Sari la conținut

Marauder VZ250-800


sorinavram
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 499
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Voi ce gume aveti pe spate?

 

Eu am Pirelli Route 150/90-15 M/C 74H.

 

Am facut cu el aproape 18000 Km. S-a comportat foarte bine. Am mers tot timpul 2 persoane si bagaj grupa mare. Aderenta foarte buna si pe ud si pe uscat.

Dar este timpul pentru unul nou. M-ar interesa si alte marci: Dunlop, Michelin, etc

 

Ce credeti?

 

PS

Sa va arat si vreo cateva poze?

post-7742-1259225753_thumb.jpgpost-7742-1259225829_thumb.jpg

post-7742-1259225768_thumb.jpgpost-7742-1259225852_thumb.jpg

 

 

 

apreciem asa motoristi....nu ca aia care scot motorul doar duminica si nu au km cu fata cat au altii cu spatele.... :crack:

the real biker :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi ce gume aveti pe spate?

 

Eu am Pirelli Route 150/90-15 M/C 74H.

 

Am facut cu el aproape 18000 Km. S-a comportat foarte bine. Am mers tot timpul 2 persoane si bagaj grupa mare. Aderenta foarte buna si pe ud si pe uscat.

Dar este timpul pentru unul nou. M-ar interesa si alte marci: Dunlop, Michelin, etc

 

Ce credeti?

 

PS

Sa va arat si vreo cateva poze?

post-7742-1259225753_thumb.jpgpost-7742-1259225829_thumb.jpg

post-7742-1259225768_thumb.jpgpost-7742-1259225852_thumb.jpg

 

Salut!

Si eu am Pirelli, dar vreau sa iau de-astea la pimavara:

 

http://www.romimoto-piese.ro/category/2091...0/vehicle/20539

 

Am auzit umai lucruri bune despre ele.

 

Hai, ca acusa vine primavara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am pirelli, pe uscat sunt f. multumit, pe ud aluneca putin

dar ce cauiuc nu luneca pe ud?

 

vezi ca metzeler ar fi mai rezistente deci mai tari, deci mai instabile pe ud

am avut metzeler pe spate si nu mi-a placut

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
poate este cineva interesat de rezervorul de marauder si de ghidonul original......

rezrvorul costa 50 euro

ghidonul costa 50 euro

0744779729--0724020205

Mesaj completat

vand tobe originale de marauder vz 800 din 1997

http://www.bikeshop.ro/src.php?Producator_...amp;act=results

 

Salut, ma intereseaza ghidonul. Ti-am trimis pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

La multi ani tuturor!

Acum ar fi cazul sa vina si primavara, nu? :love:

Mesaj completat

Salut!

A incercat cineva sa puna de-astea: http://www.louis.de/_105d52a5bcee533af324f...x=4&cmd.y=5

 

Sunt 100 E perechea pe Louis, si ma bate gandul sa le schimb pe-ale mele de stock.

Astept pareri.

 

Multumesc!

post-50560-1262853589_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

www.louis.de

coduprodus 10027006

 

dar de ce vrei tu sa ii schimbi tobele?

eu am scos filtrele din tobe...experimental...si urla prea tare, mai ales ca e destul de turat motorul.

mie mi se parea ca face prea mult zgomot...asa ca i-am dat doar 3 gauri in capacele de la tobe si sunt multumit

 

numai bine

Mesaj completat

 

 

 

/index.php?...p;#entry2253258

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Tot asa le-am gaurit si eu, cate 3 gauri in fiecare toba, si acum am un sunet destul de frumos.

Problema e ca toba inferioara are vreo 2 gauri si pe lateral, undeva in zona prinderilor,

si imi pare ca bazaie, sau asa ceva...

De-asta am zis sa le schimb.

 

Cristi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
La multi ani tuturor!

Acum ar fi cazul sa vina si primavara, nu? :wacko:

Mesaj completat

Salut!

A incercat cineva sa puna de-astea: http://www.louis.de/_105d52a5bcee533af324f...x=4&cmd.y=5

 

Sunt 100 E perechea pe Louis, si ma bate gandul sa le schimb pe-ale mele de stock.

Astept pareri.

 

Multumesc!

Am avut eu o toba de asta pe Savage... cand schimbam vitezele noaptea se vedeau flacari albastre din ea...

Treaba e ca pusca ca toti dracii... si amenzile sunt mari... vecinii o sa te urasca...

Parerea mea de fost detinator si de cetatean impacat cu vecinii si legea e ca nu merita...

Atasez si o poza:

post-46097-1268502198_thumb.jpg

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare...

la marauder la relanti incarca 12v, dar cind se accelereaza scade incarcarea sub 11v...releul de incarcare sa fie baiu?

10x.

Bateria! Am patit eu la hornet si mi-am luat direct releu.. se comporta la fel cum zici tu scadea tensiunea la turatii... apoi am incercat cu alta baterie si o mers asa ca mi-am luat si baterie. Incearca si tu intai cu o baterie de imprumut luata de pe ceva ce se comporta normal.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu ar trebui sa fie releul de incarcare

la relanti este tensiunea bateriei, daca accelerezi, incepe si consuma din ea, deci releul nu isi face treaba

 

Merita incercata si varianta cu bateria, (este varianta cea mai ieftina), daca nu... cauata releu

 

PS 12V - inseamna ca nu incarca, trebuie sa ai peste 13.4 cand incarca

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Am avut eu o toba de asta pe Savage... cand schimbam vitezele noaptea se vedeau flacari albastre din ea...

Treaba e ca pusca ca toti dracii... si amenzile sunt mari... vecinii o sa te urasca...

Parerea mea de fost detinator si de cetatean impacat cu vecinii si legea e ca nu merita...

Atasez si o poza:

 

Tobele la Marauderul meu sunt goale (in urma unei mici erori de customizare - filtrele nu erau prinse cu nituri de carcasa, asa ca am zis sa le decupez cu totul) si intr-adevar creste nivelul decibelilor. Plusul mare este sunetul absolut bestial...minusul sunt vecinii :cheers: care stiu mereu cand pleci si cand vii acasa. Cu politia nu am avut niciodata belele, ci dimpotriva, am dat si peste unii carora le-a placut cum suna ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

am un marauder model 98, l-am cumparat anul trecut, i-am schimbat uleiul 10W40 semisintetic, la aproximativ 70-80km/h daca ii dau gaz brusc apare o usoara crestere a turatiei (in gol) doar putin, asa ca la o cutie de viteze hidramata este clar ca patineaza ambreiajul insa nu-mi dau seama daca uleiul este de vina sau discurile de la ambreiaj sunt uzate, de fugit fuge cu draci, la plecarea de pe loc trage tare nu da nici un semn de alunecare la ambreiaj, vreau sa intreb cine poate sa-mi dea o idee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

am un marauder model 98, l-am cumparat anul trecut, i-am schimbat uleiul 10W40 semisintetic, la aproximativ 70-80km/h daca ii dau gaz brusc apare o usoara crestere a turatiei (in gol) doar putin, asa ca la o cutie de viteze hidramata este clar ca patineaza ambreiajul insa nu-mi dau seama daca uleiul este de vina sau discurile de la ambreiaj sunt uzate, de fugit fuge cu draci, la plecarea de pe loc trage tare nu da nici un semn de alunecare la ambreiaj, vreau sa intreb cine poate sa-mi dea o idee.

 

Nu cred ca este de la ulei. Eu am folosit intotdeauna 10W40 (Motul 5100) si nu am avut nici o problema de genul asta. Este posibil sa fie ambreiajul! Cati kilometri are?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca este de la ulei. Eu am folosit intotdeauna 10W40 (Motul 5100) si nu am avut nici o problema de genul asta. Este posibil sa fie ambreiajul! Cati kilometri are?

33000, asta ma ingrijoreaza si cred ca trebuie sa-i cumpar un set de ambreiaj+ garnitura de la capac,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

33000, asta ma ingrijoreaza si cred ca trebuie sa-i cumpar un set de ambreiaj+ garnitura de la capac,

 

Mai verifica o data specificatiile uleiului. Ce marca ai folosit?

 

A mea are 36000 KM. Poate ar trebui sa ma stept si eu la asa ceva.

 

 

Un set de placi de ambreiaj cred ca costa ceva. Cu schimbatul cred ca nu este foarte complicat. Pare aerizita partea pe care este ambreiajul.

Eu am curatat si sincronizat carburatoarele de curand si a fost un cosmar. Mi-a luat aproape 2 zile sa le demontez, curat, sincronzez si sa le montez la loc.

 

Completeaza te rog profilul (poate suntem aproape unul de altul).

 

Numai bine!!

Editat de choppermaniac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...