Sari la conținut

Curatat / sincronizat carburatoare unde?


Effect20CM
 Share

Postări Recomandate

Va salut , am in cap sa imi curat si sincronizez carburile acum in prima vara , ma supara putin cand e rece daca nu o tin dreapta si o las pe cric ramane in 2 pistoane , 3 cum vrea ea :)) ...cand se incalzeste merge bine dar cred ca ar trebuii o curatare / sincronizare , ideea e ca nu stiu nici un mecanic care face asta bine bine nu asa de dragul de a face , ci cu simt de raspundere si atentie asta pentru prahova . daca stiti pe undeva astept sfaturile voastre , va multumesc ! respecte

Editat de Effect20CM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ani nu am gasit pe nimeni in Ploiesti care sa aibe sculele necesare (decat improvizatii), asa ca am facut un drum pana la Bucuresti. A fost gata in 3 ore cu garantie si factura. Curatarea si sincronizarea s-a facut pe stand iar alte reglaje cu probe in parcare si pe drum. Eu am fost f multumit! Si din cate imi aduc aminte a costat cam 200 lei, parca! Daca exista asa ceva si in Ploiesti as vrea si eu sa stiu, nu mai bat drumul pana la Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde e nivotecu?

mai era zoly de la kiss motors.

http://www.nivotec.ro/

 

Eu am fost la el acum vreo 5 ani cu o aprilia pegaso.

Omul are service-ul la el in curte.

Chiar isi face meseria foarte bine

De meserie e ing mecanic,nu "brutari-zidari-patiseri" ca alti care apoi au invatat mecanica in spatele blocului si apoi profeseaza pe lucrul altora

Editat de G B V
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti sigur ca mai functionewaza nivotecul?

daca imi aduc bine aminte , am vb anul trecut cu cineva din ploiestiori-stegan parc si spunae ca nbu mai profeseaza.

Sau confound?


» Post actualizat in 26 Feb 2015 13:14

sunat acum 2 minute , cum am spus , nu mai exista firma.nu se mai face .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti sigur ca mai functionewaza nivotecul?

daca imi aduc bine aminte , am vb anul trecut cu cineva din ploiestiori-stegan parc si spunae ca nbu mai profeseaza.

Sau confound?

Imi aduc aminte ca acum vreo 3 luni a postat la o rubrica de service si zicea ca s-a reapucat.

Nu am idee...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt gpz-ul meu zolly de la kiss motors a zis 120 ron sincronizarea.

nr de pe siteul nivotec sunt valabile , raspunde un nene dar zice ca novitecu nu mai raspunde

Ar mai fi varianta moto fly , dar... nu bag mana in foc pt omul de acolo.... de cand a incercat sa imi bage pe gat niste echipament care nu era bun de mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt gpz-ul meu zolly de la kiss motors a zis 120 ron sincronizarea.

nr de pe siteul nivotec sunt valabile , raspunde un nene dar zice ca novitecu nu mai raspunde

Ar mai fi varianta moto fly , dar... nu bag mana in foc pt omul de acolo.... de cand a incercat sa imi bage pe gat niste echipament care nu era bun de mine...

De la motofly am cumparat o mobra.Omul mi s-a parut de treaba si nu am avut nici-o problema la motor.

Inainte sa mi-o vanda ii facuse sincronizarea carburatoarelor si schimburile care erau necesare.

Am mers cu mobra aia 4 ani(28000 km)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am spus ce mi s-a intamplat strict mie.Numai ca eu sunt mai sessibil si ma scarbesc fazele astea, atat de tare incat ...

E aca atunci cand un fost propretar mi-a cerut dupa 1 an de ziledupa ce cumparsem mobra niste bani in plus ca sa imi dea si actele. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Eu am un amic cu care lucrez la motociclete si la masini de 5 ani, a lucrat in service de renume din Ploiesti, acum lucreaza acasa, are tot ce trebuie pentru o lucrare de calitate, sunati si vorbiti, Alin, 0720463665.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un amic cu care lucrez la motociclete si la masini de 5 ani, a lucrat in service de renume din Ploiesti, acum lucreaza acasa, are tot ce trebuie pentru o lucrare de calitate, sunati si vorbiti, Alin, 0720463665.

 

Si eu am apelat la serviciile lui si am fost foarte multumit. Face toate lucrurile cu simt de raspundere si poti avea incredere ca motocicleta nu te va lasa in drum cand iti e lumea mai draga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

salut

 

Vreau sa va anunt ca Nivotecul revine chiar de maine: 27-07-2015, va astept in fiecare zi de 08la 18:30

In sfarsit o veste buna.

+1 mecanic capabil pe piata,pe care poti sa te bazezi :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...