Sari la conținut

Accident - AUTO vs PIETONI - carnagiu in Constanta


SyDemon
 Share

Postări Recomandate

Hai sa cadem de acord, ca nu suntem de acord si gata, ca porcim topicul acesta in care trebuia sa se discute un eveniment total nefericit. Fiecare dintre noi avem dreptul la o parere, doar ca mi se pare gresit sa jignesti atata lume. Noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Idioti la volan exista in orice parte a lumii, insa sa spui ca "x-estenii" sunt cretini, prosti, dobitoci, etc este total deplasat.

Nu o lua personal. Omul are dreptate 99%. Si tu ai, in aproape fiecare oras gasesti diferente de trafic, in bucuresti de exemplu ma deranjeaza viteza prea mare pt. anumite sectoare de drum si nepastrarea distantei. Trece un caine si ai franat, te-a ras si ala din spate. Dar orice ai zice, in C-ta se merge haotic... mai vin si turistii cum ai zis tu, se aglomereaza, anumite strazi sunt prea mici pt. volumul de trafic si sa vezi acolo nervi. De la Tulcei coada pana la soveja, de la Dacia coada pana la Soveja, etc.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti mai aduci aminte, prin primavara m-am apucat sa dezmembrez mobreta, un tdm si am zis ca nu ma mai sui pe troaca cu 2 roti in tara asta. Motivatia a venit in urma unei situatii in trafic cand intram lejer intr-o intersectie pe verde, primele 2-3 secunde cu 45-50 la ora (si vina mea aici) si era sa ma tamponez de un c.retin care intrase in mod asemanator pe rosu si acelasi comportament: accelera. Intersectia de aici e destul de mare, nu se strabate chiar repede. Aceeasi situatie o vad de nenumarate ori in intersectia de langa locul de munca, unde accelereaza toti tampitii si se intra pe rosu cu viteza. Cum ziceam, imi rezerv dreptul la opinie.

Eu nu te contrazic..Stiu pt ca si eu accelerez la un galben dar astia spun ca si soferul fuse resuscitat..D-aia cred ca poate ala chiar facuse infarct.Si nu doar un atac de panica..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-aia cred ca poate ala chiar facuse infarct.Si nu doar un atac de panica..

Nu zic ca nu a facut infarct, ci eu cred ca a facut cand a vazut ce boroboata a facut. Imi e greu sa cred ca facandu-i-se rau, ca a fortat semaforul + viteza + traiectoria aia ciudata, traiectorie pe care au fost evitati 2 stalpi. Nu zic ca asa s-a intamplat ci ca e doar opinia mea, vedem ce zice si politia.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@trotinel : like, 100% acord si ... da-i in prafu' lor din orasele din care vin.

@ remu1 savantu' imperial : citat de pe saitu' de stiri constantean - "După 7 ore, bilanțul este sumbru: turistul din Giurgiu a murit, șoferul bucureștean se află în stare gravă, 3 oameni care au suferit un atac de panică sunt stabilizați, iar cei 6 răniți au depășit momentul critic." Ce era soferul, copii? Soferul era bucurestean. Pupa-te & FYI : autobuzul era troleibuz. Si-l chema 45. Si ma gandesc si ca , fiind de moda veche, stia sa-si ceara si scuze inainte sa-i treaca macar prin cap sa se declare gentleman (am apreciat autoironia absurda) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@trotinel : like, 100% acord si ... da-i in prafu' lor din orasele din care vin.

@ remu1 savantu' imperial : citat de pe saitu' de stiri constantean - "După 7 ore, bilanțul este sumbru: turistul din Giurgiu a murit, șoferul bucureștean se află în stare gravă, 3 oameni care au suferit un atac de panică sunt stabilizați, iar cei 6 răniți au depășit momentul critic." Ce era soferul, copii? Soferul era bucurestean. Pupa-te & FYI : autobuzul era troleibuz. Si-l chema 45. Si ma gandesc si ca , fiind de moda veche, stia sa-si ceara si scuze inainte sa-i treaca macar prin cap sa se declare gentleman (am apreciat autoironia absurda) .

In traducere libera: labagiii din alte orase in afara de Mecca (CT) pot sa mearga in mm :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum in Cosntanta e japca pe fatza....

 

cum te vad pe acolo turist, te frig toti de te ia naiba. am mancat la un restaurant peste...sa murim noaptea. servicii de 2 bani! chelneri fara nicio scoala...si multe altele.mi am pierdut cheia de la masina...500 roni sa fac copie, iar in Bucuresti o fac cu 250 roni..am mai stat o zi in plus si mi a venit cheia din Buc.

 

sa nu se mire de ce se duc multi la Bulgari sau Turci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum in Cosntanta e japca pe fatza....

 

cum te vad pe acolo turist, te frig toti de te ia naiba. am mancat la un restaurant peste...sa murim noaptea. servicii de 2 bani! chelneri fara nicio scoala...si multe altele.mi am pierdut cheia de la masina...500 roni sa fac copie, iar in Bucuresti o fac cu 250 roni..am mai stat o zi in plus si mi a venit cheia din Buc.

 

sa nu se mire de ce se duc multi la Bulgari sau Turci...

in multe locuri e asa, cu unele tarife date peste cap, dar si mai rau e cand ai bani si cauti ceva si nu gasesti! Si la greci si bulgari e in unele locuri asa, insa acolo macar iti zambesc si te servesc cum trebuie si nu iti zic sa te duci naibii si macar nu pleci cu regretul ca ai lasat banii acolo. Si nu e musai sa fii turist sa crapi de la mancare, chiar ma intalnisem cu goodkat si am mers si noi intr-un loc de il stiam eu mai curatel, frecventat si tot era sa crapam si eu si iubita. Din fericire matzoiul are stomacul tare ca altfel cred ca imi luam niste injuraturi :crack:

 

Apropo, pana la urma cica soferul nu a murit, s-a razgandit tipul de mi-a zis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La inceputul topicului se vorbea despre niste oameni au fost rupti in 2 ..si in pagina a 2'a facem glumite.

Belea!

si ce treaba are accidentu asta cu motociclistii? sau mutam stirile de la ora 5 aici?

hai sa facem topicuri ca-i plina tara de accidente, de ce sa ne oprim aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZZTOP la constanta pierzi cheia la bulgari masina ce pot sa iti zic te-a obligat cineva sa vi aici ? ce nu intelegeti voi e ca la mare se castiga 3 luni pe an din turism aia la munte castiga 12 luni pe an preturile in constanta sunt aceleasi ca si in bucuresti brasov si peste tot . partea cu toxiinfectie alimentara nu o contrazic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Constanta sucks!

Prin urmare, am o rugaminte pentru ne-constanteni : NU mai veniti la Constanta! O suge grav si, pe deasupra, nu va obliga nimeni.

Va rog mult: mergeti unde vreti, dar nu in Constanta. In felul asta, nu va veti mai masacra pe strazi, nu veti mai fi japcuiti si (bonus!) nu veti mai fi nici toxi-infectati alimentar.

Bonus pentru mine: voi putea locui si eu intr-un oras mai linistit. Asa cum o fi el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bonus pentru mine: voi putea locui si eu intr-un oras mai linistit. Asa cum o fi el.

Stai linistit ca cine trebuie sa auda...nu aude :crack:

 

Si serios acum, tie iti place orasul? Eu unul, pana mai la nord-vest, nu gasesc oras pe placul meu, din pacate mai am niste rude de care nu ma pot dezlipi si un plan pt. urmatorii ani care ma leaga de oras, ca de mult o taiam de aici :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum in Cosntanta e japca pe fatza....

 

cum te vad pe acolo turist, te frig toti de te ia naiba. am mancat la un restaurant peste...sa murim noaptea. servicii de 2 bani! chelneri fara nicio scoala...si multe altele.mi am pierdut cheia de la masina...500 roni sa fac copie, iar in Bucuresti o fac cu 250 roni..am mai stat o zi in plus si mi a venit cheia din Buc.

 

sa nu se mire de ce se duc multi la Bulgari sau Turci...

cand vi se mai nazare de peste prin Constanta, faceti fratilor un efort si mergeti pana la pescaria din Vama Veche. jur ca e cel mai bun loc de mancat peste si altele din Marea Neagra. si ghici ce, totul e prins de ei, probabil chiar in ziua respectiva.

de facut chei, mergeti la Cora, atelierul este acelasi cu cele din Bucuresti si din restul tarii (ala care are afacerea are maghernite prin toata tara). preturile sunt afisate, nu e posibila nicio japca.

daca vreti sa va simtiti in general mai bine, mergeti la bulgari, greci, turci sau orice alta tara cu iesire la mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...