Sari la conținut

Accident pe centura București 11:30


RD 02 ALX
 Share

Postări Recomandate

Salut astăzi in jurul orei 11:30 pe sensul de mers spre Otopeni imediat după ce treci de tunari era o motocicleta de culoare neagra pe jos ceva gen yamaha de viteza sau gen fazer. Nu am putut să opreasc fiind pe celălalt sens cu un coleg de serviciu. Sper ca motociclistul este ok. Daca aveti mai multe detalii va rog postati poate putem sa îl ajutam.

 

Multa atenție. WEEKEND plăcut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am oprit eu si pot sa spun ca baiatul este OK. Are niste mici zgarieturi si un pic lovit la mana, nimic grav.

 

Moto in schimb a fost destul de serios avariata.

 

Am inteles ca i-a sarit o caruta in fata. Nu stiu ce cauta caruta pe acolo...circul f. des s nu am intalnit una prin zona.

 

Asfalt uscat si lipsit de incidente imi doresc si va doresc!

Salut astăzi in jurul orei 11:30 pe sensul de mers spre Otopeni imediat după ce treci de tunari era o motocicleta de culoare neagra pe jos ceva gen yamaha de viteza sau gen fazer. Nu am putut să opreasc fiind pe celălalt sens cu un coleg de serviciu. Sper ca motociclistul este ok. Daca aveti mai multe detalii va rog postati poate putem sa îl ajutam.

Multa atenție. WEEKEND plăcut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am oprit eu si pot sa spun ca baiatul este OK. Are niste mici zgarieturi si un pic lovit la mana, nimic grav.

 

Moto in schimb a fost destul de serios avariata.

 

Am inteles ca i-a sarit o caruta in fata. Nu stiu ce cauta caruta pe acolo...circul f. des s nu am intalnit una prin zona.

 

Asfalt uscat si lipsit de incidente imi doresc si va doresc!

ardeoar gazul de caruta...cu tot cu birjar..

bine ca este colegul ok.....oare avea caruta asigurare.... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce săriți pe om? Cat de încete trebuie sa fie reflexele unei persoane, sau cum faci sa nu observi o căruță in timp util pentru a o putea evita ... Pe 6 benzi?

Si vorbesc foarte serios...o parte din bikeri nu au ce căuta pe 2 roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam CAT mergi!!!!! asta am vrut sa spun

 

adica daca tie iti pare ciudat ca o caruta iti poate sari in fata pe drumurile din romania nu prea ai folosit motocicleta aia

 

asa zisa CENTURA nu are 6 benzi.....

si sunt o multime de drumuri laterale direct din camp de unde iti poate sari o caruta in fata mai ales daca drumul lateral este un pic sub nivelul soselei si carutasul da bice calului sa urce rampa

 

...... daca ai avea niste" km parcursi ai fi intalnit sau vazut astfel de situatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianachim, aici nu se discuta despre sudul centurii, ci despre nordul ei, iar Tunari-Otopeni nu e un drum îngust si cu șleauri, daca s-ar fi întâmplat in sud as fi zis...pe acolo mergi pe unde merge șleaul si e foarte greu sa eviți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianachim, aici nu se discuta despre sudul centurii, ci despre nordul ei, iar Tunari-Otopeni nu e un drum îngust si cu șleauri, daca s-ar fi întâmplat in sud as fi zis...pe acolo mergi pe unde merge șleaul si e foarte greu sa eviți.

am mers pe mogosoaia - voluntari din 96-2013

zi de zi asa ca am prins toate fazele de la o banda pe sens pana cand l au modernizat la 2 pe sens si o mica margine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci de pe centura Bucurestiului se vede Argentina ? Tre' sa vin sa vad si eu cam cum îie :)))))

Nu veni, stai acolo la tine...ii avem pe ai nostrii ...!

In privinta carutei... s-o fi teleportat...!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu veni, stai acolo la tine...ii avem pe ai nostrii ...!

In privinta carutei... s-o fi teleportat...!?

 

 

Nu veni, stai acolo la tine...ii avem pe ai nostrii ...!

In privinta carutei... s-o fi teleportat...!?

www.motociclism.ro/forum/index.php?/topic/724286-sezonul-agricol-aviz-amatorilor-de-adancata/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de carute...toba galagioasa poate speria animalul, deci viteza mica in apropierea lui si ciocu cat mai mic.

Carutasul vede motor in departare, nu poate aprecia viteza, dii calutule dii... intra pe sosea sau traverseaza soseaua, vine bikerul stelar si poc !

Carutasul poate fi neatent, beat, animalul e animal, este imprevizibil are o zi proasta... e greu de inteles cu el.... Caruta si motociclistul cu toba silentioasa sunt mascati de un boschet...un tufis... alta situatie...

Bikerul se uita in oglinda, viteza mare de deplasare, doua secunde sunt pretioase se intoarce cu ochii la sosea si poc sau franeaza si cade, se duce in balarii sau in caruta, in cal.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...