Sari la conținut

Honda hornet concept


mikepriest
 Share

Postări Recomandate

Salut forum.

Nu am scris niciodata pe acest forum da tot sticlesc ochii la discutiile voastre si m-am decis sa fac pasu de a-mi arata motocicleta la care am muncit 1 an jumate.

Este o homda hornet cu multiple modificari estetice si iam refacut si motorul tot odata.

Prin acest post as dori sa dau niste "sfaturi" la cine sa nu mergeti :)) sa nu patiti ca mine.

Daca cineva are intrebari despre cum sa realizat proiectu simtitiva liberi.

Aveti o poza atasata si cum arata cand am achizitionato.

 

Sablez.ro au reusit ca la sablare sa imi bage nisip in motor. (Bulan ca am identificat nisip pe admisie si am desfacut tot motoru sa vad ,surpiza a fost cam 4 cm de nisip pe pistoane :) )

5B garaj a reusit performanta de a se caca pe ei pentru o garnitura de 1 leu drept urmare era sa iau foc in benzinarie ( bagam benzina si mam trezit cu toata benzina pe blugi)

Asta dupa ce am lasato 6 saptamani la ei , dupa ce am sunat pur si simplu la durut in poponeata a zis ca el face motoreta exact cu piesa pe care io aduce clientu.(adica sa (cuvant urat) pe mine)

 

In rest vorbim despre oameni pur si simplu ghiolbani care vor sa puna mana pe un pumn de bani stand cu cucul in directia becului din tavan.

 

Pana una alta

Multumim lu dinamita brothers (catalin) maestru pot sa zic

Si

Catorva ingineri de la mercedes si honda

 

Pana atunci asta e bebelusu meu caruia ii fac rodaju.

post-83584-0-41241200-1435546576_thumb.jpg

post-83584-0-35806800-1435546589_thumb.jpg

post-83584-0-92209900-1435546603_thumb.jpg

post-83584-0-10272000-1435546620_thumb.jpg

post-83584-0-81654700-1435546632_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E calumea iar cadrul de hornet te ajuta mult la proiecte de genul. O mica mentiune doar: furtunele de frana fata le-as fi tras printre jambe sa nu jeneze la cabraj.

In rest: multi km pe ea si s-o vedem live prin capitala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imbinarea intre coada de cbr si sea e urata. Trebuie lucrat fie la coada prin adăugare de material, fie printr-o sea custom. Pune 2 poze de profil sa ne minunam mai bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jantele sun roz, motorul si bascula sunt negre, suportul ala pentru scarite e verde si carenajul de sub motor e alb( se se va vedea murdaria tot timpul fiind alb si pozitionat in spatele rotii fata).

 

Mie mi se pare cidata schema asta de culori, dar gusturile nu se discuta.

 

S-o stapanesti sanatos si multi kilometri fara incidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Garnitura aia de la rezervor se pare ca e destul de buclucasa :) Si eu am patit-o sa-mi cedeze dupa ce am dus rezervorul al vopsit, eu l-am desfacut, eu l-am montat. Se pare ca la montaj a fost suficienta o clipa de neatentie ca acea garnitura sa nu stea corect si ca cedeze dupa vreo doua luni... Fix asa am patit si eu :)

 

Furca USD de ce ai pus-o? Simteai nevoie de suspensie mai ferma pe fata sau doar de aspect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jantele sun roz, motorul si bascula sunt negre, suportul ala pentru scarite e verde si carenajul de sub motor e alb

 

Hurts my eyes :) Dar asa e, fiecare cu gargaunii lui..

 

Eu am patit ca vopseaua de pe suportul de scarite sa se curete din cauza ghetelor moto. In cazul tau ma gandesc ca vei folosi motorul mai mult prin oras si poate numai cu incaltaminte de strada, sa zicem.. should be fine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...