar e de rafacut.

Imi pare rau ca nu va pot insoti sambata, dar data viitoare voi face tot posibilul sa ma alatur voua.

 

O zi frumoasa si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locuri in "echipa" mai sunt, dar vreau sa stiu cati suntem sigur pana vineri seara.

 

Mai e pana ating recordul de acum un an jumate de 54 de motoare adunate pe Cheia-Siriu. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l prima strigare ma bag si io.

confirmarea va fi daca ma vedeti la locul faptei dimineata ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Datorita iubitilor mei prieteni care sunt extrem de lenesi, ramane sa ne vedem la ora stabilita la benzinaria de la Miorita (Petrom).

 

Pana acum suntem:

1. Beatrice - ER6N

2. Stefan - GS500

3. Cristi - F4i

4. Dragos - Hornet

5. Mihai - Hornet

6. Kikem - Vstrom

7. Ovidiu - 954

8. Cosmin - SV650

9. Dan - CB500

10. George - Ducati

11. Bogdan - Hornet

12. Dan - XX

13. Kreptor - GPZ900 (de la Valeni)

14. DDU - BMW (???)

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din campina ..cel putin 4 motoare..sau mai multe. va asteptam in OMV VALENI.



pe la cat apreciati ca ajungeti in valeni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aproximativ un 10, 10 si ceva. Mai mult de 2 ore nu cred ca facem (am calculat si eventualele intarzieri :P).

Nr meu e 0724.467.113, ma sunati in caz de ceva - intarzieri, razgandiri, probleme...

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asfaltul este geam de la nehoiu pina in bv



ok beatrice. apreciem spiritul tau organizatoric. BRAVOS.



SI INCA CEVA...daca d soara organizator doreste sa evite ruta ploiesti valeni extrem de aglomerata simbata...va invitam sa calcati cu roata si zona noastra , pe un drum proaspat reabilitat dica f bun. micul ocol ar fi..ploiesti, campina ,brebu,alunis,valeni..zona unde ve ti fi incantati de frumusetea padurilor noastre de sub carpati. ca nr de km in plus ar fi 20 maxim 25. noi cei din campina pe acolo o luam spre valeni. oricum ....asfalt uscat sa aveti. RESPECT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut drumul Gura Bascei - Bascenii de Sus era pietruit. Stiti cumva daca s-a turnat asfalt ?

 

 

Nu e nimic pietruit pe acolo. Este totul asfaltat, poate fi doar putin valurit.

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI INCA CEVA...daca d soara organizator doreste sa evite ruta ploiesti valeni extrem de aglomerata simbata...va invitam sa calcati cu roata si zona noastra , pe un drum proaspat reabilitat dica f bun. micul ocol ar fi..ploiesti, campina ,brebu,alunis,valeni..zona unde ve ti fi incantati de frumusetea padurilor noastre de sub carpati. ca nr de km in plus ar fi 20 maxim 25. noi cei din campina pe acolo o luam spre valeni. oricum ....asfalt uscat sa aveti. RESPECT.

 

Ma gandeam eu ca o luati pe acolo. :)

Stiu traseul si e frumos; s-a mai asfaltat pe urcare spre Brebu? Pe aici? Ca ultima data cand am fost erau sapaturi in zona...

 

Cat despre devierea de la traseu, not goin' to happen :)

Avem oricum 3 trasee care mananca mult timp, intr-o singura zi.

 

Noi, din Bucuresti, va intalnim direct acolo la Valeni, ora 10-10.20 :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ddrumull in brebu e f bun.



sugestia mea era tocmai din acest motiv. insa nu este problema. ne vedem in valeni.din buk o sa mai vina 2 prieteni de ai mei. unu cu in SV u. si inca unu nush cu ce. o sa se alature grupului in peco la miorita.i am zis sa te caute sa vb cu tine. dan i l cheama pe baiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Valeni o luati pe Posesti , Patarlagele sau pe Chiojdu ?

Eu as merge Valeni - Chiojdu - Poienitele - Curmatura - Chirlesti si ies sub Nehoiu la soseaua mare. Este o scurtatura, dar ca timp, nu se stie!

De la Chiojdu este drum comunal. Nu recomand vitezanelor.

Daca sunt amatori, cu moto de strada, facem un grup derivat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Patarlagele.

Pe unde vrei tu, nici astia cu masina de la Gugal nu au ajuns pe acolo si la cum arata pe harta e drum forestier. Plus ca drumul tau iese aici din cate vad: link. Adica prin camp gen :)))

Scurtatura nu e cu siguranta. Plus ca din ce vad, pana acum sunt numai vitezane, street, nakeduri, asa ca nu stiu cine s-ar baga...

 

Traseul ramane cel stabilit initial. Cine vrea, ne vedem la Miorita maine dimineata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...