Sari la conținut

Scurtare toba esapament


isai@
 Share

Postări Recomandate

pai cum sa nu faci caterinca de unu' care strica bunatate de toba asa de amorul artei??? iti spun toti ca aia nu e toba de RR, ci o toba care vine pe lateralul motocicletei, mai exact in dreapta dupa cum se vede abtibildul in poza initiala...si mai ales una meseriașa de care e pacat sa-ti bati joc si tu toooooot insisti cu taiatul. vinde-o frate cuiva care s-o aprecieze si apoi cumpara una potrivita, chiar Leo daca marca asta o vrei.

dupa ce ca nu te pricepi sa scoti un nit, mai exact pop-nit, probabil habar n-ai ce-i aia dorn, bormasina sau polizor unghiular ( flex, cum ai auzit tu in reclame) ... tu vrei sa faci rhtul praf si sa mai si prapadesti o minunatie de toba....

pai nu-i de caterinca ???? :))))

Imi esti inutil, esti si obraznic pe deasupra.

Faci ca gaina in praf pentru o toba pe care am achitat-o eu? Daca tu te inchini cu doua maini la o toba , inseamna ca toti sunt la fel?

 

Am intrebat clar daca cineva a mai facut asta, sau daca stie pe cineva care se pricepe...nu ti-am cerut acordul tie, sau altora sa o tai.

Pentru marea ta surpindere, de meserias priceput, toba a fost taiata, niturile sunt de otel si nu se desfac cu una cu doua, ma rog , tu le scoti dintr-o miscare....

Editat de iulian-isaia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun o petitie "Salvati toba!" :)

 

P.S. n-ai o poza exact cu cea despre care discutam, sa nu se mai certe lumea aiurea pe niste presupuneri? Modelul din prima poza nu cred ca ar da bine sub sa pentru ca are tipsul inclinat ... doar sa o montezi tot "in picioare", dar nu cred ca intra :)

Nu mai poate fi salvata, a fost taiata!

Revin cu foto inainte/dupa, si montata.

 

Am spus ca nu am gasit foto exact cu ce aveam eu, am toba speciala pentru RR..

Multumesc.

» Post actualizat in 26 Feb 2015 07:51

Dupa ce termini lucrarea pune si tu o poza cu ea taiata si apoi sus pe motor, sa vedem si noi..

Exact asa voi face.

Special am pozat toba cu ruleta pe ea, inainte de a fi taiata, sa nu se mai gaseasca vreun carcotas sa zica ca de fapt nu este taiata.

 

In calitate de admin, ai putea cenzura putin caterinca ieftina de pe aici.....zic si eu....Daca as fi intrebat daca pot pune ulei auto in moto sau mai stiu eu ce alte ineptii mai ziceam sa fiu luat la misto...

 

Cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit colegu, nu te-a luat nimeni la misto, toba ta, banii tai, tara libera....

ne plictisim, asteptam primavara......, care parca incepe sa fie mai aproape

 

no offence!

numai bine

Esti din Cluj colegu', nu am cum sa ma supar, si eu tot din zona aceea am radacinile...

Cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai poate fi salvata, a fost taiata!

Revin cu foto inainte/dupa, si montata.

 

R.I.P. Leo Vince :)

 

Lungimea .. ca lungimea ... niste comparatii de sunet ar fi fost interesante. Chiar sunt curios cum va suna cea scurtata.

 

Bafta!

Editat de Dan.Andrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pana acum nu am avut probleme si am V2. Tija niturilor era din otel parca (nu bag mana in foc), invelisul din aluminiu. Erau niste nituri mai serioase, nu chiar foarte subtiri.

Tija in sine nu conteaza, la final oricum ramane doar bila care umfla nitul, eu am patit dinastea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce termini lucrarea pune si tu o poza cu ea taiata si apoi sus pe motor, sa vedem si noi..

 

 

R.I.P. Leo Vince :)

 

Lungimea .. ca lungimea ... niste comparatii de sunet ar fi fost interesante. Chiar sunt curios cum va suna cea scurtata.

 

Bafta!

 

Asa cum am promis, incarc pozele:

 

1.Inainte si dupa, pentru a se observa diferenta de dimensiune:

post-86301-0-62312700-1425144434_thumb.jpg

post-86301-0-60029500-1425144466_thumb.jpg

 

2. Capatul netaiat:

post-86301-0-38548900-1425144517_thumb.jpg

post-86301-0-70090500-1425144540_thumb.jpg

 

3. Capatul taiat, unde s-au inlocuit niturile:

post-86301-0-20997700-1425144590_thumb.jpg

post-86301-0-72287700-1425144624_thumb.jpg

post-86301-0-23319700-1425144649_thumb.jpg

 

Da, si eu sunt curios de diferenta de sunet...sper sa pot incarca video, o voi monta pe motor in cateva zile.

 

Multumesc tuturor pentru ajutor.

 

Cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezista fara probleme avand in vedere ca traseul pe o toba sport este direct. Depinde si de marimea niturilor.

Vrei sa fac pariu cu tine ca nu rezista in timp? :) De la vibratii se va eroda acel aluminiu, mai devreme sau mai tarziu. Sunt un fel de... consumbabile, le schimbi in fiecare an. De aia am cumparat pop-nituri de inox. Pentru 8 bucati am fost nevoit sa cumpar 1000. :)

Vand, 1 leu bucata! :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Asa cum am promis, incarc pozele:

 

1.Inainte si dupa, pentru a se observa diferenta de dimensiune:

 

Da, si eu sunt curios de diferenta de sunet...sper sa pot incarca video, o voi monta pe motor in cateva zile.

 

Multumesc tuturor pentru ajutor.

 

Cele bune.

 

Arata bine, daca nu ai ochiul antrenat nici nu-ti dai seama ca s-a umblat la ea. Oricum, 6 cm nu sunt chiar asa mult ... nu stiu de ce aveam impresia ca o faci in jumatate :)

 

Sper sa fie o modificare durabila. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

Arata bine, daca nu ai ochiul antrenat nici nu-ti dai seama ca s-a umblat la ea. Oricum, 6 cm nu sunt chiar asa mult ... nu stiu de ce aveam impresia ca o faci in jumatate :)

 

Sper sa fie o modificare durabila. Numai bine!

Multumesc Andrei. Cele bune!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...