Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

691 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Acum 29 minute, Flower-Power a spus:

Și anume cum...că mi s-a spus că fără sport pot să țin dietă cât vreau eu. Mi-e foame..mi-e foame rău acum că vorbiți de mâncare..dau cu apă.

 

Are dreptate @pitesti2010 As mai adauga din proprie experienta, masa principala dimineata, seara mai usor si de preferinta fara carbohidrati si dulciuri. 
Ideea este sa arzi mai multe calorii decat consumi. Cu cat e sport mai mult, e si loc de bunatati (fara excese). Infometarea nu e niciodata o solutie, face foarte rau din toate punctele de vedere, plus ca ce dai jos vei pune la loc. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10463

  • ivan pedala

    6153

  • Kristian K

    5778

  • Taz Asg

    2802

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lasa-ti kilele in pace.

Bagati un cafei de dupa amiaz'.Mintenas dau startu' la beri. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, pitesti2010 a spus:

Sportul face pofta de mancare. Nu poti sa faci sport fara sa mananci mult. Problema este ca nu faci suficient sport pe cat mananci.

Asa ca, incepi si reduci brusc tot ce inseamna dulce si tot ce inseamna paine. Rezultat spectaculos in 30 de zile (2-3 kg). Apoi mentii ritmul. Intre timp, stabilesti maxim 4 mese pe zi, dar nu bogate. Un singur fel. Si nu din abundenta. Cat sa iti fie suficient, nu sa te saturi. Si o duci asa zi de zi, minim 5 luni. Apoi doar te mentii.

Si pentru ca au aparut discutii cu privire la burta, inseamna ca acolo ai acumularea. Asta inseamna ca trebuie sa faci in fiecare dimineata, cate abdomene poti. De exemplu, azi poti sa faci 5, o tii asa toata saptamana, in fiecare zi cate 5, apoi mai cresti cu doua sau cate mai poti in plus. O saptamana, si apoi mai cresti. Pana pe la vreo 15 maxim, ca nu vrei sa faci patratele, ci vrei sa ai un abdomen frumos, neted. Timp de 5 luni. Apoi mentii ritmul si numarul. 

Simti ca mai depui pe undeva? Maini, picioare? 5-10 flotari, 10 genufelxiuni, impreuna cu abdomenele. Ideea este sa arzi grasimea, nu sa te transformi intr-un pachet de muschulet. Nu mai ai nici varsta necesara si nici timpul necesar sa te transformi intr-o chestie pentru care viata fara fitness nu merita traita. Scopul tau este sa atingi dimensiunile pe care le aveai in urma cu 5-6 ani asa ca, ai 6 luni la dispozitie pentru asta.

Si inca ceva, poti manca orice, dar nu oricat si nu oricand. Si fara prea mult lichid, ca dai in alte alea. Bei de sete, nu de foame.

Parerea mea!

Am redus pâine pot să zic că am eliminat-o dacă fac o comparație cât mâncăm până să mă apuc de dietă. Pun pe fund burtă și pectorali. ceea ce într-un fel e bine dar burtica nu îmi place. Cu dulciurile nu prea le am, între un ecler sau o savarină prefer niște coaste de porc 😅🤣 viața e greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OMG, eu sunt copilul grâului, nu exista mâncare fara pâine.

Toată viața am avut 65-68 kg, iar acum am ajuns la 72, incerc (dar nu mă chinui) sa ajung la 75-78, dar cătinel așa, nu e un scop așa mare dar macar sunt pe drumul cel bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, robert23mg a spus:

OMG, eu sunt copilul grâului, nu exista mâncare fara pâine.

Toată viața am avut 65-68 kg, iar acum am ajuns la 72, incerc (dar nu mă chinui) sa ajung la 75-78, dar cătinel așa, nu e un scop așa mare dar macar sunt pe drumul cel bun.

Pfff !!! I-ai stricat seara lui Flower 😃

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-a stricat nimic. ..până acum 2-3 ani eram la fel, subnutrită aș putea spune indiferent de cât mâncăm.. toată viață mea am.avut 45 kg maxim 47 în cele mai bune zile..Si mâncăm de rupeam. Vine o vreme, că să nu zic vârstă când lucrurile se schimbă. Nu zic ce vârstă pentru că ar trebui să vă ucid pe-urmă.😅

Mă urau multe femei că puteam să mănânc cum mâncăm și nu se punea nimic..

Acum am ajuns să țin dietă.. 

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamneeee, ce-a ajuns topicul ăsta... 🤦‍♂️ Se aud acorduri de menuet în loc de heavy metal, vă mai trebe geci de piele cu dantelă și volănașe. 🤬 Curat ceasu' rău pisica 13!

Bună dimineața! Deși nu pare prea bună. 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma' Ioane, nu-ti place menuetu'?! La cafea...merge unu' mic, de 49 ccm, ca sa nu rupa fasu'! Mai spre pranz avem si hard rock, da' nu toti il prind, ca-i miar! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. pitesti2010 = 13

2. 

3. 

4. apriliacluj =

5. ivan = 11

6. john = 36

 

 

Vedea-v-aș ca zânul de la banca aia din reclamă, cu tutu-uri și pe poante! :crack:

Ce face 3.14zda din om... 🤦‍♂️

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 43 minute, john17 a spus:

...

Ce face 3.14zda din om... 🤦‍♂️

 

Stai asa, Ioane...inca n-ai vazut nimic! Ce-i aici e praf de stele! Mai vorbim cand o sa treci de aia 50, cand deja o sa ai o impresie general formata asupra fenomenului! 

Haide cu al doilea cafei! Diiiiiiiiiii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Flower-Power a spus:

Nu mi-a stricat nimic. ..până acum 2-3 ani eram la fel, subnutrită aș putea spune indiferent de cât mâncăm.. toată viață mea am.avut 45 kg maxim 47 în cele mai bune zile..Si mâncăm de rupeam. Vine o vreme, că să nu zic vârstă când lucrurile se schimbă. Nu zic ce vârstă pentru că ar trebui să vă ucid pe-urmă.😅

Mă urau multe femei că puteam să mănânc cum mâncăm și nu se punea nimic..

Acum am ajuns să țin dietă.. 

E vorba de metabolism si faptul ca varsta il schimba.Dar daca capu' tau ,i doar acolo la cum sa nu pui pe tine,iegzakt d-aia ai sa pui.Eu am trecut asta la ignore de ani buni,si ma mentin de atunci la 80 de kg.

 

 

'mneata bajatii.

E prea dimineata de Loto sau orice altceva,pentru mine cel putin,asa ca ma rezum la cafei! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"cub centimetru"...deh, ca nu gasesc in tabloul de bord optiunea de a scrie corect (cm3...cu 3 mic, mic, sus!).

Daca i-ai trecut (anii) inseamna ca stii, esti la punct cu datele exacte ale situatiei, nu mai ai nevoie de lamuriri!

Diiiiiiiiii, ca de rahat este 13-le asta! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...