Sari la conținut

Bucuresti, 05.06.2015, Fazer 600 vs. BMW seria3


elparu
 Share

Postări Recomandate

Cand am iesit azi de pe straduta in Sf Vineri si am vazut un BMW pe mijlocul strazii ma pregateam sa-l injur pe sofer. Apoi am vazut cum BMW-ul ala incearca sa manance o Yamaha. Ma pregateam sa-l injur si mai tare. Apoi va vad cum va luati in brate. Am zis ca sunt prea obosit sa mai inteleg ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu neg ca s ar putea sa ai ouăle mari și tari, dar nu prea aveai cum sa strivește rezervorul cu ele la o lovitura din spate :) tu practic ai stat pe loc și a venit fundu motorete la tine și apoi capota. Bine ca ești bine cu tot cu oua. Oricat de treaba e omu cu care faci accident și eu am învățat pe propriul portofel ca e mai bine sa mergeti/sa vina politia pentru un proces verbal de constatare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dat cu noada in rezervor. Nu esti primul :)

P.S. Nu trebuia amiabila. La asigurari o sa ai de tras sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(cuvant urat) rau ala cu beetle si voi neatenti

aia cu bemveu e urata

si am impresia ca bemveu e mai sifonat la mobra ta

 

ma bucur ca esti ok. mobra merge reparata.

bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urata indoitura aia in rezervor . in general e bine sa stai in stanga spate, asa te vede si ala din fata si daca e ceva, mai ai loc de manevra pe langa ala. in plus, in trafic, eviti gropile pe care un sofer nu le-ar evita ( ma refer la cele dintre roti ) si care iti pot aparea "brusc" . bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moto se opreste...auto loveste moto in spate....moto se deplaseaza brusc in fata - oula se departeaza de rezervor, deoarece din inertie, mobristul ramane in spate.

altceva a lovit in rezervor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care fata, care masina? Eu nu am atins beetelu.

Am fost acum si ne-am uitat mai atent la daune. Mai exact m-am suit si am dat o tura.

Analizata la rece pare mai in regula ca imediat dupa :) Am luat mainile, merge drept. Roata e dreapta, discul la fel.

 

Codita e mai sus, si un pic suie, insa poate fi doar din plastic.

Toba e cam muci, dar ma gandesc serios daca sa-i mai pun, face prea frumos.

E mai sus si ca pozitie, se poate ca odata infipta intre roata si codita sa fi sarit din amortizor, se vedea ca e pe ultima pozitie, eu nu o aveam asa.

Un amanunt mai important ar fi ca cricul central atinge scarita stanga acum. Incapea o laba de om normal intre ele.

 

Merg maine la daune, daca aveti sfaturi, shoot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ti-am mai spus, ai grija sa iti treaca toate reperele pe deviz ca piese ce trebuiesc inlocuite, NU reparate. O carena pleznita se inlocuieste, nu se repara! Nici un service autorizat / acreditat nu o sa iti faca asta! O bascula julita trebuie trecuta ca piesa inlocuita samd. Ai grija ca acesti constatatori de dauna sunt cei mai perversi oameni, din asta isi castiga existenta - tepuirea asiguratilor si despagubirea partiala! Ai un semnal spart? Trece-l pe deviz, nu conteaza ca un set de semnale aftermarket costa 50 de lei... se aduna, 50 de lei de aici, 100 de lei de dincolo, 150 o vopsea samd... Plus ca odata ajuns la service la constatare sunt sanse sa descopere si alte avarii ascunse si atunci tine-te cu constatatari peste constatatari si drumul la asigurari, cereri, reclamatii, samd...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar admiram Fazerul asta odata, la un stop la Potcoava.. "Bah, uite ce bine arata naked"

 

Spor la reparat!

 

PS: Sa-nteleg ca voi o ardeti intre motociclisti graficieni sau cum? :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa. Ne-am asemanat, ne-am adunat.

 

BMWu nu mai merge, dadea rateuri rau si urma sa vada daca-i dauna totala si el. Gen motor spart sau ceva de genul.

Pe platforma cu care a venit la asigurare arata si mai rau :))

 

Astazi am aflat ca e putin stramb cadrul pe partea dreapta, insa e facubil. La vitezele mele de melc octogenar nu cred ca o sa ma deranjeze.

Sunt pe drum under-tray-ul si carena spate, ramane sa mai gasesc scarita pasager dr cu prinderea de toba, si cred ca pe ebay o sa am succes.

 

Cu asigurarea merge greu, in special din cauza faptului ca omul mi-a dat numarul gresit de telefon si nu am decat mailul lui.

Dar o sa ma duc peste ei, curand. Pentru ca nu pot incepe reparatia pana nu se face reconstatarea. Ei mi-au trecut la inlocuit rezervorul si carenele, ceea ce depaseste valoarea totala, ceea ce e dauna totala.

Acum si cadrul...na. Sper sa scot acolo de o bere la aia de se roaga pentru mine.

 

Dau de veste cand e gata.

 

P.S.: Cand l-oi vinde si oi zice ca a cazut de pe cric in parcare, sa nu va prind ca trolati :)))

P.P.S.: Cadeam acum intr-o deprimare totala, ramas fara jucarie in mijocul sezonului, dar citesc ce scrie MotoRocker. Sarumana. Chiar sunt sanse sa fi fost eu, ca pe zona circul.

post-77315-0-88898300-1434032861_thumb.jpg

Editat de elparu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa. Ne-am asemanat, ne-am adunat.

 

BMWu nu mai merge, dadea rateuri rau si urma sa vada daca-i dauna totala si el. Gen motor spart sau ceva de genul.

Pe platforma cu care a venit la asigurare arata si mai rau :))

 

Astazi am aflat ca e putin stramb cadrul pe partea dreapta, insa e facubil. La vitezele mele de melc octogenar nu cred ca o sa ma deranjeze.

Sunt pe drum under-tray-ul si carena spate, ramane sa mai gasesc scarita pasager dr cu prinderea de toba, si cred ca pe ebay o sa am succes.

 

Cu asigurarea merge greu, in special din cauza faptului ca omul mi-a dat numarul gresit de telefon si nu am decat mailul lui.

Dar o sa ma duc peste ei, curand. Pentru ca nu pot incepe reparatia pana nu se face reconstatarea. Ei mi-au trecut la inlocuit rezervorul si carenele, ceea ce depaseste valoarea totala, ceea ce e dauna totala.

Acum si cadrul...na. Sper sa scot acolo de o bere la aia de se roaga pentru mine.

 

Dau de veste cand e gata.

 

P.S.: Cand l-oi vinde si oi zice ca a cazut de pe cric in parcare, sa nu va prind ca trolati :)))

P.P.S.: Cadeam acum intr-o deprimare totala, ramas fara jucarie in mijocul sezonului, dar citesc ce scrie MotoRocker. Sarumana. Chiar sunt sanse sa fi fost eu, ca pe zona circul.

attachicon.gifIMG_2284.JPG

 

 

daca nu aveai erectie in timpul accidentului ma luam serios de tine ca ai facut amiabila

gandeste-te ca te poate omori o proasta d-asta, sau mai rau ca-ti paradeste coloana, asa ai lasat-o-n trafic fara sa simta nimic.

mai e si nesimtita de-si face asigurare la astra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai e si nesimtita de-si face asigurare la astra.

Te-a cam luat valul :nono:

Astra, Euroins, Carpatica, City Insurance sint firme de asigurari cu licenta legala de functionare pe teritoriul Romaniei, activitatea lor e supervizata de CSA/ASF, de ce sa nu faci RCA la ei?

Ce criterii ai tu, asigurat, cind iti faci polita, in afara de pret? De unde sa stii ca Astra e un pic in insolventa si da spagi ca sa nu fie scoasa de pe piata, Carpatica e protejata la inalt nivel politic, Euroins mai stiu eu ce daravele invirte iar City sponsorizeaza FCSB-ul lui Becali?

E absurd sa invinuiesti pe asiguratul de buna credinta (probata prin incheierea politei), cind problemele sint (intotdeauna) mai sus.

 

Asiguratorii bun-platnici (gen Allianz) evita sa faca RCA la mobre prin politica de pret, am primit oferta pentru un 125 pe un an de 1360RON! de fix 10 ORI mai mare decit la City!

Concluzie: asiguratorii-fantoma ar trebui sa nu aiba voie sa activeze pe piata, dar e in puterea noastra sa le interzicem sa activeze, cind sint organisme de stat care se ocupa exact cu supravegherea lor?

Sigur, o mare miscare populara de boicotare a rauplatnicilor POATE ar fi eficienta, dar vezi tu asa ceva posibil intr-o tara care voteaza cu buzunarul? si nu cred ca prin alte tari pe unde-ai mai trait se intimpla altfel, banii sint importanti pentru toti oamenii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

comand 2 scarite de pe ebay, graba mare, eu nerabdator, domne nu se mai face 25..pana mea.

ma trezesc azi, primesc mesaj, coletul va fi livrat in cursul zilei..etc.

fuuuuuck, o repar fir-ar mama ei..

 

ma suna curierul, domne...coletul. 25 transport blana pana sus sa desfac.

or fi curate, or fi murdare, da-i si desfa-le.

 

stralucind in partea dreapta a cutiei, puteti observa in imaginea alaturata ce scarite am primit.

suna-l pe curier...bai cum sa-ti zic..nu sunt fiarele pe care mi le doresc eu...

 

ok, inca unul cu numele tau, in acelasi bloc. fuck, shit, cunt, ass.

imi da coletul corect, o tai sus. in 5 minute ma suna.

 

- fratioare, m-am dus sa-i dau coletul si i-am zis ca are posibilitatea verificarii la primire, daca e ok ce a primit daca nu sa refuze.

el cica sa se duca in casa, "ma intorc imediat". pai trebuie sa fiu si eu, ca sa pot face actele in caz ca nu e ok.

desface omul, vine si prietena..E totul ok?

- Da, multumim (raspuns plus inchidere usa ~0.3 sec)

 

continui cu reparatia, va tin la curent...

 

P.S.: Doamne, eu ti-am cerut un semn...dar nici chiar asa.

 

post-77315-0-51189800-1435311001_thumb.jpg

post-77315-0-22628900-1435311031_thumb.jpg

post-77315-0-40011100-1435311042_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...