Sari la conținut

KTM 690 Enduro


Postări Recomandate

Multumesc Popp! Exact cand vroiam sa generalizez si sa spun ca s a ajuns la un flame war tipic pt fanii BMW. Ma bucur ca m am inselat si incercam sa ne pastram la obiect. D aia nu e bine sa generalizezi!!!

Comentariul meu de mai sus in care am inclus F700-F800 (dar totusi in paranteze) era datorat postului inutil al lui Xtrblack prin care raspunde la un topic clar cu o intrebare retorica. Sunt de parere ca atunci cand nu ai nimic bun de adaugat mai bine te abtii decat sa faci comentarii gratuite.

Topicul nu era clar la momentul respectiv deoarece aparea ca moto detinuta un F700, moto ce se preta f. bine la cele descrise de initiator(din acest motiv sunt postate acele informatii - informatii pe care initiatorul le-a modificat in urma postului meu, deci nu a fost DELOC inutil - asa cum pretinzi). Da, am pus o intrebare retorica deaorece nu vedeam de ce si-ar mai lua un 690 pe langa acel F700(tu ai fece-o? eu unul nu), NU FACEAM NICI O COMPARATIE!! pentru mine nu era nimic clar si chiar nu am facut comentarii inutile. Dupa explicatia data de initiator, am renuntat la a mai posta deoarece mi-a parut pertinenta solicitarea atata timp cat nu detinea acel F700. Nu vad de ce trebuie sa te iei de postarile altora, nu poti aduce argumente in a-ti sustine ideea decat facand atingere/flame la posturile altora? (fara macar a intelege ca nu comparam cele 2 moto).

Scuze de off-topic.

» Post actualizat in 24 Feb 2015 13:39

On topic: Am studiat problema foarte mult intre a alege un 690Enduro si F800. Decizia am luat-o strict dpdv al viitoarelor presupuse plimbari, avand cativa prieteni cu enduro-touring care ajung sa faca si 1000km/zi, insa si aventurieri in off-road. Aici din pacate am constatat ca F800 este inca o mobra grea care daca nu include un minim 50% asfalt nu merita investitia. Intamplarea face ca, fiind din Bucuresti, orice iesire de minim 1 zi pe coclauri presupune mai mult asfalt. Astfel, cumulat cu iesirile in Grecia/Europa, am decis pentru o mobra mai grea/mai de strada. Daca as face numai drumuri scurte in oras + off-road probabil as alege un 690, insa nu-l pot recomanda in comparatie cu altceva din motive evidente - nu am detinut unul.

PS. nici asta nu e o comparatie!

Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, greseala initiala a fost a mea pentru ca nu am modificat descrierea, unde inca aparea F700GS-ul de la BMW, pentru cei care au impresia ca topicul a fost unul deschis din lipsa de ocupatie, chiar am de lucru, multumesc pentru grija si nimeni nu este obligat sa raspunda in cazul in care nu doreste, sau ii pare inutil un raspuns la o intrebare pe care o considera "la misto"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in afara de asta, nu stii ce vrei, dovada fiind primul topic:

 

Esti INTERESAT de KTM690 ENDURO dar:

1. interesat atat de tare incat nu stii daca e sau nu inmatriculabil….hai nu pe bune! Unde e interesul? Daca dai un simplu google search, vezi ditamai suportul de numar, semnale, far, stop…

2. Esti interesat, dar daca nu e 690, dati-mi voi baieti forumisti un model ceva, o recomandare asa pentru descrierea "detaliata" facuta de mine…

3. Sunt interesat de KTM ENDURO(asa se cheama!), dar nu vreau neaparat enduro……

4. Am F700 care de fapt nu e al meu (sorry il scot acum) si vreau sa o folosesc “PENTRU ORAS si ceva enduro FOARTE USOR, drumuri forestiere sau PIATRA CUBICA – din nou, pe bune?!

5. daca se poate cu doua locuri, dar nu este conditie obligatorie – adica, nu stiu exact, voi ce credeti?

Deci da, in 3 fraze nu spui decat ca nu stii ce vrei exact si pui intrebari copilaresti - dar acum sunt eu blamat ca am intrebat daca e la misto topicul.

Pai, KTM690Enduro nu? care dupa parerea mea are o piata de nisa, cu detinatori care chiar stiu ce vor si de ce l-au ales!

Sorry daca postul tau initial a fost cel putin nedocumentat.

Eu personal iti urez success in a-ti stabili prioritatile/cerintele personale(aici esti de acord cu mine - spui ca ai de lucru) si mai apoi vei sti singur ce-ti doresti, cerand info de la posesori si nu la discutii generale ENDURO.


» Post actualizat in 25 Feb 2015 07:19

Buna seara! Sunt interesat de un KTM 690 Enduro, dar nu stiu sigur daca este imatriculabil. Detine cineva acest model, se poate imatricula?

 

Daca nu este 690, ce altceva recomandati in acest gen nu vreau neaparat enduro, o folosesc pentru oras si ceva enduro foarte usor, drumuri forestiere sau piatra cubica? O motocicleta foarte usoara, cu care sa te strecori usor in trafic, fiabila si relativ puternica, peste 50 CP, daca se poate cu doua locuri, dar nu este conditie obligatorie.

Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

in afara de asta, nu stii ce vrei, dovada fiind primul topic:

 

Esti INTERESAT de KTM690 ENDURO dar:

1. interesat atat de tare incat nu stii daca e sau nu inmatriculabil….hai nu pe bune! Unde e interesul? Daca dai un simplu google search, vezi ditamai suportul de numar, semnale, far, stop…

2. Esti interesat, dar daca nu e 690, dati-mi voi baieti forumisti un model ceva, o recomandare asa pentru descrierea "detaliata" facuta de mine…

3. Sunt interesat de KTM ENDURO(asa se cheama!), dar nu vreau neaparat enduro……

!

» Post actualizat in 25 Feb 2015 07:19

Eu cand am spus ca vreau KTM 690 nu am zis asa ca un novice . Am 7 motociclete in garaj , cateva chiar interesante , BMW k 1200 GT , Honda Varadero(aia de 1000 nu cea de 125 ) , TDM 900 ,SV 1000 S, KTM 350 Freeride .

Ce sa spun .

Stiu sa ma si dau bine cu ele :bike-037:

 

Ma interesau doar niste date si impresii de la cei care au avut sau au asa ceva. Desigur si o varianta la cumpărare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnul peregrin? Pare xtrblack o persoana de luat in seama? Conteaza parerea lui? De ce va bateti capul? O zi buna!

 

 

Da pare mult mai de luat in seama decat tine. Si argumentez de ce nu esti de luat in seama:

 

  • Deschizi un topic despre o motocicleta pe care ai vrea sa o achizitionezi fara sa stii nimic despre ea.
  • Nu stii ce vrei sa faci cu ea.
  • Nu stii la ce este exceleaza si nici care sunt punctele slabe ale modelului pe care tu vrei sa-l achizitionezi.
  • Ai profil de clona.
  • Ai nr de posturi de clona.

Coroborând toate punctele de mai sus, cu faptul ca mobra in discutie este una de nisa, pe care majoritatea detinatorilor o modifica de nu o recunoaste nici proiectantul, topicul asta miroase dubios iar initiatorul a clona cu prea mult timp liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand am spus ca vreau KTM 690 nu am zis asa ca un novice . Am 7 motociclete in garaj , cateva chiar interesante , BMW k 1200 GT , Honda Varadero(aia de 1000 nu cea de 125 ) , TDM 900 ,SV 1000 S, KTM 350 Freeride .

Ce sa spun .

Stiu sa ma si dau bine cu ele :bike-037:

 

Ma interesau doar niste date si impresii de la cei care au avut sau au asa ceva. Desigur si o varianta la cumpărare.

este unul de vanzare de ceva vreme, insa fiind 2011 pretul este inca maricel......http://olx.ro/oferta/vand-ktm-690-enduro-r-2011-injectie-ca-nou-ID2BLKb.html

pare bine intretinuta si cred ca lasa ceva la pret.....nu am incercat, intrucat nu sunt pregatit inca.

avand in vedere cate mai trebuie sa puneti pe ea, probabil ca merita in detrimentul modelului 2014.

are parbriz si toba :)

» Post actualizat in 26 Feb 2015 18:06

probabil undeva la 5300 merita luat :D

» Post actualizat in 26 Feb 2015 18:14

cel din 2008 are aceleasi poze de acum 2 ani.....

Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceiasi poveste si cu tie ERU, mi se rupe parerea ta daca nu esti dispus sa dai un raspuns benefic cuiva si in interesul forumului. Numarul de posturi nu are de ce sa fie mare, numarul de posturi pe acest forum este in continua scadere tocmai datorita unor frustrati ca voi, nimeni ca vrea sa isi bata capul cu copii care nu prea au treaba acasa, si din plictiseala comenteaza ce le trece prin cap. Ma retrag, nu are rost sa imi mai bat capul, deja ati devit de la subiectul topicului si chiar nu sunt genul care sa isi faca nervi cu nimeni si nici nu am vreun avantaj daca as sta sa va explic ceva, prefer sa raman calm si sa parasesc discutia.

 

ORICE ATI SPUNE AVETI DREPTATE, MA BUCUR CA VA POT FACE FERICITI! :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Nuuuu, te rugam noi domnisoara clona, nu ne parasiii!!!! Se pare ca singurele tale poze cu motoare si fete sunt cele de la salonul moto ;)

Descrierea in schimb ti se potriveste: "Sunt un simplu om: iubesc, tip, traiesc, respir in fiecare clipa ca si cum ar fi ultima, cred in Dumnezeu si in oamenii buni, cred in prietenie, respect si fidelitate, pasionat de scuba, alpinism, vanatoare, "fiare", pilot de motociclism viteza, ocazional ma dau la enduro, in rest sunt putin normal!"

Pai si normal ca esti pasionat de fiare, ca doar esti pilot ;))

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=172827409549722&set=a.172827256216404.1073741829.100004673913457&type=3&theater

post-2296-0-21025400-1449488221_thumb.jpg

Editat de Sher
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nuuuu, te rugam noi domnisoara clona, nu ne parasiii!!!! Se pare ca singurele tale poze cu motoare si fete sunt cele de la salonul moto ;)

Descrierea in schimb ti se potriveste: "Sunt un simplu om: iubesc, tip, traiesc, respir in fiecare clipa ca si cum ar fi ultima, cred in Dumnezeu si in oamenii buni, cred in prietenie, respect si fidelitate, pasionat de scuba, alpinism, vanatoare, "fiare", pilot de motociclism viteza, ocazional ma dau la enduro, in rest sunt putin normal!"

Pai si normal ca esti pasionat de fiare, ca doar esti pilot ;))

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=172827409549722&set=a.172827256216404.1073741829.100004673913457&type=3&theater

 

tu cu cine te certi?

ultimul post e din februarie. macar daca inviai topicu sa postezi ceva despre 690 enduro r...

 

pana una alta, eu ma bucur de motor. tocmai am schimbat guma spate si am montat tot tkc80.

acu am si frana pe offroad :)) vechea guma era cam stearsa si era mai greu cu opritu pe anumite sectiuni...

 

 

12239154_1160827027280596_27783312989272

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...