Sari la conținut

Accident Can Am Pitesti


littlekriminal
 Share

Postări Recomandate

Daca voi spuneti ca masinaria aia are frana de picior atunci se explica lipsa franarii cat de mica.Pt unul obinuit sa stranga maneta la franare..Combinata cu viteza si aparitia zidului,in scurt, a dus la deznodamantul asta.Chestie de dexteritate..Acceleratia este pe maneta?

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

declaratiile voluntare,de bine sau de rau, fara sa fi in cunostinta de cauza iti pot restrange randurile de prieteni,ex:daca cineva iti spune ca ti-a vazut prietena cu altcineva,te duci si o iei la omor,o certi,etc?fara sa sti sigur?

 

asemena vorbe arata foarte mult caracterul tau,ZIC.

Da, cred ca exagerezi un pic, n-am zis ca stiu io ca era baut, ca mai mult ca sigur, sau chestii din astea. Am zis, pur si simplu, ce am banuit ca a putut contribui la accidentul asta. Daca nu erau bauti, pot sa-mi cer scuze, nu e ca si cum i-am acuzat, sau am dat in cap cuiva. Prietenii mei imi stiu caracterul destul de bine incat sa nu ma judece pe baza a ceea ce-am spus in cazul de fata, altfel nu mi-ar mai fi prieteni.

 

Daca voi spuneti ca masinaria aia are frana de picior atunci se explica lipsa franarii cat de mica.Pt unul obinuit sa stranga maneta la franare..Combinata cu viteza si aparitia zidului,in scurt, a dus la deznodamantul asta.Chestie de dexteritate..Acceleratia este pe maneta?

Da, acceleratia este exact ca la motocicleta, in schimb, frana, la picior. Sa nu intelegi gresit, Can Am-ul asta franeaza foarte bine, are traction control si o gramada de chestii pe el. Dar e "tricky" faza cu frana. Ca sa te dai (mai) tare cu el, trebuie sa te apleci pe aceeasi parte in care se ia virajul, tine sa te arunce foarte repede in partea cealalta. Repet, in cazul unui mers (mai) sportiv.

Editat de littlekriminal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta aviz amatorilor de senzatii tari.

Nu numai viteza ucide ci si inconstienta!

Viteza nu a ucis pe nimeni pana acum . Modul in care te opresti , da . Faptul ca era si motociclist , cu experienta , ma face sa cred ca a fost o greseala de pilotaj . Pierzi secunde pretioase din momentul in care constati ca nu ai frana la mana si pana in momentul in care realizezi unde este frana .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce s-a intamplat acolo numai Dumnezeu poate sti , un singur detaliu va pot da . Inainte sa se indrepte veriginos spre zid , au trecut peste o bucata de beton care a modificat traiectoria vehiculului .

 

 

Da, acceleratia este exact ca la motocicleta, in schimb, frana, la picior. Sa nu intelegi gresit, Can Am-ul asta franeaza foarte bine, are traction control si o gramada de chestii pe el. Dar e "tricky" faza cu frana. Ca sa te dai (mai) tare cu el, trebuie sa te apleci pe aceeasi parte in care se ia virajul, tine sa te arunce foarte repede in partea cealalta. Repet, in cazul unui mers (mai) sportiv.

 

O ipoteza...

Poate cei 2 au iesit la o plimbare scurta si n-au rezistat tentatiei de a traga un pic mai tare de acceleratie... poate in fata lor era drum drept si strada pustie.

Poate ca acceleratia i-a surprins, poate ca si dambul ala de beton i-a surprins, poate pasagerul era sa cada si s-a agatat de cel din fata, cel din fata era deja agatat de acceleratie, frana n-a gasit-o unde era el obisnuit... restul se vede pe camera de supraveghere.

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

Daca nici ditmai preotul nu te salveaza intr-o astfel de situatie, inseamna ca icoanele lipite pe carene sunt precum prosoapele cu femei goale din geamurile tirurilor.. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...