Sari la conținut

Tura in Thasos low budget


viorel_dumitru
 Share

Postări Recomandate

Anul trecut in Grecia am făcut vreo 2500 km pe scuter. In fiecare zi alta plaja. Dar masa a fost masa si hotelul hotel. Am trecut de mult de varsta cand sexul cu nisip in c.ur era interesant.

 

Cat despre pizza in Grecia... hmmm, Ianachim a zis-o destul de bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Anul trecut in Grecia am făcut vreo 2500 km pe scuter. In fiecare zi alta plaja. Dar masa a fost masa si hotelul hotel. Am trecut de mult de varsta cand sexul cu nisip in c.ur era interesant.

 

Cat despre pizza in Grecia... hmmm, Ianachim a zis-o destul de bine :)

pentru asta imi place asa mult grecia au la plaje INFINIT..... si este super sa o bantui asa din loc in loc

cat despre mancare SCUMPA... nu te pune nimeni sa manaci toate mesele la resturant sau taverna

cu 3-5 euro mananci un giros si bei un mythos daca nu vrei sa cheltui, mai bagi o musca, un miel cu orez, o branza saganaki..... sa nu gusti mancarea nationala cand mergi intr o tara straina imi pare ... aiurea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

:laugh:

Asta cu mancarea mi-a adus aminte de-o faza de acum cativa ani cand am avut in hotel un grupulet de americani printre care unul era insurat c-o romanca si asta facea pe ghida..m-a intrebat unde sa-i duca sa manace si dupa ce i-am vorbit 10 minute despre ce posibilitati existau m-a intrebat la final..da' un McDonald's unde gasim?? :puke:

 

Personal mi se pare o prostie sa mergi low budget in concediu.

1. Concediul e perioada din an cand iei o pauza de la sclavie si facut avere pentru altii. Ar trebui sa te rasfeti, nu sa mananci conserve in sant si sa dormi pe jos
2. Grecia are o grămadă de delicii culinare, e aiurea sa ratezi asta

Exact!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru asta imi place asa mult grecia au la plaje INFINIT..... si este super sa o bantui asa din loc in loc

cat despre mancare SCUMPA... nu te pune nimeni sa manaci toate mesele la resturant sau taverna

cu 3-5 euro mananci un giros si bei un mythos daca nu vrei sa cheltui, mai bagi o musca, un miel cu orez, o branza saganaki..... sa nu gusti mancarea nationala cand mergi intr o tara straina imi pare ... aiurea

 

Banuiesc ca ai vrut sa spui musaca. Ca sa te saturi cu muste (mushte, ca nu am diacritice la indemana), tre' bagi destul de multi bani in benzina si nu iesi in avantaj...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Banuiesc ca ai vrut sa spui musaca. Ca sa te saturi cu muste (mushte, ca nu am diacritice la indemana), tre' bagi destul de multi bani in benzina si nu iesi in avantaj...

la casca mea .... nu i asa greu sa fac un meniu cu insecte in 200-300 km.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa mananci PIZZA la greci .....

asa e ca si cum as intra intr un bordel si mi as lua o la laba!!!

 

ai mancat vreodata pizza la greci? daca nu, nu mai vb....

intr-o taverna de unde merge OP am mancat cea mai buna pizza ever, si-am mancat si de la mama ei din 'talia

ma rog, daca nu le ai cu pizza poate ti se pare o porcarie de fast-food dar nu e chiar asa...

 

Cum tie iti place Gyros, si probabil iti place mult, pt mine e un fel de saorma cu iz grecesc...nu ma da pe spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ai mancat vreodata pizza la greci? daca nu, nu mai vb....

intr-o taverna de unde merge OP am mancat cea mai buna pizza ever, si-am mancat si de la mama ei din 'talia

ma rog, daca nu le ai cu pizza poate ti se pare o porcarie de fast-food dar nu e chiar asa...

 

Cum tie iti place Gyros, si probabil iti place mult, pt mine e un fel de saorma cu iz grecesc...nu ma da pe spate

post-2209-0-03792800-1433263248_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa mananci PIZZA la greci .....

asa e ca si cum as intra intr un bordel si mi as lua o la laba!!!

Mai nea Achime, da' dam din gura doar ca sa nu o tinem; doar nu am tinut dieta pe baza pe pizza. Am mancat si gyros si kebap si carne de miel si branza de oaie si masline ramolite cu multa sare (mi-au placut si alea) Ce are ca mie imi place si pizza? Ca poate vrei sa ma iau de trasu' la poligon :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nea Achime, da' dam din gura doar ca sa nu o tinem; doar nu am tinut dieta pe baza pe pizza. Am mancat si gyros si kebap si carne de miel si branza de oaie si masline ramolite cu multa sare (mi-au placut si alea) Ce are ca mie imi place si pizza? Ca poate vrei sa ma iau de trasu' la poligon :crack:

fuck.... am aranjat asta deja cu nea VIOREL.... sa tina topicul sus... de unde crezi ca are lozul' de THASSOS????

 

si tu sincer cred ca ai fi vrut mai mult ca nu esti genul CORT.....

 

acum fara baza si serios vorbind.... important e sa CALATORESTI.... cum si cu ce mai putin important

 

eu il apreciez la faza asta ca decat sa mearga la VENUS cu ceafa de porc si ciorba de fasole a ales THASSOS si giros cu mythos

 

ce a ales prost este perioada deja e sezon si preturile sunt mai mari si e f cald

cel mai ok este MAI SI A DOUA JUMATE DE SEPT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

E logic ca glumeam cu poligonul, desi nu ma pasioneaza in mod special pe mine. Dar totul pana la pizza! :crack: Eu am mai zis, nici unul dintre prietenii mei nu au prezentat asa frumos locul ca si tine si ai avut si ai influentat si tu un pic alegerea mea. Da, am vazut si locuri mai frumoase, insa conteaza mult si momentul in care te duci. Din varii motive, pt. mine s-a potrivit thasos la fix, desi nici salonik-ul nu a fost urat, mai ales ca nu stiu cand reusesc sa mai ajung pe la greci, pe 2 roti nu cred, dar voi vizita locuri mai indepartate si cica voi fi si platit :)

 

Legat de sezon, ai dreptate. Eu am apucat in iulie, dupa ce mi-am luat teapa cu concediul de la munca pt. mai. La fel ca si tine, nu prea sufar aglomeratia, prefer mai lejereanu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unele locuri chiar nu renteaza cu cortul... 15E la cort vs sub 20E la pereti?

» Post actualizat in 01 Jun 2015 19:41

da', ma rog, daca lo budget e obiectivu', poate...

 

 

Personal mi se pare o prostie sa mergi low budget in concediu.

 

1. Concediul e perioada din an cand iei o pauza de la sclavie si facut avere pentru altii. Ar trebui sa te rasfeti, nu sa mananci conserve in sant si sa dormi pe jos

2. Grecia are o grămadă de delicii culinare, e aiurea sa ratezi asta

Dormitul la cort are farmecul lui. Unii oameni (printre care si eu) il prefera celui la hotel. Cineva spunea mai sus 20 de euro la 4 pereti. Ei bine intre 4 pereti stau tot anul. Nu vreau sa stau in concediu tot intre 4 pereti. Vreau la cort. Viata la cort are mult farmec.

Referitor la mancare: cine a zis ca imi iau conserve? In nici un caz. De mancat voi manca la local.

Insa de dormit NUMAI la cort. Si nu din pricina neaparat low budget. Titlu era pus ca sa mai atrag pe cineva sa mearga cu mine (sincer nu imi place sa merg singur. Desi imi e teama ca tot singur voi merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei bine intre 4 pereti stau tot anul. Nu vreau sa stau in concediu tot intre 4 pereti. Vreau la cort. Viata la cort are mult farmec.

Cum ziceam, fiecare cu socotelile lui, nu-i musai sa fim toti la fel. Eu gandeam altfel problema: si asa sunt plecat toata ziua, nu e pacat sa nu las bagajele intr-un loc sigur, incuiat, iar seara cand vin obosit sa trag un dus linistit, ma schimb in liniste si dorm mai ok intr-un pat. Dar eu sunt mai comod de fel.

 

Pe la sfarsitul verii (daca nu cumva prin iulie, iar, bleah :| ) e posibil sa o tai si eu, tot spre thassos. Si daca merg cu masina, iau si bicicletele dupa mine, asta asa, ca tot ziceam mai sus ca nu ma plimb pe acolo pe 2 roti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nea viorele, sa nu faci beleaua sa dai bani pt plaja. insula aia e toata o plaja si cele mai frumoase locuri le descoperi singur si nu sunt plaje "special amenajate"

am in partea de nord vest o plajuca mica mica, izolata, fara hotel, fara turisti si e numai pt mine cand ma duc. vei descoperi si tu mai ales ca vrei sa stai sase zile acolo. ai timp sa tot faci ocolul insulei. mie partea de nord si de vesti mi se pare cea mai frumoasa pt plaje si sudul si estul pt privelisti.

 

ps. bre dar in samothraki care ai fost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nea viorele, sa nu faci beleaua sa dai bani pt plaja. insula aia e toata o plaja si cele mai frumoase locuri le descoperi singur si nu sunt plaje "special amenajate"

am in partea de nord vest o plajuca mica mica, izolata, fara hotel, fara turisti si e numai pt mine cand ma duc. vei descoperi si tu mai ales ca vrei sa stai sase zile acolo. ai timp sa tot faci ocolul insulei. mie partea de nord si de vesti mi se pare cea mai frumoasa pt plaje si sudul si estul pt privelisti.

 

ps. bre dar in samothraki care ai fost?

 

/index.php?/forum/97-poze-filme-arhiva-2005-2013/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai ca nu înțeleg: pui titlul cu low budget ca sa mai atragi pe cineva sa meargă cu tine, dar tu nu mergi low budget?

:) :) :)

Intelegeti ce doriti. am spus ca nu merg neaparat low budget. Adica chiar daca dorm la cort, nu o sa ma "abtin"de la anumite cheltuieli. Asta nu inseamna ca ce care vor merge cu mine vor trebui sa cheltuie la fel ca mine. Titlu l-am pus cum sa zic ... adica cei care vor merge nu vor cheltui mult. Desi dupa cum spuneam singur voi merge mai mult ca sigur!

» Post actualizat in 04 Jun 2015 16:20

fuck.... am aranjat asta deja cu nea VIOREL.... sa tina topicul sus... de unde crezi ca are lozul' de THASSOS????

 

si tu sincer cred ca ai fi vrut mai mult ca nu esti genul CORT.....

 

acum fara baza si serios vorbind.... important e sa CALATORESTI.... cum si cu ce mai putin important

 

eu il apreciez la faza asta ca decat sa mearga la VENUS cu ceafa de porc si ciorba de fasole a ales THASSOS si giros cu mythos

 

ce a ales prost este perioada deja e sezon si preturile sunt mai mari si e f cald

cel mai ok este MAI SI A DOUA JUMATE DE SEPT

Cu preturile nu stiu ce sa zic, poate ai dreptate. Dar cu caldura cred ca te inseli. Imi e teama ca va fi apa rece. Eu vad temperaturi intre 15 si 26 de grade ceea ce nu mi se pare foarte cald. Ia uita-te mai jos:

post-85089-0-36446600-1433434817_thumb.jpg

» Post actualizat in 06 Jun 2015 15:43

Deci , nu se baga nimeni? Mai sunt 2 saptamani ,.. hai ca nu e asas cald!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu doar ce am venit din Thassos. Si am stat la cort si a fost de vis. A fost prima data cand am ajuns in Thassos si voi mai merge in septembrie . Vremea a fost perfecta si apa tocmai buna. Nu a fost nici aglomerat si nici preturile mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intelegeti ce doriti. am spus ca nu merg neaparat low budget. Adica chiar daca dorm la cort, nu o sa ma "abtin"de la anumite cheltuieli. Asta nu inseamna ca ce care vor merge cu mine vor trebui sa cheltuie la fel ca mine. Titlu l-am pus cum sa zic ... adica cei care vor merge nu vor cheltui mult. Desi dupa cum spuneam singur voi merge mai mult ca sigur!» Post actualizat in 04 Jun 2015 16:20

Cu preturile nu stiu ce sa zic, poate ai dreptate. Dar cu caldura cred ca te inseli. Imi e teama ca va fi apa rece. Eu vad temperaturi intre 15 si 26 de grade ceea ce nu mi se pare foarte cald. Ia uita-te mai jos:

attachicon.gifUntitled.jpg» Post actualizat in 06 Jun 2015 15:43Deci , nu se baga nimeni? Mai sunt 2 saptamani ,.. hai ca nu e asas cald!

la soare e mai cald...

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu doar ce am venit din Thassos. Si am stat la cort si a fost de vis. A fost prima data cand am ajuns in Thassos si voi mai merge in septembrie . Vremea a fost perfecta si apa tocmai buna. Nu a fost nici aglomerat si nici preturile mari.

Perfect. Din pacate nu pot decat peste 2 saptamani. Ai facut drumul dintr-o bucata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am venit simbata din zona, apa este deja buna, caldura este deja insuportabila dupa 11, cazare se gaseste inca la 30 pentru ca nu a inceput sezonul, posibil ca in insula sa fie si mai putin.

Nici eu nu apreciez cortul, chiar daca ar fi gratis, dar sa platesti cu 5-10euro mai putin decit o cazare la vila. cu conditiile e acolo mi se par bani aruncati pe "geam".

Iar mincarea lor nu poate fi inlocuita in nici un caz cu piza, este blesfamie. Chiar daca gatesti tu acolo, tot ies mai bun ca acasa, din cauza legumelor, condimentelor sau a uleiului, maslinelor si lamiilor,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intre 12-16 deja la soare nu poti sta

si chiar si n apa caldura te doboara

acum depinde si de organism prefer sa stau pe un sezling sau sa ma bag la o taverna decat sa ma vada soarele

intradevar acum sunt un pic' mai jos de thassos si caldura i mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti cum este plaja in jos de Komotini, in zona Fanari? ma gindesc sa incerc si pe acolo prin septembrie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...