Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

691 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 39,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10463

  • ivan pedala

    6153

  • Kristian K

    5778

  • Taz Asg

    2802

Top Posters In This Topic

Posted Images

Măi ce slăbuț pe aici..ce fac fetele mele preferate?😁😃

Azi am fost la fitness pentru prima oară în viață,..și mi-am făcut și abonament. Nu mai sunt ce am fost..Si e greu.😅

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Flower-Power a spus:

Măi ce slăbuț pe aici..ce fac fetele mele preferate?😁😃

Azi am fost la fitness pentru prima oară în viață,..și mi-am făcut și abonament. Nu mai sunt ce am fost..Si e greu.😅

Buna treaba! Daca depasesti doua luni, ai sanse sa fii pe drumul bun! Altfel, iti ramane tenisul cu piciorul🤷‍♂️😃

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Flower-Power a spus:

Măi ce slăbuț pe aici..ce fac fetele mele preferate?😁😃

Azi am fost la fitness pentru prima oară în viață,..și mi-am făcut și abonament. Nu mai sunt ce am fost..Si e greu.😅

 

Nu asa slabesti. Cu abonamentul la sala este exact cum a spus @john17 doar iti faci mai mult pofta de mancare. Pentru a slabi (frumos) trebuie sa ai cel putin 6 luni la dispozitie pentru 10 kg. Altfel o sa te trezesti la 70 kg si o sa spui ca celelalte ca te ingrasi si de la apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'mneata bajatii!

Daa' fara diii,numa' cu cafei!Prea mult diiii,strica... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ora asta mergeti voi pe plantatie?! Huooooo, cine v-o mai primi!

Munca cinstita incepe la max. ora 07.00, nu la pranz! Huooooo, interlopilor!

Ma inervarati cu nervii, mai iau o gurita de cafea, ca din cauza hartiilor (multe rau) de pe birou, uitai de cafea! Pfffff, se raci! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa facem nea ivane, crezi ca nu as vrea si eu sa incep culesul la 7 si dupa pranz sa inchid pravalia?
Cand n-ai terenu tau culegi cum ti se zice daca vrei sacul de merinde la final de cules.
Noi sa facem km multi la verticala si pentru voi care beti cafei, si cafei sa fie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaa, asadar ai stapanul (ala cu biciu') care te lasa sa dormi pana mai tarziu, ca sa scoata apoi untu' din tine, sa nu ai motive sa cracnesti! Ai stapan ingaduitor! Asta al meu salta condica de prezenta si te trimite acasa, daca nu pontezi pana in 07.00...e dat draq'! Ce-i drept, nu imi numara cafelele, sau sa-mi monitorizeze minutele din pauza de masa...asa ca...mie mi-e usor! Diiiiiiii...simt cum se apropie pensioara pe zi ce trece... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fasole frecata cu ceapa rosie prajita si chiftele.Cu salata de varza verde.

Pofta s-aveti! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, pitesti2010 a spus:

 

Nu asa slabesti. Cu abonamentul la sala este exact cum a spus @john17 doar iti faci mai mult pofta de mancare. Pentru a slabi (frumos) trebuie sa ai cel putin 6 luni la dispozitie pentru 10 kg. Altfel o sa te trezesti la 70 kg si o sa spui ca celelalte ca te ingrasi si de la apa.

Și anume cum...că mi s-a spus că fără sport pot să țin dietă cât vreau eu. Mi-e foame..mi-e foame rău acum că vorbiți de mâncare..dau cu apă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sportul face pofta de mancare. Nu poti sa faci sport fara sa mananci mult. Problema este ca nu faci suficient sport pe cat mananci.

Asa ca, incepi si reduci brusc tot ce inseamna dulce si tot ce inseamna paine. Rezultat spectaculos in 30 de zile (2-3 kg). Apoi mentii ritmul. Intre timp, stabilesti maxim 4 mese pe zi, dar nu bogate. Un singur fel. Si nu din abundenta. Cat sa iti fie suficient, nu sa te saturi. Si o duci asa zi de zi, minim 5 luni. Apoi doar te mentii.

Si pentru ca au aparut discutii cu privire la burta, inseamna ca acolo ai acumularea. Asta inseamna ca trebuie sa faci in fiecare dimineata, cate abdomene poti. De exemplu, azi poti sa faci 5, o tii asa toata saptamana, in fiecare zi cate 5, apoi mai cresti cu doua sau cate mai poti in plus. O saptamana, si apoi mai cresti. Pana pe la vreo 15 maxim, ca nu vrei sa faci patratele, ci vrei sa ai un abdomen frumos, neted. Timp de 5 luni. Apoi mentii ritmul si numarul. 

Simti ca mai depui pe undeva? Maini, picioare? 5-10 flotari, 10 genufelxiuni, impreuna cu abdomenele. Ideea este sa arzi grasimea, nu sa te transformi intr-un pachet de muschulet. Nu mai ai nici varsta necesara si nici timpul necesar sa te transformi intr-o chestie pentru care viata fara fitness nu merita traita. Scopul tau este sa atingi dimensiunile pe care le aveai in urma cu 5-6 ani asa ca, ai 6 luni la dispozitie pentru asta.

Si inca ceva, poti manca orice, dar nu oricat si nu oricand. Si fara prea mult lichid, ca dai in alte alea. Bei de sete, nu de foame.

Parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eheeeee, muica...daca unii de-aici ar manca macar jumatate din cat bag io, cred ca ar face hernie de disc! Cred ca totul tine de organismul fiecaruia, de consumuri, arderi si alte chestii carora nu le vad rostu'! Azi, spre exemplu, am introdus in stomacel la pranz o ciorba mare de burta, cu doi ardei iuti ca focu', smantana...la felul doi ardei umpluti cu de-a sila (carne multa, ciuperci putine si verdeata plus smantana cat sa nu se vada ardeii), snitel de porc, o roaba da cartofi taranesti, salata combinata de rosii, ceapa, ardei, castraveti...si-un desert pe masura...adica budinca plina cu fructe de padure (zmeura, afine, mure...)...plus painicele coapte pe vatra, calde...vreo doo, asta la felurile principale, ca sa n-avem vorbe! Sirop de afine cu apa minerala la final...mno, 'oi fi uitat ceva?! ;)

Acum...bag facturi... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ivan pedala a spus:

Aaaaa, asadar ai stapanul (ala cu biciu') care te lasa sa dormi pana mai tarziu, ca sa scoata apoi untu' din tine, sa nu ai motive sa cracnesti! Ai stapan ingaduitor! Asta al meu salta condica de prezenta si te trimite acasa, daca nu pontezi pana in 07.00...e dat draq'! Ce-i drept, nu imi numara cafelele, sau sa-mi monitorizeze minutele din pauza de masa...asa ca...mie mi-e usor! Diiiiiiii...simt cum se apropie pensioara pe zi ce trece... ;)

 

4B87CB11-7DE7-45E7-B51A-6A3E62E6D6F3.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, FlipperCo a spus:

...

Cred ca sub un an ma desparte soarta de sezlongul ala si palarie! Daca primesc un document valid si in termen, adica pana la inceputul lui decembrie, de sarbatori va trimit iar poze din Dubai...fara graba! Daca nu, mai rabd cateva luni din anul ce vine...ca n-am ce sa fac, nu ma pot lupta cu sistemul asta de la noi, ca-s multi in el...

 

Acum 3 minute, pitesti2010 a spus:

Nea' Ivane, nu toti au experienta necesara...

Eh, am inceput inca de mic si nu m-am lasat prada ispitelor, adica sa merg la sala, sa alerg, sa fac tumbe...io stiu sa mananc mult si bine, iar pana acum peste 20 ani am si baut la fel...dar cred ca mi-am terminat cota atribuita la nastere, si-am renuntat! Da, cred ca asta inseamna experienta! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...