Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

691 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 39,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10462

  • ivan pedala

    6153

  • Kristian K

    5778

  • Taz Asg

    2802

Top Posters In This Topic

Posted Images

La mine o fo'!

Ciorba cu perisoare si salata de ciuperci cu maioneza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa vreo 400 si ceva de km facuti prin ploaie, ceata si la viteze de autobahn, dupa hamsie, ceafa, mititei, carnati oltenesti, muraturi asortate, saratele...si nu mai stiu ce-a mai fost in meniu, ca le-am amestecat, am ajuns la Sasha si dupa tavaleala de rigoare, am dormit ca pruncu' dupa scalda! Acum...imi cam tremura imaginea, asa ca dau startu' la prima cafea! Diiiii...uichend lung si frumos s-avem! ;)

Ah, uitai..."La multi ani!" @cisu68... traiasca oltenii si Caracalu' sa-nfloreasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața! Hai la vot, să nu pățim ca rusnacul din filmulețul pe care l-am postat într-un topic electoral! 🧐

 

Acum 10 ore, Christian 1 a spus:

 

Ronin. The Mercedes-Benz 450SEL 6.9 was Frankenheimer's favorite Mercedes model due to its appearance and "great, big powerful engine", and he used it as the protagonist's car in Ronin's first major car chase.
Frankenheimer avoided using special effects in the car-chase scenes, previsualizing them with storyboards and used the same camera mounts as those used on Grand Prix. The actors were placed inside the cars while being driven at up to 100 mph (160 km/h), by Formula One driver Jean-Pierre Jarier, and high-performance drivers Jean-Claude Lagniez and Michel Neugarten. The actors had enrolled at a high-performance driving school before production began. According to Lagniez, the car-stunt coordinator, it was a priority not to cheat the speed by adjusting the frame rate; he said, "When you do, it affects the lighting. It is different at 20 frames than at 24 frames." However, Fraisse said: "Sometimes, but not very often, we did shoot at 22 frames per second, or 21." Point-of-view shots from cameras mounted below the cars' front fender were used to deliver a heightened sense of speed.
For the final chase scene, which used 300 stunt drivers, the production team bought four BMW 535is and five Peugeot 406s; one of each was cut in half and towed by a Mercedes-Benz 500 E while the actors were inside them. Right-hand drive versions of the cars were also purchased; a dummy steering wheel was installed on the left side while the stunt drivers drove the speeding vehicles. The final chase had very little music because Frankenheimer thought music and sound effects do not blend well. Sound engineer Mike Le Mare recorded all of the film's cars on a racetrack, mixing them later. 

Înaintea erei în care toate se fac pe calculator! 👏

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'mneata bajatii!

 

Ieri o fost zi de ceaun si muuulte beri,azi e zi de relas.

Ca-s taaare obosit... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, da' cu norocoasele cum e? :huh:S-au jucat joi, se joacă azi sau nu se mai joacă deloc??? Că io îmi vreau Traceru'!!! 

Pfff, mă uitai pe permis că urmează să respire în ianuarie și văzui că luna trecută am împlinit 20 ani de cat A! 🥳 Adică de când funcționez legal pe doo roți motorizate, că pe mobre mergeam din liceu. :rusinica:

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...