Sari la conținut

Întrunirea de comuniste Âşi ataÂşe '15 Padina 17-19.07


Aleko
 Share

Postări Recomandate

Greseala s-a strecurat prin tastarea mea grabita pe internet iar Charlie nu stie romana. Afisul l-a corectat si el.
Nadajduiesc ca vedem un Simson cu atas la Padina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut!

Eu sunt nou pe aici dar as veni si eu la intalnirea de pe 17 iulie, insa nu prea am baza pe utilajul din dotare asa ca ma gandesc sa vin cu masina,daca nu e cu suparare.Oricum ca sa vin cu familia nu incapeam toti chiar si cu atas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vino calare si adu si familia cu masina...Cred ca ar trebui sa intelegem ca o intalnire de profil e una de profil, ca participam cu adevarat doar daca avem comuniste/atase/clasice si venim cu ele, altfel vizitam.

Daca nu se poate sigur ca poti veni cu masina sa ne vizitezi pentru cele 3 zile. La anul participi.


» Post actualizat in 03 Jul 2015 05:47

Un MZ-ist din Serbia ce an de an e gazda generoasa pentru MZ-brotherjii romani in Serbia, o sa vina la intrunire prin Craiova, desigur cu MZ ETZ-ul lui.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am facut astazi o tura la Padina.

Zona este superba, peisajul pana acolo desemenea e super, dar fiind Duminica au fost foarte multe masini, iar strada incepand de la baraj pana la Padina e ingusta si cu multe curbe.

Cred ca va fi greu cu atasele,dar pentru solo, mai ales daca ai motor mai puternic e placut.

 

Cu BMW-ul a fost super, e tipul de drum la care "se pricepe".

Distanta nu e foarte scurta din Sinaia, sunt cca.24Km dupa ce parasesti strada ce duce spre Targoviste.

Drumul ce e alternativa dinspre Moreni,e un forestier cam dificil (am intrat pe el din greseala, semnele ce se gasesc in intersectia cu drumul de Padina fiind destul de neclare si am mers ceva pana am intalnit un grup cu bicicletele ce mi-au zis ca merge la Moreni).

Asa, ca o parere personala, daca e timp, cred ca ar fi de preferat sa mergi de vineri, cat mai devreme si sa te intorci Luni, ca sa eviti aglomeratia, dar asta e alegerea fiecaruia.

post-33773-0-61290200-1436699487_thumb.jpg

post-33773-0-58150500-1436699499_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gresit cu "Moreni",- scuze,- e Moroieni!(dar si asa, drumul tot rau este!).

Cred ca se poate merge in orice zi,deoarece asa cum am vazut eu Duminica, erau foarte multe corturi si ceva rulote, deci zona va fi populata, nu e risc de "singuratate".Cei ce merg din directia Brasov, daca ajung la o ora cu circulatie intensa, vor sta destul si la Predeal, unde se lucreaza la podul peste calea ferata si unde se face coada destul de mare iar daca ai atas nu poti sa "fentezi".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doua informatii importante:

1) pe la moroieni pana la padima am urcat cu doua luni in urma cu un ford mondeo break - are sub burta mai putin de 15 cm. am lustruit putin scutul de otel dar a mers. sus inca era zapada. orice moto poate trece daca nu are probleme sa urce la deal

2) pe drumul asfaltat - la un momendat e o bariera.. cand am fost eu fusese inchisa si sudata de constructorul drumului fara nici un advertisment..... cu solo se putea trece; cu atas e un mare semn de intrebare (poate intra pe sub ea); cu auto - singura varianta a fost intoarcerea prin moroieni..... E bine sa fiti pregatiti si pentru varianta asta. inchiderea s-a intamplat duminica seara pe la 6...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bariera e deschisa, am inteles ca a fost interdictie pe perioada de iarna, semnul bineinteles ca a ramas, cum ca e accesul interzis (similar cu Transalpina, unde am patit la fel, este interzis, dar in acelasi timp i se facea mare publicitate, super-drumul Transalpina, iar la intrarea dinspre Voineasa nu era nici un indicator, era doar "accesul interzis")- e nevoie sa te comporti ca si cu legea, care e si ea "o bariera pe care unii o sar, unii trec pe sub ea, doar prostii se opresc".

Drumul e foarte bun, e asfalt proaspat de la intersectia cu drumul spre "Piatra arsa", cu exceptia a vreo 5 portiuni scurte (la ceva podete, ori drenaje de apa) unde lipseste asfaltul.

In rest e super, Aleko s-a orientat bine, daca e vreme buna, e o priveliste minunata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In locatie va fi si ceva bere, suc - reci-, apa curata avem de la izvorul de langa.

Acum construiesc protapul pentru ovina.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primele persoane deja au ajuns in locatie. Ne tebuie un ceaun si cine-l aduce sa aduca si ingredientele pentru tocana, sa faca portiile si sa taie bilet :D
Protapul pentru ovina insa ajunge cu siguranta.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo vene vad ca ai pus ijul si atasul pe picioare

arata tare fain

da tot te bat la cap si iti spun ca daca vrei vre-o data sa il vinzi suna-ma :)

dabea astept sa-mi termin si eu ijul si poate ne vedem

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu se zice ca "orice are un pret", dar daca nu ai vrut sa platesti 600 Euroi pe pereche (ij +atas), la ce te astepti sa fie atasul?(100 Euroi?)- deocamdata sunt "fermecat" de el, are mare dezavantaj ca ocupa mult loc!

Cand ma gandesc sa vand, probabil vei negocia cu fiul meu (eu nu voi mai fi!).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...