Sari la conținut

Caut Ax Cu Came Cu Pinion Cu Tot


B.B.
 Share

Postări Recomandate

cu acel piston minunat, motocicleta a parcurs 200 de km de la Bacau la Braila pe rotile ei... ...

 

cu mici probleme ca de obicei la distributie.. fi-ti-ar lantul a naibii.... :cheers: de distributie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Ce are daca pleaca departe cu ea..doar merge ca de la "mamă -sa" , nu ?

 

 

:cheers:

 

Esti tare belbody :blbl:

 

:scratch:

n-am un sa plec... da fara vraja, chiar merge.. daca mai crapa ceva va anunt... o sa chem popa sa o sfinteasca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

First bike, modelul DX Adventure 200 (tendinta de enduro), model 2006, tambur pe spate.. dar tine bine, nu stiu cat o sa tina .. dar tine :cheers:

:scratch: si?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, tare faza :cheers:) cum ai zis-o tu pe asta cu baietii fiind chinezii suna ceva de genul :

 

 

" Nu era ma OM.. ERA TIGAN " :scratch:

 

Acum fara misto, se mai face productie de frane (model 2006) pe tambur in afara de chinezarii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

in curand voi incepe seria, "The revival of DR 600 Dakar!!" nu ca ar fi mort cumva... :D e carpit doar!

deja m-am apucat:

iote ce am eu:

post-7046-1182704092_thumb.jpg

post-7046-1182704104_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok am montat ambreiajul la DR-ul meu fara sarma aia care vine dupa prima placa de ambreiaj ....si dupa 200 km am gasit 3 placi de-alea cu ferodo facute varza. Ce dracu face sarma aia asa de important? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok am montat ambreiajul la DR-ul meu fara sarma aia care vine dupa prima placa de ambreiaj ....si dupa 200 km am gasit 3 placi de-alea cu ferodo facute varza. Ce dracu face sarma aia asa de important? :bounce:

sarma aia face in asa fel incat toate discurile sa se dezlipeasca uniform la debreiere... fara aia se dezlipesc doar cateva, deci frecarea la ambreiere o sa fie numai intre ele... tot frecusul in loc sa fie distribuit pe toate 6 discurile o sa fie numai pe 3 sau poate 2, care se uzeaza mai repede.

p.s. nici eu nu am sarma aia... nu a mai pus-o la loc desteptul care a desfacut prima oara ambreiajul... :baldy: pe vremea cand nu era la mine...

 

 

urmeaza comanda la Alpha Sports asa:

-ax cu came complet (ax, pinion, suruburi, siguranta, minibolt (pin))

-4 semeringuri supape

-1 ghid supapa

si motorul va avea distributie noua si cu bunatatea lui Dumnezeu nu o sa mai pape ulei!

 

Piston nu cumpar... astept sa se topeasca ala sau sa-mi crape ambielajul. Sa vad daca se adeveresc predictiile astrale de mai sus legate de un piston refacut. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sarma aia face in asa fel incat toate discurile sa se dezlipeasca uniform la debreiere... fara aia se dezlipesc doar cateva, deci frecarea la ambreiere o sa fie numai intre ele... tot frecusul in loc sa fie distribuit pe toate 6 discurile o sa fie numai pe 3 sau poate 2, care se uzeaza mai repede.

p.s. nici eu nu am sarma aia... nu a mai pus-o la loc desteptul care a desfacut prima oara ambreiajul... :bounce: pe vremea cand nu era la mine...

urmeaza comanda la Alpha Sports asa:

-ax cu came complet (ax, pinion, suruburi, siguranta, minibolt (pin))

-4 semeringuri supape

-1 ghid supapa

si motorul va avea distributie noua si cu bunatatea lui Dumnezeu nu o sa mai pape ulei!

 

Piston nu cumpar... astept sa se topeasca ala sau sa-mi crape ambielajul. Sa vad daca se adeveresc predictiile astrale de mai sus legate de un piston refacut. :lol:

 

Pai.....hmmm si nu pot sa o fac din alta sarma? A mea am gasit-o bucati intre placile de ambreiaj :baldy: . Una peste alta as fi super multumit de DR ca si moto daca nu ar avea ambreiaju' atat de sensibil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pai.....hmmm si nu pot sa o fac din alta sarma? A mea am gasit-o bucati intre placile de ambreiaj :baldy: . Una peste alta as fi super multumit de DR ca si moto daca nu ar avea ambreiaju' atat de sensibil

ambreiajul e problema generala la monociclindrice...

daca ai posibilitatea sa imiti piesa, e OK, depinde cum arata... eu nu am avut onoarea sa o vad, la mine lipsea cu totul... :bounce: de aceea nu am incercat sa o reproduc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa va intrebati de ce am cumparat numai culbutorul de evacuare...

pentru ca pe celalalt il am, primit de la Karpatenwolf chiar inainte de a pleca, este in stare excelenta, as putea spune chiar nou... adica are stratul cementat de pe talpic la locul lui. Deci, reclama pentru Karpatenwolf, super-baiat! :bounce:

Later edit: Mi-e dor de DR... :lol: , mi-e dor sa-i trag pedale si sa fac sport dimineata...

La Transalp, poc in buton, bruuuumm si gata... where is the fun? :lol: :lol:

Nu mai vorbesc de demarajul incredibil al DR-ului.... Am plimbat pe cineva acum cateva zile cu Transalpa si facea saracu ca Humpty-Dumpty in sa, si cand l-am dat jos a zis ca are super-demaraj... (am mers cat se poate de pasanger-friendly) si s-a mai dat omu cu motociclete...mii de km.. pai daca il iau cu DR-ul il pierd pe jos la fiecare semafor.. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...