Sari la conținut

Motociclist lovit de o masina sub ochii politistilor din Baia Mare (VI


pik
 Share

Postări Recomandate

mie mi a palcut promptitudinea medicilor si a politiei.nu mai stiau aia incotro sa alerge....

mda, ce fac niste camere de filmat nu?

 

pe de alta parte, daca nu erau politistii prin zona, ala cu skoda nu patea nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi a palcut promptitudinea medicilor si a politiei.nu mai stiau aia incotro sa alerge....

 

L-a luat SMURD-ul pe motociclist, cum ii luau jandarmii pe protestatari si ii bagau in duba :D Nu conta ca el n-are nimic, pac... guleru', pe targa, si in ambulanta cu el. A fost in stare sa alerge dupa Skoda, sa isi ridice singur motocicleta, dar nu mai putea sa faca 3 pasi pana la ambulanta pe picioarele lui :D

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-a luat SMURD-ul pe motociclist, cum ii luau jandarmii pe protestatari si ii bagau in duba :D Nu conta ca el n-are nimic, pac... guleru', pe targa, si in ambulanta cu el. A fost in stare sa alerge dupa Skoda, sa isi ridice singur motocicleta, dar nu mai putea sa faca 3 pasi pana la ambulanta pe picioarele lui :D

:10: sefu n am nimic,pot sa merg.nu conteaza tot in gips, 2 luni la pat . ma bucur ca nu a fost mai grav,si putem sa glumim putin pe sub . asta. Moarte conservarilor . aici ma incadrez si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact acelasi accident l-am intampinat si eu...Macar in cazul acesta sa faca politia ceva,ca la mine au fost ipotenti!

De aia exista gopro, drift, rollei, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum sa vedem daca infunda astia puscaria, ca lipsa de probe nu cred ca o sa aibe.

Nu imi vine sa cred ca unii au tupeu sa fuga cu politia in intersectie...Ala cu skoda a mers linistit cu sirena in spatele lui si cu avertizari de la politist.

Insanatosire grabnica riderului, iti recomand sa iei o ranga cu tine sa ii dai in luneta, sa te auda de data asta :)))

Later Edit

Un clip din America, uite asa se face treaba!

Editat de CBRistul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum sa vedem daca infunda astia puscaria, ca lipsa de probe nu cred ca o sa aibe.

Nu imi vine sa cred ca unii au tupeu sa fuga cu politia in intersectie...Ala cu skoda a mers linistit cu sirena in spatele lui si cu avertizari de la politist.

Insanatosire grabnica riderului, iti recomand sa iei o ranga cu tine sa ii dai in luneta, sa te auda de data asta :)))

Later Edit

Un clip din America, uite asa se face treaba!

Stii ca in acest caz(cel din videoclip) motoristii au pierdut la tribunal si au avut de platit daune celui cu masina?;)

In cazul accidentului de la BM,se zice ca persoana masina ar fi tatal unui motociclist decedat(viteza motoristului impreuna cu "un stanga" peste dubla continuna unei masini) in toamna anului trecut la nici 500m de locul accidentului de acum....ironic

 

Later edit!

Motoristul e ok(julituri pe maini si spate doar-echipament zero),motorul daune minore(oglinda rupta,crashpad indoit,carena fata julita).impact nu a fost cu masina decat dupa cazatura(motorul a mers in roata spate a masinii),cu toate astea soferul auto a fost scos vinovat de politie pt neacordare de prioritate.si da,soferul masinii e tatal unui motociclist decedat in octombrie 2013 la 500m de locul accidentului de ieri.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau barfa acum, dar ai putea sa ne spui si noua cum s-a intamplat(ca tot ai timp :D ? Sens giratoriu, masina o vad pe banda din dreapta; lovita pe stanga. Deduc de aici ca tu erai pe banda din stanga si ca ai vrut sa iesi din giratoriu direct de pe banda pe care erai...si dai in lateralul masinii. Daca gresesc sa fie cu iertare, sunt doar banuieli(si mijlocul noptii). De cativa ani eu am o problema cu sensurile giratorii in Romania, tocmai de aia intreb, ca se spune pe-aici ca soferul masinii e vinovat. Nu contest asta, doar voiam sa stiu cum a fost si ce zice legea. Insanatosire rapida si multa atentie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau barfa acum, dar ai putea sa ne spui si noua cum s-a intamplat(ca tot ai timp :D ? Sens giratoriu, masina o vad pe banda din dreapta; lovita pe stanga. Deduc de aici ca tu erai pe banda din stanga si ca ai vrut sa iesi din giratoriu direct de pe banda pe care erai...si dai in lateralul masinii. Daca gresesc sa fie cu iertare, sunt doar banuieli(si mijlocul noptii). De cativa ani eu am o problema cu sensurile giratorii in Romania, tocmai de aia intreb, ca se spune pe-aici ca soferul masinii e vinovat. Nu contest asta, doar voiam sa stiu cum a fost si ce zice legea. Insanatosire rapida si multa atentie!

Nu eu am fost implicat:) o cunostinta de-a mea...nu stiu detaliile accidentului,decat ca a fost scos cel cu masina de vina si ca n-a fost impact decat dupa ce a pus-o jos...timp am destul eu de felul meu:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:10: sefu n am nimic,pot sa merg.nu conteaza tot in gips, 2 luni la pat . ma bucur ca nu a fost mai grav,si putem sa glumim putin pe sub . asta. Moarte conservarilor . aici ma incadrez si eu

Se pare ca am inteles eu rau, cum ca aici era cel ce patit-o(eram cam adormit dupa Italia-Anglia). Acum e clar. Eu raman cu dubiile mele despre sensuri giratorii, s-a intamplat de prea multe ori sa fiu pe banda 1, nu ieseam pe prima iesire(continuam pt a iesi pe urmatoarea), iar de pe banda 2 unii cat pe ce sa dea in mine, apoi si claxoane, maini pe geam, tot tacamul. Ori eu de 12 ani si prin tari mai civilizate am pierdut regulile traficului in giratoriu, ori la noi e tiganie mare. Din video de mai sus as fi apreciat ceva de genul, dar...se poate sa fii fost altfel. Duminica faina va doresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti pe banda a doua si vrei sa parasesti sensul, ai obligatia sa te asiguri ca nu vine cineva de pe prima banda, iar daca vine, trebuie sa-i cedezi trecerea.

Cel mai simplu e sa te incadrezi pe prima banda daca vrei sa parasesti sensul la prima iesire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ori eu de 12 ani si prin tari mai civilizate am pierdut regulile traficului in giratoriu, ori la noi e tiganie mare.

Aha, deci nu sunt eu singurul 'nebun'... Eu inca sustin ca la noi nu stie lumea sa mearga in giratorii; de fapt... nici in linie dreapta nu stiu multi. Si eu nici macar nu sunt asa plimbat ca tine, ocazional am iesit prin alta parti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti pe banda a doua si vrei sa parasesti sensul, ai obligatia sa te asiguri ca nu vine cineva de pe prima banda, iar daca vine, trebuie sa-i cedezi trecerea.

Cel mai simplu e sa te incadrezi pe prima banda daca vrei sa parasesti sensul la prima iesire.

 

 

Aha, deci nu sunt eu singurul 'nebun'... Eu inca sustin ca la noi nu stie lumea sa mearga in giratorii; de fapt... nici in linie dreapta nu stiu multi. Si eu nici macar nu sunt asa plimbat ca tine, ocazional am iesit prin alta parti.

Ok, deci legea a ramas tot asa...doar ca tigania e la ea acasa uneori. Merci pentru confirmari.

Cat despre accident, sper sa ma insel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...