Sari la conținut

Tenteaza pe cineva un Thassos intre 10.04 (plecare)-17-20 (intoarcere)


Banzay
 Share

Postări Recomandate

De pe 11-14 te rog (adica cat iti iei si tu), da-mi te rog pe un pm un nr. de telefon sa ne auzim si la voce si sa vedem ce mai e nevoie de la noi (eventual daca dai avans, sa iti trimit banutii) ... Vedem mai departe de 14., sper ca nu ajung sa dorm pe plaja dupa ca nu gasesc :crack:

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu e de avans, ba chiar as merge la plezneala insa nu stiu cat timp o sa ia drumul ala nou , de asta macar antamez cate ceva.

ca pe insula sa nu gasesti cazare..macar si pe plaja o noapte si tot nani :)

 

cu un mithos in brate , si cu pozele lu' nea' Ianachim mai mai ca mi vine sa las cazarea :-P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facut rezervare la bulgari, cumparat genti, cumparat rucsacuri, deci suntem in grafic. Ne auzim maine la un tilifon ca pt. azi m-am saturat de smartfeon :)


Am gasit asta legat de starea drumurilor, daca nu stiati: http://amfostacolo.ro/intrebare-det.php?iid=6190&a=1 mai sunt linkuri cu info si acolo.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pasul Republicii este inchis. Se lucreaza la podul stricat, ei se jura ca il redeschid intr-o luna.

Pasul Shipka este ok, asfaltul bun. Traficul e redus, dar atentie la soferii romani, majoritatea taie curbele si le taie prost.

Pasul Elena-Tvarditsa este excelent, jumatatea de sus este drum nou, cea de jos e in stare foarte buna. Trafic aproape inexistent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci plecarea vineri ( 700km ) ~ 10 ore = vineri cam dusa Sambata ok Duminica iar ~ 10 ore intoarcerea , iar bugetul ~ 400 E am estimat corect ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce zice Foxu, el are program mai scurt. Eu stau sa lenevesc mai mult si sa ma bucur de stilul meu de om lenes, pana pe 19-20 stau acolo, mai pierd o zi spre casa si la intoarcere spre bulguri, poate la plovid ca e frumos acolo si ca nu am chef sa ma grabesc sau sa pierd mult pe drum :) Bugetu' e flexibil si in sus si in jos (de preferabil in jos). La banii astia cam ajungeam prin agentie, 2 persoane si mai trebuia sa inchiriez ceva trocarici pe acolo undeva la 150euro. Transportul e tot pe acolo ca la autobuz, mancarea o sa fie in plus, daca nu ne ajung banii, nu stiu ce facem, lebede nu cred ca sunt... cerem chiftelute prin DHL sau TNT :) Benzina pe acolo nu am trecut-o in program, dar gasim resurse sa nu lasam Libelula pe vreun camp...

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cazarea 40 e / noapte. mancarea..cat vrei :) . benzina pentru minim 1400km ( round trip ).

 

plecarea vineri dimineata, intoarcerea luni seara ( vorbesc de mine, banzaiu' e boier )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cazarea 40 e / noapte. mancarea..cat vrei :) . benzina pentru minim 1400km ( round trip ).

 

plecarea vineri dimineata, intoarcerea luni seara ( vorbesc de mine, banzaiu' e boier )

 

Mda multi km zile putine .

 

*Cei care se incumeta se plece cu VULPOIU mare atentie daca vreti sa mai ramaneti cu carnetul pana spre toamna , D-l sub 150 nu serveste tresdrole.gif.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce dragut din partea ta vik, sa inteleg ca ti s-a calat GSA-ul ?:) cu cat ai vrea sa merg in Bg cand eram doar noi 2 pe drum ? la 150 sunt perfect in ture , pe la 6000, deci respira motorul intr-a 6-ea.

 

sau se simte ca nu ai racire (si ) pe lichid ? ce zici, noul GSA LC ? ai vazut, capone se tine dupa vitezane , tu ce scuza ai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

*Cei care se incumeta se plece cu VULPOIU mare atentie daca vreti sa mai ramaneti cu carnetul pana spre toamna , D-l sub 150 nu serveste tresdrole.gif.

Nu ma mai speriati... in 8 ani de condus nu am 1 amenda... asa vreau sa ramana :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce dragut din partea ta vik, sa inteleg ca ti s-a calat GSA-ul ? :) cu cat ai vrea sa merg in Bg cand eram doar noi 2 pe drum ? la 150 sunt perfect in ture , pe la 6000, deci respira motorul intr-a 6-ea.

 

sau se simte ca nu ai racire (si ) pe lichid ? ce zici, noul GSA LC ? ai vazut, capone se tine dupa vitezane , tu ce scuza ai

 

 

Da da ,,,,,, si ai facut un mare sacrificiu prin satele lor 120/130 , norcul nostru ca aia sunt mai amarati decat noi nu mai au nici caini prin bg .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vik , recunosc. amu' . zi si tu, nu era tipenie de vietuitoare, asfalt misto . era pacat sa retrogradez.

 

auzi, tu ai radar pe motor ca vad ca mi ai ghicit la fix viteza, ptiu ptiu

 

@banzai- sa stii ca bg si grecii nu au nevoie de permisele noastre, nu vrei sa il lasi - e smplu, nu opresti.

 

ce te iei duap astia cu GSA-uri de 350 kg la gol :) .

pai vik arata de parca vine autobuzul ,pe autostrada in spatele lui turbulente la greu. nici la TIR-uri nu simteam asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Plec si eu maine dimineata, stau pina pe data de 14.07, merg insa cu familia cu masina..

1.Pe ce ruta recomandati sa merg?

2.Daca vrea cineva sa bem o bere acolo dati un telefon pe numarul din semnatura :-)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LUV - iti recomand sa te duci pe drumul clasic (svilengrad) - sunt cozi si de 2 ore la granita de la Makaz. In schimb daca te razgandesti si ei motorul, mergi pe acolo pt ca drumul este superb (printre cele mai frumoase pe care am mers din europa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@intruder - ESTE INCHIS PASUL REPUBLICA. am postat mai sus. singurul drum ramas, ok , este cel postat mai sus ( Cu mentiune ca am gresit ruta, nu pe e55 ci pe shipka , am gresit eu cand am postat ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@intruder - ESTE INCHIS PASUL REPUBLICA. am postat mai sus. singurul drum ramas, ok , este cel postat mai sus ( Cu mentiune ca am gresit ruta, nu pe e55 ci pe shipka , am gresit eu cand am postat ).

man

pasul kaka republica intre ce localiati este?????

ca pe google maps nu apare nici un pas republica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam

am trecut de zeci de ori si sa mor dca stiam ca ma dau pe PASUL REPUBLICA

deci este intre veliko si nova zagora

pe stanga dupa ce cobori pasul este un camp de lavanda iar cand iesi din gurkovo pe dreapta la fel este o nebunie de camp mov

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm si eu, sosit din Thassos zilele trecute (cu masina), intre Debelets si Gurkovo drumul este inchis , cu deviere prin pasul Shipka (Gabrovo - Kazanluk). Mers stil familist (120-130), cu o masa la Shipka si cateva cafele la benzinarii am facut 11 ore si ceva (inclusiv ferry si drum in Thassos). La dus am stat la vama Makaza 20 min, la intors am stat aproape 1 ora. Niste prieteni care au venit 1 zi dupa au stat 2 ore si am vorbit cu alta familie de romani care au stat la vama 5 ore. E un singur post de control pe sens, verifica ambii vamesi, dau jos pasagerii din masinile suspecte, verifica orice microbuz si caravana in interior, am vazut masini intoarse din drum (numere BG, GR si SRB) etc.

La dus pe Shipka 3 accidente numai cu masini romanesti, trebuiau luate cu platforma,

 

Daca ar fi sa aleg din nou as alege varianta Sofia, a fost mai rapida pentru mine anii trecuti.

Drum bun!

Editat de Razvan G
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...