Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

691 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

...Tot pe ploaie. Dar vorba aia: poa' sa ninga, poa' sa ploua, am masina mica noua!

Sa bem si o cafea.

Asa am fost ieri la plimbarica pe ploaie si vreme de toamna tarzie, taman la Caciulata, cu o trancota noua pentru mine (ultima achizitie a fiului, deh...la el nu-i criza ca la altii!), redusa la numarul de pedale si umflata la cai putere! Dixtractie vere!

Gata cafeaua! Bunaaaaa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10469

  • ivan pedala

    6153

  • Kristian K

    5778

  • Taz Asg

    2802

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, da...e masina de criza! Io am facut criza cand am aflat cat costa una...si nu cred ca-mi revin prea repejor! :rusinica: In schimb m-a uimit la consum (comparativ cu ce motor si ce putere are), drum intins combinat cu ceva oras, forje scurte tip F16 si mers domol prin localitati, a indicat un consum mediu de 7.8 litri la suta! Si cica poate si mai putin...dar si muuuuult mai mult! Da...ai dreptate, usi putine, dar pe masura mea, si foarte multe butoane si ecrane, inutile mie! Parca imi placea mai mult fosta...adica un M5 (10 in V, benzinar, fiara in libertate!)...belea de masina (pentru care aveai nevoie de statie de alimentare personala sau avion cisterna anexat, dar ducea!)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la asta nici macar oglinzile nu-i stau bine :crack:

 

 

pai e ca la avionu ala de curge toata zeama din el si la viteze supersonice e ok,

 

la mers incet oglinzile stau asa ... iar cand se trece la subluminica oglinzile se indreapta :)

Editat de Taz Asg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

la asta nici macar oglinzile nu-i stau bine

Si la asta cu usi putine tot asa stau, au ele o boala a lor...si sa le vezi cum se misca la parcarea cu spatele sau iesirea din coloana!


» Post actualizat in 13 Mar 2017 07:46

Ce inseamna semnul ala "Deseuri Menajere", care este pus langa masina?

Pai...era un deseu! Daca l-a vandut si a luat alta, stie el ce stie! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M5 (10 in V, benzinar, fiara in libertate!)

Imi permit sa te contrazic, BMW M5 E39 (cel din poza) are motor M62, V8 de 4.9l. V10 a aparut pe M5 E60, modelul urmator. Bine, rachete sunt amandoua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apoi cablu' ala de la statie nu putei sa-l tragi mumos prin interior pana la portbagaj?

asa e tiganeala! huooooo!

Misto...ca la mine la munca uneori baietii mai "completeaza" si avand cablul asa, arunc in 5 secunde antena pe bancheta din spate, si-am terminat! Click si usile s-au inchis!

 

Imi permit sa te contrazic, BMW M5 E39 (cel din poza) are motor M62, V8 de 4.9l. V10 a aparut pe M5 E60, modelul urmator. Bine, rachete sunt amandoua.

Io nu te contrazic deloc, nu am numarat nici cilindrii, nu am verificat nici cilindreea, nu am cautat sub capota caii putere, dar m-a impresionat ragetul de fiara salbatica si forta de propulsie a tancului! Daca fiul mi-a tras clapa si m-a mintit, mint si io! Totusi, mi-a zis ca obiectul in cauza este o serie destul de limitata, extrem de scump, rar la noi in tara si stiu ca facea bani buni cu el (pe spate avea semnul de la "525" fiindca i se furase sigla originala cu "M5"...si asta deruta grav)! Si inca ceva, nu ma intereseaza decat sa birjeresc astfel de scule, trancote care sar de 8 litri consumul la suta, le admir si nu vreau detalii! Dar mi-s dragi...le-as ucide caii sub pedala! Daca a mea ar sari calul si mi-ar consuma peste 7l/100km, cu toate sistemele active, fiarele vechi ar hali-o! :crack:

Ete bordul M-ului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.............baietii mai "completeaza" ....

zi ase ni, pe romaneste, fura, sa inteleg si io :crack: :mexicanwave: :crack:

 

normal, cum sa deschizi capota sa numeri cati cilindri si caluti are...., pana-i numeri se raceste supa D-nei Ivanka

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zi ase ni, pe romaneste, fura, sa inteleg si io

normal, cum sa deschizi capota sa numeri cati cilindri si caluti are...., pana-i numeri se raceste supa D-nei Ivanka

Cum sa se fure, in Rromania?! Nu exista asa ceva! :nono: Mai completeaza asa...cate ceva, cate unu' amarastean...da' nime' nu fura!

Sarmale bre, sarmale! A fost ziua ei si m-am dezlipit...iar! Sarmale, piftii, cocos umplut la tava, prajituri, tort, paine de casa...si cate si mai cate! Cred ca trebuie sa schimb motorul, ca n-o sa ma mai tina prea mult in spate, iar la CZ o sa-i schimb suspensiile, ca sigur ajunge cu burta pe asfalt cand voi incaleca-o! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apoi ai putea sa-mi trimiti si mie o oala de sarmale....

Sa-mi lasi adresa sa-ti pun oala dupa spalare la courier! :crack:

Hai ca la asta nu te aspteptai, recunoaste! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facut asigurare pe 1 an la Djebel de azi,iar la T80 facut asigurare pe 1 luna din 15.03.2017.Maine expira asigurarea la Aprilica.

Iaca cum arata T80-u' dupa doo zile de lucru si cosmetizare:

post-41801-0-68865900-1489429304_thumb.jpg

post-41801-0-39621100-1489429320_thumb.jpg

post-41801-0-23190200-1489429335_thumb.jpg

post-41801-0-38206500-1489429350_thumb.jpg

post-41801-0-53930900-1489429374_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ziel, 10, ca alta nu avem. :)

doar pentru mine e 1? ce viaţă..

 

Seara buna... Doar 186 de notificări după o săptămână . .. slăbuț cu prezenta.

păi fi şi tu mai activ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...