Sari la conținut

A venit vara...


robertd
 Share

Postări Recomandate

Gandire minunata. Atunci sa ne scoatem cu totii tobele de la masini, camioane etc. Si ne vom "vedea" cu totii mai bine in trafic.

Te-ai gandit poate: sa merg incet, fara manevre bruste etc, si voi fi mai "vizibil"?

 

cred ca esti un om plin de replici stereotip, de cand te vad postand pe toate topicurile...

 

Numai clisee si replici stereotip...

 

Daca vrei sa mergi INCET si fara MANEVRE BRUSTE ia-ti un scuter frate. Nu polueaza (nici fonic), consuma putin, si mergi cu el ca MAICA TERESA si lasa-i pe bulangii cu motoare sa mearga cum ii duce capul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce stiti voi, cel mai bun exhaust e fara, eu propoun sa scoated galeriile de evacuoare cu totu.

 

1. Intentionez sa fac niste db-killere

2. N-ai sa ma vezi pe strada la ore tarzii

3. Am fost luat deja inainte de o masina. Nu mai vreau sa repet experienta chiar daca asta ma face sa fiu un "deranjant"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca esti un om plin de replici stereotip, de cand te vad postand pe toate topicurile...

 

Numai clisee si replici stereotip...

 

Daca vrei sa mergi INCET si fara MANEVRE BRUSTE ia-ti un scuter frate. Nu polueaza (nici fonic), consuma putin, si mergi cu el ca MAICA TERESA si lasa-i pe bulangii cu motoare sa mearga cum ii duce capul..

Imi pare rau ca tu confunzi repsectarea unor reguli, respectul fata de cei de linga noi sau mersul preventiv cu cliseul si stereotipia.

Cred ca tu doresti ca toti sa aiba grija de tine, sa te vada, sa te respecte in trafic. Sa stii ca respect primesti exact atita cat oferi (da, stiu iar am spus un cliseu)

Circul si eu repede daca pot, iar si la scuter pentru oras inca ma mai gandesc.

Nu mi-am scos sitele la nici una din motocicletele pe care le-am avut sau le am si nu a dat nimeni peste mine.

Stiu ca te voi dezamagi dar nu "Loud pipes saves lives" (stiu, asta nu este cliseu, este o invatatura tibetana).

Daca te deranjeaza postarile mele poti sa nu le citesti. Este dreptul tau si alegerea ta. Dar ce alegere au cei care aud mobra ta cu "Loud pipes"? Niciuna. Vor, nu vor te asculta. Intelegi diferenta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca tu confunzi repsectarea unor reguli, respectul fata de cei de linga noi sau mersul preventiv cu cliseul si stereotipia.

Cred ca tu doresti ca toti sa aiba grija de tine, sa te vada, sa te respecte in trafic. Sa stii ca respect primesti exact atita cat oferi (da, stiu iar am spus un cliseu)

Circul si eu repede daca pot, iar si la scuter pentru oras inca ma mai gandesc.

Nu mi-am scos sitele la nici una din motocicletele pe care le-am avut sau le am si nu a dat nimeni peste mine.

Stiu ca te voi dezamagi dar nu "Loud pipes saves lives" (stiu, asta nu este cliseu, este o invatatura tibetana).

Daca te deranjeaza postarile mele poti sa nu le citesti. Este dreptul tau si alegerea ta. Dar ce alegere au cei care aud mobra ta cu "Loud pipes"? Niciuna. Vor, nu vor te asculta. Intelegi diferenta?

 

ia ma postacule o doza de respect si grija de aici : /index.php?/topic/729452-accident-jud-arad/

 

nu ma deranjeaza, doar ca esti plictisitor cu aceeasi placa stricata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii sunt rai si zic ca nemtii o au mica... dar rromanii o au si mai mica - cel putin din atitudine...

 

Salutând, evident, coborârea unei zeițe pe umilul topic ieşean, doresc să-i transmit că aruncatul cu mizerie, nu numai dar şi prin stâlcirea denumirii românilor la pachet cu aruncatul în aceeaşi oală (de fapt un tuci) cu o minoritate "înlocuitoare", este, evident, un semn de bună creştere şi educație, unul pe care străinii îl privesc cu respect şi admirație, ca de altfel şi "băştinaşii" mai evoluați şi destupați la minte. Sentimentul este întărit de aluziile la dimensiunile bărbățiilor românilor ( scuzați prezența provocatoare a lui "întărit", n-am găsit altă rimă), care se vrea o lovitură sub centură (din nou, n-am găsit altă rimă), un gest extrem de feminin şi feminizant, cu rol de "conştientizator" al propriilor limitări şi neajunsuri româneşti, de care se fac vinovați, evident şi exclusiv, bărbații.

 

Cu stimă,

Unul care nu vrea să iasă în evidență decât prin lipsa ieşirii în evidență (dar tocmai a făcut-o)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bla bla bla , spune-ti povesti,scrieti poezii , umblati la buda...Constitutia RO :dreptul la exprimare(nu cel scriptic)cel nelegal il rezolva politia. Nici macar nu se stie daca a fost motocicleta si nu un cocalar din ala cu beamveu 1/8 ,care urca pana la stadion. In somn sa-ti dai seama ca a trecut o motocicleta cu toba lucrata?se stie si marca,sa-l gasim pe nesimtit. Pe Independentei ,la doua noaptea daca tragi o aghiuasa scoli primele 5 etaje , zgomotul se multiplica ca intr-un tunel. Si DA , e nevoie de zgomot ca sa te faci auzit , ca la alegerile facebooc. Cind vezi ca marea majoritate a parvenitilor de pe drum au numai suv-uri cat un TAB, si mai si vorbesc in mers ,la niste telefoane scumpe cam cat ai dat tu pe motor,cind vezi ca cei care conduc masinile firmelor nui intereseaza decat cand ajung , nu cum ajung la destinatie, cind vezi taximetristii...sau nu , astia sunt iremediabili, cand nu-ti plac toate astea si multe altele neprincipiale si nelegale , trebuie sa te faci auzit , chiar daca odata la doi ani imprumuti niste tobe sa treci ITP-ul. Cind vrei ceva , FATE AUZIT, altfel vei ramane un actor grabit... neauzit...nefericit. App, cam cum face motorul initiatorului acestui topic , la doua noaptea, pe Independentei , in demaraj bineinteles...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu ca musca:)

Din start mentionez ca sunt un fan al tobelor zgomotoase DAR incerc sa nu ies tarziu pe strada, incerc sa tin viteza constanta cand as putea deranja si nu in ultimul rand tobele mele m-au salvat anul trecut,tocmai pe Independentei, cand eram sa fiu facut sandvis intre 2 masini in care soferii nu se uitau in oglinzi cand vroiau sa intre ( amandoua ,in acelasi timp) de pe 1 si 3 pe 2.

Tobele:

Editat de Alin.dragstar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu ca musca:)

Din start mentionez ca sunt un fan al tobelor zgomotoase DAR incerc sa nu ies tarziu pe strada, incerc sa tin viteza constanta cand as putea deranja si nu in ultimul rand tobele mele m-au salvat anul trecut,tocmai pe Independentei, cand eram sa fiu facut sandvis intre 2 masini in care soferii nu se uitau in oglinzi cand vroiau sa intre ( amandoua ,in acelasi timp) de pe 1 si 3 pe 2.

Tobele:

 

Se aud foarte bine tobele alea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit vara, au iesit tampitii pe independentei, la 2 noaptea. Daca te stii care esti, suge-o.

cocabikeru pluii.

 

Ps. In stanga jos ai o maneta, trage de ea cu picioru, de vreo 2-3 ori.

Daca nu te descurci, pe ghidon in dreapta ai alta maneta, apasa pe aia brusc dupa ce treci de viteza luminii.

 

Mircea Badea tu esti ma? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...