Sari la conținut

Caut Ax Cu Came Cu Pinion Cu Tot


B.B.
 Share

Postări Recomandate

... daca nu imi dadeai mie pinionul ce te faceai? Stai in banii aia? ....

ai inteles gresit. nu trebuie sa-ti dau eu tie socoteala ce faceam cu pinionul, sau daca stau in banii astia.

nu-mi plac oamenii neseriosi. atat.

si ca sa-ti dovedesc ca nu stau in banii astia, am sunat la cargus sa trimita coletul inapoi.

bafta la cumparaturi, ca o sa ai nevoie :rose:

P.S. nu sunt singurul. mai e un colet care zace in magazie de vreo luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ai inteles gresit. nu trebuie sa-ti dau eu tie socoteala ce faceam cu pinionul, sau daca stau in banii astia.

nu-mi plac oamenii neseriosi. atat.

si ca sa-ti dovedesc ca nu stau in banii astia, am sunat la cargus sa trimita coletul inapoi.

bafta la cumparaturi, ca o sa ai nevoie :rose:

P.S. nu sunt singurul. mai e un colet care zace in magazie de vreo luna.

bine cum vrei

 

ce vrei sa fac daca am fost concediat cand nu ma asteptam? ........ nici prin cap nu-mi trecea, da ce vrei, patronu e patron... nu conteaza... nu am primit ultimul salariu cu toate ca toata lumea m-a asigurat ca o sa-l primesc ( ma refer la director de fabrica, sef personal si etc..)

ieri am primit 1,5 mil din 8 mil !!!!! vroiai sa dau fuga sa iau pinionul tau cand mai am putin si-mi taie astia toate utilitatile? Nu judeca pripit. Nu te supara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dr-ul meu merge in sfarsit.... gata...

 

concluzii pt posesorii de dr si viitorii

 

- mare grija la ambreiaj - un ulei prost iti poate strica ambreiajul - daca se simte o usoara patinare trebuie intervenit imediat, in curand nu va mai tine deloc..

 

- mare grija la ulei - din lipsa de bec este important sa se verifice nivelul cat mai des - in lipsa de ulei distributia se face oale si ulcele

 

- altceva n-am reusit sa stric...

 

sfaturi -

 

in caz de extrema urgenta - cand trebuie continuat drumul neaparat - ambreiajul se poate repara temporar adaugand un disc in plus - daca aveti - daca nu orice altceva care sa permita strangerea lor mai bine - acasa se vor schimba si arcurile :blink:

daca se caleaza motorul nu va speriati - completati cu ulei si asteptati sa se raceasca - isi revine :lol: daca nu s-a spart vreun segment..

mi-am mai adus aminte ceva - daca demontati vreodata capacul la chiulasa aveti mare grija de dopul de tabla invelit in cauciuc, care este pentru vizitarea axului cu came... ala se strica f. usor si apoi pisa ulei pe acolo... nu incercati vreodata sa il scoateti fara a demonta capacul sau sa-l montati dupa ce ati montat capacul... se rupe cauciucul de pe el...

mare grija la filetele din chiulasa... se strica f. usor...

 

eu suspend in curand afacerile cu DR-ul deoarece plec la munca... in Cehia - (sper sa ma intorc cu un Bandit sau un BIG)

:rose:

 

Ma scuzati ca v-am deranjat cu acest topic....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dr-ul meu merge in sfarsit.... gata...

 

concluzii pt posesorii de dr si viitorii

 

- mare grija la ambreiaj - un ulei prost iti poate strica ambreiajul - daca se simte o usoara patinare trebuie intervenit imediat, in curand nu va mai tine deloc..

 

- mare grija la ulei - din lipsa de bec este important sa se verifice nivelul cat mai des - in lipsa de ulei distributia se face oale si ulcele

 

- altceva n-am reusit sa stric...

 

sfaturi -

 

in caz de extrema urgenta - cand trebuie continuat drumul neaparat - ambreiajul se poate repara temporar adaugand un disc in plus - daca aveti - daca nu orice altceva care sa permita strangerea lor mai bine - acasa se vor schimba si arcurile :blink:

daca se caleaza motorul nu va speriati - completati cu ulei si asteptati sa se raceasca - isi revine :lol: daca nu s-a spart vreun segment..

mi-am mai adus aminte ceva - daca demontati vreodata capacul la chiulasa aveti mare grija de dopul de tabla invelit in cauciuc, care este pentru vizitarea axului cu came... ala se strica f. usor si apoi pisa ulei pe acolo... nu incercati vreodata sa il scoateti fara a demonta capacul sau sa-l montati dupa ce ati montat capacul... se rupe cauciucul de pe el...

mare grija la filetele din chiulasa... se strica f. usor...

 

eu suspend in curand afacerile cu DR-ul deoarece plec la munca... in Cehia - (sper sa ma intorc cu un Bandit sau un BIG)

:rose:

 

Ma scuzati ca v-am deranjat cu acest topic....

 

 

 

bine ai facut omule ca ai explicat toate astea,iar aia care comenteaza lasa-i ca altceva nu au ce face decat sa puna paie pe foc.frumoasa povestea oricum.da ce faci cu dr cat timp esti plecat la cehi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

bine ai facut omule ca ai explicat toate astea,iar aia care comenteaza lasa-i ca altceva nu au ce face decat sa puna paie pe foc.frumoasa povestea oricum.da ce faci cu dr cat timp esti plecat la cehi?

 

o bag in casa in balcon. stau la parter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

o bag in casa in balcon. stau la parter.

deci, ca sa subliniez inca o data ce bine o duc...

 

Dr-ul a crapat complet. Pe fond de distributie sarita, o supapa s-a rupt si a faramat tot inside. Gaura cat china in piston, supape terminate, doar una a scapat da nu stiu cat de dreapta este...

 

deci: cumpar piston SH de DR + supape. + chiulasa + motor cu totu eventual. Daca stiti cumva cine aduce motoare SH, raman recunoscator.

 

oricum plec din tara, si o sa cumpar toate aceste piese noi pentru la vara, poate totusi pana plec reusesc sa ma mai plimb cu el. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut fix 5000km cu DR-ul de la 1 octombrie...

Eu nu inteleg...cum ai facut 5000 km? media de peste 40 km/zi..in cazul in care ai mers in fiecare zii..

Editat de Nagy_Arpad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg...cum ai facut 5000 km?

hahahaaaaaaaaa

 

pai am facut........ cum dracu sa nu fac... ca nu m-am dat jos de pe ea... Cheia, BAcau, Bucuresti, Buzau, etc...

cand am luat-o avea ceasul la 29100 acuma are 34100.... vrei poze? pai fac mai mult de 40 km pe zi...

un drum Gl-Br este cam 50-60 km cu tot cu foiala si ma duc de 2-3 ori pe sapt...

eu nu prea merg cu altceva.. si nici pe jos.. si la paine ma duc cu moto...

azi nici n-am iesit din casa... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand nu am bani ma duc pe jos sa iau paine..decat sa fac foame..

de benzina am avut intotdeauna... macar 50000... pentru asta imi da nevasta ca merge si ea. Sunt taxiul ei... adica eram.... cu piesele e mai greu...

 

 

Eu cand nu am bani ma duc pe jos sa iau paine..decat sa fac foame..

azi am avut paine... maine cred ca ma duc pe jos... de fapt am Mobra - functionala... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg cum ti-a sarit distributia de la punct.

 

1. s-a intamplat ceva cu intinzatorul

 

2. l-ai montat tu prost

 

3. era suuuper slab lantul

 

 

Caz 1 si 3 se aude mai intai o bataie zdravana a lantului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg cum ti-a sarit distributia de la punct.

 

1. s-a intamplat ceva cu intinzatorul

 

2. l-ai montat tu prost

 

3. era suuuper slab lantul

 

 

Caz 1 si 3 se aude mai intai o bataie zdravana a lantului

3 s-a auzit un zornait puternic da' n-am apucat sa fac nic... aveam cam 115 km la ora... culmea ca nu s-a rupt prostia... culmea ca inainte sa plec am verificat lantul si intinzatorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 s-a auzit un zornait puternic da' n-am apucat sa fac nic... aveam cam 115 km la ora... culmea ca nu s-a rupt prostia... culmea ca inainte sa plec am verificat lantul si intinzatorul...

 

 

post-7046-1169885932_thumb.jpg

:lol: :crack:

ba, am gasit motociclete ca a mea pe moto.it la 300 euri. Cum dracu sa cumpar de-acolo? Nu vreau cu acte.. doar pt piese... cine aduce? Cum se face?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-7046-1169885932_thumb.jpg

:lol: :crack:

ba, am gasit motociclete ca a mea pe moto.it la 300 euri. Cum dracu sa cumpar de-acolo? Nu vreau cu acte.. doar pt piese... cine aduce? Cum se face?

 

 

sal !

 

sincer nu stiu sa-ti spun cine si cum ti-o aduce dar .... chiar daca sint offtopic nu ma pot abtine ..... tu ori l-ai suparat pe dumnezeu RAU DE TOT ori mai bine te lasi de mecanica!

sincer, n-am auzit niciodata de asa ceva, nu se poate sa se intimple asa ceva!

daca totusi ti-o cumperi pe cea din italia sau iti gasesti un motor fa-o si vinde-o!! altfel chiar dai faliment!

 

inca o data te rog sa nu ma intelegi gresit nu vreau sa fac misto de tine si nici nu ma bucur de raul/ghinionul tau dar imi este greu sa-mi imaginez prin ce treci tu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

sal !

 

sincer nu stiu sa-ti spun cine si cum ti-o aduce dar .... chiar daca sint offtopic nu ma pot abtine ..... tu ori l-ai suparat pe dumnezeu RAU DE TOT ori mai bine te lasi de mecanica!

sincer, n-am auzit niciodata de asa ceva, nu se poate sa se intimple asa ceva!

daca totusi ti-o cumperi pe cea din italia sau iti gasesti un motor fa-o si vinde-o!! altfel chiar dai faliment!

 

inca o data te rog sa nu ma intelegi gresit nu vreau sa fac misto de tine si nici nu ma bucur de raul/ghinionul tau dar imi este greu sa-mi imaginez prin ce treci tu !

 

ba cu asta am avut ghinion de la inceput

 

asta e

 

m-am obisnuit ... o sa-mi iau alta... no problem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pai acum ai bani?

 

baaaaaaa. ce dracu ma frate..... nu ti-am zis ca mi-am gasit de munca afara... cand o sa am bani o sa iau alt DR... what the fuck.. asta inseamna peste 2 luni... ce daca intreb? mi-a trimis cineva un Dr prin posta si nu l-am luat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai inteles gresit. nu trebuie sa-ti dau eu tie socoteala ce faceam cu pinionul, sau daca stau in banii astia.

nu-mi plac oamenii neseriosi. atat.

si ca sa-ti dovedesc ca nu stau in banii astia, am sunat la cargus sa trimita coletul inapoi.

bafta la cumparaturi, ca o sa ai nevoie :crack:

P.S. nu sunt singurul. mai e un colet care zace in magazie de vreo luna.

 

uite colea cat costa un pinion nou. tu cat voiai pe el? Era nou? Luam teapa?

(toate piesele de pe alpha-sports pot fi aduse de Autonet, dl. Szilagyi Imre la preturi chiar mai mici) pretul e in $

post-7046-1169918584_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite colea cat costa un pinion nou. tu cat voiai pe el? Era nou? Luam teapa?

(toate piesele de pe alpha-sports pot fi aduse de Autonet, dl. Szylagy Imre la preturi chiar mai mici) pretul e in $

post-7046-1169918584_thumb.jpg

 

 

dami si mie legatura.cine aduce piese da numaru de telefon ceva sau o adresa de net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai topicul asta e manualul

 

deci caut lant de distributie de DR600... cat mai bun.. de fapt sa gasesc intai si apoi fac nazuri...

va rog, imi trebuie urgent... poate aveti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...