Sari la conținut

Pasionati De Doua Roti Prin Alte Tari..


TiGrUtZ
 Share

Postări Recomandate

Hai noroc! Sunt in Belfast din Oct 2005.

Berea-i buna si apa-i multa! :)

Te poti da pe doua roti 12 luni pe an ... :lol:

... dar platesti si pretul: 50% din timp esti UD! :D

Vara max 29-30 de grade si iarna min 0-1 grade, iarba este verde tot timpul anului!

De-acu' asteptam primavara p'acilea! :cheers:

 

Slainte!

Tible

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

care din voi veti fi "acasa" intre mijlocul lui iulie si mijlocul lui august? planuim din germania un tur al romaniei, deocamdata suntem trei hotarati. eu si doi amici germani, colegi de servici, deci vom avea in acelasi timp concediu. Aparatele noastre yamaha xj 600, xj 900 si un xt 600. se alatura careva? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care din voi veti fi "acasa" intre mijlocul lui iulie si mijlocul lui august? planuim din germania un tur al romaniei, deocamdata suntem trei hotarati. eu si doi amici germani, colegi de servici, deci vom avea in acelasi timp concediu. Aparatele noastre yamaha xj 600, xj 900 si un xt 600. se alatura careva? :cheers:

 

Suna tentant. Pacat ca motocicletele nu inoata, sa treaca si oceanul... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai noroc! Sunt in Belfast din Oct 2005.

Berea-i buna si apa-i multa! :D

Te poti da pe doua roti 12 luni pe an ... :)

... dar platesti si pretul: 50% din timp esti UD! :D

Vara max 29-30 de grade si iarna min 0-1 grade, iarba este verde tot timpul anului!

De-acu' asteptam primavara p'acilea! :cheers:

 

Slainte!

Tible

 

Salutare tible! Cum te-ai obisnuit printre straini? Te mai gandesti sa te intorci sau nu te tare tenteaza ideea asta?!

Sanatate si numai bine!!

 

 

care din voi veti fi "acasa" intre mijlocul lui iulie si mijlocul lui august? planuim din germania un tur al romaniei, deocamdata suntem trei hotarati. eu si doi amici germani, colegi de servici, deci vom avea in acelasi timp concediu. Aparatele noastre yamaha xj 600, xj 900 si un xt 600. se alatura careva? :lol:

 

La anu prin august sper sa puteti conta si pe mine la o excursie de genul acesta! Pana atunci mai tre sa am putina rabdare ca sunt la un ocean distanta :crack:

 

Distractie!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la "staini". Iaca am ajuns si io de veo luna si ceva in Cleveland. A gasit nevasta-mea de munca p-aci, da io inca n-am voe sa muncesc :cheers: , asha ca am concediu prelungit deocamdata. :lol: . In rest cam plictiseala p-aci, noroc cu messengeru. Poate la vara imi ia nevasta KLR, sa ma uit asha de sus la chopperisti :) :D . Cam asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la "staini". Iaca am ajuns si io de veo luna si ceva in Cleveland. A gasit nevasta-mea de munca p-aci, da io inca n-am voe sa muncesc :cheers: , asha ca am concediu prelungit deocamdata. :) . In rest cam plictiseala p-aci, noroc cu messengeru. Poate la vara imi ia nevasta KLR, sa ma uit asha de sus la chopperisti :D :D . Cam asta

 

 

Welcome to America.. stai linistit ca ti plictisi repede! :crack: . Iara doru' de casa te-a prinde de numa numa dupa 5 sau 6 luni, mai ales daca e prima data!

Sanatate!

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Salutare tuturor!

 

Am si eo o intrebare ce inseamna pentru voi ,,MAM CAM SATURAT DE AMERICANII ASTIA''?

 

Desi stie toata lumea cum este pe aici prin Romania in 2011,mar bate gandul sa plec spre AMERICA ce sfat imi puteti da?

 

As dori cei care vor sa imi raspunda nu veni pentru ca... sau nu pleca ..... sa se abtina....!

 

astept parerile voastre.... :(

 

si chear spre germania daca nu :D

Editat de djaly16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

hai salut motociclisti romani

eu sunt in springfield va de vreo 2 luni aproape

daca sunt motociclisti romani prin zona dc dati un semn.

 

Salutari Familiei Simpson! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Depinde de mentalitatea si ideile fiecaruia. Eu cand am venit in Canada am zis ca daca nu traiesc bine aici, avionul zboara si inapoi. N-am venit sa raman cu orice pret, desi in Romania nu eram 'aranjat' deloc. Dupa 5 ani de munca nu aveam decat o Dacia veche din 1976. Asa ca atunci cand am plecat nu am avut nevoie de mare curaj. Dar am plecat cu idea ca decat sa traiesc prost si departe de cei dragi, mai bine ma intorc. S-a nimerit sa nu fie nevoie sa ma intorc si sa traiesc bine aici, dar n-as fi muncit orice...

Din unele puncte de vedere am luat-o de la zero, dar cu eseria nu. Ce-am invatat in Ro mi-a folosit si aici si am continuat sa construiesc peste experienta pe care o aveam.

 

De mai multa vreme ma gandesc sa fac o calatorie pe bike pana in Vancouver, posibil pana in Alaska. Daca se-ntampla la vara, poate-ti fac o vizita. Mai povestim... impreuna cu Mr. Johnnie Walker... :bow:

 

 

Salut,

 

Eu sunt acum intr-un proces de emigrare si sper din tot sufletul ca prin septembrie cel tarziu sa am viza pt Canada. Vreau sa ma stabilesc in Vancouver ( si sper sa nu ma mai intorc doar cu ocaziii rare). Am facut si facultate si masterat in Cluj si nici eu nu sunt ²aranjat" mai deloc.

Anul trecut m-am hotarat si mi-am depus dosarul de emigrare (printr-o agentie). Desi m-a costat o gramada de bani sper sa se merite.

Vreau ca in primavara lui 2012 sa vin cu motocicleta in Canada pana in Vancouver. Insa nu mi-e clar cum pot sa trec peste Atlantic.

Ati mai trecut careva peste Atlantic cu motocicleta/masina??Daca da poate sa spuna careva ceva firme care fac transporturi de genul asta?(+eventuale preturi orientative)

 

Multumesc si numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

sal...

Am adus eu masina din CA/ VANCOUVER...iti dau un nr de tel din Vancouver...o doamna foarte amabila...numele BOJENA SI NR. 0016042142665

si succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari motociclistilor de pretutindeni,eu m-am stabilit in Mexic de 7 luni, vreme buna, soare tot anul, multi motociclisti, inca nu m-a cuprins dorul de tara, poate nu sunt eu foarte patriot sau latinii de aici sunt foarte prietenosi. Acum astept preturile de transport de la mai multe companii, luna viitoare vreau sa-mi aduc aici motorul :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut,

 

Eu sunt acum intr-un proces de emigrare si sper din tot sufletul ca prin septembrie cel tarziu sa am viza pt Canada. Vreau sa ma stabilesc in Vancouver ( si sper sa nu ma mai intorc doar cu ocaziii rare). Am facut si facultate si masterat in Cluj si nici eu nu sunt ²aranjat" mai deloc.

Anul trecut m-am hotarat si mi-am depus dosarul de emigrare (printr-o agentie). Desi m-a costat o gramada de bani sper sa se merite.

Vreau ca in primavara lui 2012 sa vin cu motocicleta in Canada pana in Vancouver. Insa nu mi-e clar cum pot sa trec peste Atlantic.

Ati mai trecut careva peste Atlantic cu motocicleta/masina??Daca da poate sa spuna careva ceva firme care fac transporturi de genul asta?(+eventuale preturi orientative)

 

Multumesc si numai bine!

 

salut,

in vreo 3 sapt. BACK IN US !!!..daca este cineva prin FLORIDA(MIAMI / TAMPA)...vb...poate ne dam cu motoarele banana.gifbanana.gifbanana.gif

 

salut,

in vreo 3 sapt. BACK IN US !!!..daca este cineva prin FLORIDA(MIAMI / TAMPA)...vb...poate ne dam cu motoarele banana.gifbanana.gifbanana.gif

 

 

 

TIGRUTZ....cum da lumea de tine....poate dam o tura daca luam legatura...

 

 

 

Salutari motociclistilor de pretutindeni,eu m-am stabilit in Mexic de 7 luni, vreme buna, soare tot anul, multi motociclisti, inca nu m-a cuprins dorul de tara, poate nu sunt eu foarte patriot sau latinii de aici sunt foarte prietenosi. Acum astept preturile de transport de la mai multe companii, luna viitoare vreau sa-mi aduc aici motorul :moto:

 

 

 

sfatul meu.....il vinzi pe ala din RO si iti iei alta din US ajungi mai bine...

 

 

 

vine careva la BIKETOBER FEST / DAYTONA ....maine ?.....ma gindeam ca poate ne vedem...

eu oricum sunt acolo...beer.gif

 

sal...

Am adus eu masina din CA/ VANCOUVER...iti dau un nr de tel din Vancouver...o doamna foarte amabila...numele BOJENA SI NR. 0016042142665

si succes !

 

salut...mai esti in MEXIC......?...daca nu te deranjeaza vreau sa vb cu tine pe privat....vreau sa fac ceva acolo si vreau sa ti cer parerea....

post-66513-0-81106400-1316033062_thumb.jpg

post-66513-0-72470900-1316033100_thumb.jpg

Editat de VRSCDX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate gandul sa plec si eu din romanica...sincer m-am cam saturat de toti imbecilii de pe aici (din politica si nu numai).Ma gandeam sa aplic pt US sau CANADA.Ceva sfaturi de la cei care sunt deja acolo?Ma gandesc sa plec cu sotia si cu piticul meu de 2 ani si jumatate (totusi vreau sa-i ofer ceva mai bun decat in RO).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...mai esti in MEXIC......?...daca nu te deranjeaza vreau sa vb cu tine pe privat....vreau sa fac ceva acolo si vreau sa ti cer parerea....

 

 

Da, inca mai sunt in Mexic si probabil aici voi fi toata viata, m-am casatorit aici, poti sa-mi trimiti un mail, daca pot sa te ajut cu ceva o fac cu cea mai mare placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

salut motociclisti romani din toata lumea io sant plecat de 4 ani in italia si motor am reusit sa i-mi iau dupa primul an de munca daca stateam in ro nu reuseam nici in ziua de azi sa am asa ceva oricum zic ca ete mai bn in afara decat in ro in momentul actual si io am de gand sa ma intorc in ro dar cine stie dupa cat timp ca inca nu ma-m hotarat dat am numai 1500 km pana acasa si 20 ore de mers cu masina

Asa ca va salut si sa ne auzim cu bn. oe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut!, Am poposit de o saptamana in Miami. Stie careva de unde pot sa-mi inchiriez un bmw mai ieftin? E careva pe aici care ar putea sa ma ajute?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut tuturor.Cati va dati pe acolo cu Aprilia Pegaso,indiferent de generatie? :cheers:

 

 

Asta e a mea!

Editat de cristianstrt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare.

Cei plecati in USA, imi puteti spune cum sunt preturile la moto sh acolo? asigurari, benzina etc?

Urmeaza sa ajung si eu prin state (cei drept anul viitor) insa vreau sa stiu cu ce ma voi confrunta (acte, etc).

Multumesc si asfalt uscat! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare.

Cei plecati in USA, imi puteti spune cum sunt preturile la moto sh acolo? asigurari, benzina etc?

Urmeaza sa ajung si eu prin state (cei drept anul viitor) insa vreau sa stiu cu ce ma voi confrunta (acte, etc).

Multumesc si asfalt uscat! :friends:

 

 

 

Salut, daca vrei sa cumperi nu stiu, dar aici, in miami de ex, pretul de inchiriat variaza intre 80 si 140 $ pe zi pe langa care mai pui taxe( diverse taxe de ale lor) asigurarea(minima evident) siajungi cam la 180-200 pe zi. Ceea ce,mie mi s-a parut cam mult. Asa ca am inchiriat frumos o masina si platesc 300 pe saptamana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare si mersi pentru raspuns. Super tare, si eu mi-as dori sa ajung prin Miami. Ideea este ca vreau ceva pe termen lung, sederea va fi de aprox 3-4 luni, deci un pret de aprox 300$ pe saptamana nu prea ma ajuta, de asta intrebam de cumparare.

Asfalt uscat :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
Este cineva care e in Florida si e dispus sa imi răspundă la niște întrebări ? Peste câteva luni voi ajunge si eu in Florida si mai am unele nelamuriri.

da spune cam ce te intereseaza...eu sunt acasa dar te ajut dc ai nevoie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...