Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

691 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Acum 13 ore, Flower-Power a spus:

Măi ,să vă povestesc..azi după o lună de sală a fost ziua cantarului.. emoție, adrenalină, durere. M-am îngrășat un kg. După atâtea diete..mă rog, mâncat cu rația, pana mea..nu am mai gătit, nu am mai fost la restaurant..dar în seara asta am fost ca să"sărbătoresc" reușita.😬

 

Eu ti-am zis ca nu cu sport slabesti, ci o sa pui mai mult. Stai sa vezi ce de o sa acumulezi acum, dupa ce renunti.

 

Buna dimineata!

Eu acum m-am trezit. Deh, berea de la miezul noptii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10463

  • ivan pedala

    6153

  • Kristian K

    5778

  • Taz Asg

    2802

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 9 minute, Flower-Power a spus:

Pitești..salvează-mă ..adică ce să fac?

 

pe 12 august ziceam asa:

 

"Sportul face pofta de mancare. Nu poti sa faci sport fara sa mananci mult. Problema este ca nu faci suficient sport pe cat mananci.

Asa ca, incepi si reduci brusc tot ce inseamna dulce si tot ce inseamna paine. Rezultat spectaculos in 30 de zile (2-3 kg). Apoi mentii ritmul. Intre timp, stabilesti maxim 4 mese pe zi, dar nu bogate. Un singur fel. Si nu din abundenta. Cat sa iti fie suficient, nu sa te saturi. Si o duci asa zi de zi, minim 5 luni. Apoi doar te mentii.

Si pentru ca au aparut discutii cu privire la burta, inseamna ca acolo ai acumularea. Asta inseamna ca trebuie sa faci in fiecare dimineata, cate abdomene poti. De exemplu, azi poti sa faci 5, o tii asa toata saptamana, in fiecare zi cate 5, apoi mai cresti cu doua sau cate mai poti in plus. O saptamana, si apoi mai cresti. Pana pe la vreo 15 maxim, ca nu vrei sa faci patratele, ci vrei sa ai un abdomen frumos, neted. Timp de 5 luni. Apoi mentii ritmul si numarul. 

Simti ca mai depui pe undeva? Maini, picioare? 5-10 flotari, 10 genufelxiuni, impreuna cu abdomenele. Ideea este sa arzi grasimea, nu sa te transformi intr-un pachet de muschulet. Nu mai ai nici varsta necesara si nici timpul necesar sa te transformi intr-o chestie pentru care viata fara fitness nu merita traita. Scopul tau este sa atingi dimensiunile pe care le aveai in urma cu 5-6 ani asa ca, ai 6 luni la dispozitie pentru asta.

Si inca ceva, poti manca orice, dar nu oricat si nu oricand. Si fara prea mult lichid, ca dai in alte alea. Bei de sete, nu de foame.

Parerea mea!"

 

Imi mentin parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand folosesti musculatura zonei, o fortifici putin si fortezi grasimea sa dispara. In afara de asta, ajuti putin si pielea din zona, astfel incat sa existe si sa se vada termenul de tonifiere.

Editat de pitesti2010
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi @pitesti2010 renunț la dulciuri și la pâine..😭 cel mai greu o să îmi fie să renunț la pâine complet. Am redus drastic cantitatea dar nu complet. Fac ce îmi zici tu acolo. Deja mi-am făcut print screen și când am pofte recitesc mesajul tău.

Flipper, am încercat să îmi țin o evidența a caloriilor dar m-am lăsat păgubașă.. o să reiau.

enjoy The party, @john17..dintre toți tu pari cel mai party People în The house! Cool!

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, Flower-Power a spus:

Mersi @pitesti2010 renunț la dulciuri și la pâine..😭 cel mai greu o să îmi fie să renunț la pâine complet. Am redus drastic cantitatea dar nu complet. Fac ce îmi zici tu acolo. Deja mi-am făcut print screen și când am pofte recitesc mesajul tău.

Flipper, am încercat să îmi țin o evidența a caloriilor dar m-am lăsat păgubașă.. o să reiau.

enjoy The party, @john17..dintre toți tu pari cel mai party People în The house! Cool!

Paine doar dimineata o felie (si orice “porcarie” mai ai pofta, dar rar), asta pana max la ora 9 dimineata (adica o mica inghetata, un pic de dulce, etc). Eu am mancat candva  de ex , doi mici cu 8 cartofi prajiti si putin mustar (repet, rar, cand anumite pofte o iau razna). 
Seara fara carbohidrati, dulce, alcool si grasimi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...