Sari la conținut

Weekend pe circuitul Selena, Bacau, 28 - 29 Iunie


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

Din cite am inteles se poate merge in sau pe linga cadrul organizat de cei de la Asociatia Moto Incepatori ( http://www.pro-bike.ro/forums/calendar/event/756-ride-smart-ride-apart-edi%C5%A3ia-a-2-a/ ).

 

Taxa este de 100 Ron pentru o zi de circuit iar camera cu doua paturi 100 Ron/seara.

 

Citeam pe un topic mai vechi ca in taxa de circuit este inclus si transponderul. Poate confirma cineva ?

 

Pentru cei care nu cunosc locatia/circuitul, am gasit un topic mai vechi de prezentare - /index.php?/topic/681245-weekend-selena-motosport-45-august-2012/

 

 

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am participat la prima editie a evenimentului pentru incepatori "Ride smart! Ride apart!" din mai. Circuitul are 1250m, asfalt aderent, peticit pe ici-colo fara ca asta sa deranjeze, timpi pe tur un pic peste un minut pentru cei cu experienta. Mai deschis un pic decat Amckart-ul si cu mai mult loc de degajare.

 

Cazare si mancare chiar in incinta circuitului, preturile sunt exact cum ai spus tu Denis. La cerere ni s-au dat si transpondere, fara vreo taxa suplimentara.

 

Sambata pana mai dupa-amiaza au fost sesiuni de 20 de minute moto / karturi de curse / karturi agrement, pe urma cei cu karturile s-au plictisit si am putut intra de voie. Duminica de-abia dupa-amiaza tarziu am fost intrerupti de cateva sesiuni de karting.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E posibil sa merg si eu!denis daca e o sa vin pe mobra cu tine!asta depinde de tata(e la mine face masaj la coloana)vineri cand e plecarea ar trebui sa termine!daca nu o sa vin sambata dim cred

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se intra alternativ, asadar in decursul unei ore:

- primele 20 de minute intra moto

- urmatoarele 20 de minute karturi competitie

- urmatoarele 20 de minute karturi agrement

Tu pe moto nu te nimeresti niciodata pe pista cand e si un kart acolo. Baietelul care e in permanenta la cronometrare semnalizeaza totul cu niste steaguri, cine intra, cine iese, treaba e bine pusa la punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totuși,pentru 100 RON de motor m-as fi așteptat sa nu împărțim circuitul cu karturi, nu de alta, dar alea nu cad, si e posibil ca pilotii de kart sa nu fie chiar așa de responsabili....

nu se intra in acelasi timp moto/kart

Am participat la prima editie a evenimentului pentru incepatori "Ride smart! Ride apart!" din mai. Circuitul are 1250m, asfalt aderent, peticit pe ici-colo fara ca asta sa deranjeze, timpi pe tur un pic peste un minut pentru cei cu experienta. Mai deschis un pic decat Amckart-ul si cu mai mult loc de degajare.

 

Cazare si mancare chiar in incinta circuitului, preturile sunt exact cum ai spus tu Denis. La cerere ni s-au dat si transpondere, fara vreo taxa suplimentara.

 

Sambata pana mai dupa-amiaza au fost sesiuni de 20 de minute moto / karturi de curse / karturi agrement, pe urma cei cu karturile s-au plictisit si am putut intra de voie. Duminica de-abia dupa-amiaza tarziu am fost intrerupti de cateva sesiuni de karting.

Ovidiu daca poti incearca sa joinezi si acum ,o sa-ti prinda bine iesirea asta ,incearca sa schimbi ceva @ "pozitia pe motocicleta"

te salut si have fun

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E posibil sa merg si eu!denis daca e o sa vin pe mobra cu tine!

 

Ar fi super sa poti veni.

 

Eu deja am vorbit sa plec de vineri cu mobra pe remorca.

» Post actualizat in 17 Jun 2014 09:52

Am participat la prima editie a evenimentului pentru incepatori "Ride smart! Ride apart!" din mai. Circuitul are 1250m, asfalt aderent, peticit pe ici-colo fara ca asta sa deranjeze, timpi pe tur un pic peste un minut pentru cei cu experienta. Mai deschis un pic decat Amckart-ul si cu mai mult loc de degajare.

 

Merci de info Ovidiu.

 

Suna a distractie :)

» Post actualizat in 17 Jun 2014 11:33

Inca ceva, poate stiti voi mai multe.

 

Referitor la timpii pe tur, am inteles ca anul trecut a fost organizat un fel de concurs intre motoretele de viteza. Se lua cel mai bun timp din N ture.

 

Aveti un link ceva despre eveniment sau am auzit prost ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil sa fi fost vorba de Speed Park Moto Challenge Cup Bacau 2013 http://www.speedpark.ro/speed-park-moto-challenge-cup-bacau-2013/

Startul se lua decalat si intr-adevar clasamentul se facea dupa "best lap".

 

Din cate am inteles va exista si o editie 2014 si se va tine in weekendul 2-3 august :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i cam aiurea dupa ce mergi pe Secuiesc unde curbele sint mult mai largi, asfalt mai aderent, sa te intorci la o pista mult mai ingusta?

 

Fiecare iesire la o locatie/pista are farmecul ei, tine doar de optica si perspectiva.

 

Personal, nu vad nimic aiurea in a-mi revedea prietenii/amicii si a petrece citeva zile in compania lor pe o pista, oricare ar fi ea.

 

Din aceasta perspectiva, aderenta si latimea devin irelevante si trec pe un plan secund.

 

Daca am fi mers acolo sa ne antrenam pentru o etapa viitoare pe Brno, cele spuse de tine ar fi capatat cu un totul alt sens :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi motociclisti,

Asociatia Moto Incepatori organizeaza impreuna cu conducerea Speed Park, Bacau, cursul gratuit din weekend-ul 28-29 iunie pentru incepatorii doritori de perfectionare.

Desigur, sunt bineveniti si motociclistii cu experienta (trafic sau circuit) :P

Insa cursul pentru incepatori va presupune: acomodarea cu propria motocicleta in vederea imbunatatirii stilului de mers. Este un curs ce pregateste mersul in siguranta pe strada, drumuri virajate, etc.

Nu exista competitie! Pe o portiune de circuit se vor face exercitii de manevrabilitate.

Vom incerca sa ne organizam in asa fel incat sa nu intervenim unii peste ceilalti.

 

Va multumim anticipat pentru intelegere.

 

Asociatia Moto Incepatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Masina de la TUIasi Racing ce participa la formula student a facut 1:15 la a2a tura de incalzire.

Mai departe vedem.

 

Banuiesc ca este un timp foarte bun, felicitari si succes in continuare.

 

Totusi, aici este vorba de motociclisti pe motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recordul de pista, pt motociclete, este sub 1.05, facut cu un 1000rr 2004 , treapta 1-a de viteza, Edy de la Botosani. Si culmea, cu 4-5 ore inainte de record, era manga de baut.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand esti mahmur/beat/baut, ai cel mai mult curaj(a se citi "dispus sa risti"), banuiesc ca a avut si asta o (mare) contributie.

Editat de littlekriminal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recordul de pista, pt motociclete, este sub 1.05, facut cu un 1000rr 2004 , treapta 1-a de viteza, Edy de la Botosani. Si culmea, cu 4-5 ore inainte de record, era manga de baut.

Asta ar fi lauda sau...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand esti mahmur/beat/baut, ai cel mai mult curaj(a se citi "dispus sa risti"), banuiesc ca a avut si asta o (mare) contributie.

 

Din cele mai vechi timpuri, luptatorii, obisnuiau ca inainte de batalie sa ia ceva `inaltator` la bord, de la diferite prafuri pina la licori sau ierburi.

 

Eusebiu, sa nu uiti sa aduci tuica :)))

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...