Sari la conținut

o cheia sambata?


the Pig
 Share

Postări Recomandate

se anunta vreme frumoasa si calda. ma gandeam sa duc viespea la o tura pe cheia. inca nu m-am hotarat de ora si locul plecarii...

Editat de marcelius78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti recomand sa ajungi pe Cheia dupa ora 12 :) Weekendul asta am trecut de vreo 2 ori pe acolo si la 9 dimineata a trebuit sa merg cu 30-40 la ora ca sa ma pot bucura in siguranta de drifturi pe curbe :laugh:

Pana in 12 o sa tot intalnesti zone ude si f alunecoase. Si atentie la nisipul aruncat de drumari (noaptea ingheata pe acolo), prezent pe alocuri in zona de dupa parcarea aia de tiruri, spre Brasov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti recomand sa ajungi pe Cheia dupa ora 12 :) Weekendul asta am trecut de vreo 2 ori pe acolo si la 9 dimineata a trebuit sa merg cu 30-40 la ora ca sa ma pot bucura in siguranta de drifturi pe curbe :laugh:

Pana in 12 o sa tot intalnesti zone ude si f alunecoase. Si atentie la nisipul aruncat de drumari (noaptea ingheata pe acolo), prezent pe alocuri in zona de dupa parcarea aia de tiruri, spre Brasov.

Nenea...in weekend a fost diferit ca si vreme...cred ca acum o sa fie mai bine...o sa se usuce la 11 :D

 

De ce nu bagati un TransFagarasan, plecare de dimineata si retur cind se insereaza..

Si Cheia e cam mult pe temperaturile astea...240 km de autostrada ar pune capac...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu bagati un TransFagarasan, plecare de dimineata si retur cind se insereaza..

hai man ca esti vulpoi batran

dupa ce ca suntem asa putini tu vrei sa ne mai raresti randurile.....

ii trimiti pe TRANSFAGARASAN !!!

sunt 600 km de facut pe lumina de max 9 ore

si deja e ninsa zona

dimineata sunt 5 grade, zonele umbrite abunda in mazga umeda

o CHEIA inca merge asa de FUN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nu au timp s-o faca pe toata, doar urcarea pina la Balea si retur inapoi pe autostrada si tot e ceva..plecarea pe la 10..au timp pina la 18..


» Post actualizat in 04 Nov 2014 11:38


Ai verificat ? As da si eu o fuga pe vineri.

Merci

Da, am verificat acum, intr-adevar au inchis tunelul si nu se mai poate trece, dar nu a nins, drumul este curat..cine vrea detalii poate suna la Cabana Balea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au timp s-o faca pe toata, doar urcarea pina la Balea si retur inapoi pe autostrada si tot e ceva..plecarea pe la 10..au timp pina la 18..

 

» Post actualizat in 04 Nov 2014 11:38

 

Da, am verificat acum, intr-adevar au inchis tunelul si nu se mai poate trece, dar nu a nins, drumul este curat..cine vrea detalii poate suna la Cabana Balea

in cazul asta e mai bine de mers pe bv si intrat pe partea dinspre sibiu decat pe CURtea de arges
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu v-ati saturat de Cheia? De ce nu si un Siriu, ca sa fie mai fun? Eventual la intoarcere :)

Transalpina merge combinata cu Transfagarasan. B)

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul asta, plecam sambata si ne intoarcem luni, pe zi. Asta daca mergem shnur. Altfel ne luam cateva zile de concediu ca sa ne priasca.

Si, ca sa fim serosi, adica "ON", poate gasim un traseu de 2-300 km in jurul Buc. Manastirea Ciolanu, un exemplu, din ce directie vreti voi. Altfel, propuneti voi. Beatrice are suficient de multa imaginatie. Astept propuneri, "rezonabile", nu de alta da' "postesc" de vreo trei saptamani.

Hai cu soarele. Eu am o vorba, "sa fie peste 0 grade, sa fie uscat si sa te bata soarele in cocoasa !

Editat de PoliBuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bag...

Am fost astazi pana la Petrosani, cu trecere Prin Valcea, Brezoi, Voineasa...

Peste tot unde nu ajungea soarele din cauza copacilor, era ud.

Dar...am si vazut cel putin 5 motociclisti. A fost o zi superba de motoreala...sper sa fie si maine.

Hai sa stabilim o ora...si un loc de intalnire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cool!

 

Pai...vazand ca aici nu mai misca nimeni...

 

Am intrat pe celalalt topic cu plimbare pentru maine...

 

In principiu a ramas intalnire la 11:30 la Lukoil Baneasa(pana in Ikea) si se decide acolo.

 

Vezi si tu celalat topic cu privire la update de ora...sau traseu. Eu merg oricum, mai ales acum ca te-ai anuntat si tu... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...