Sari la conținut

Accident Teregova


kalator
 Share

Postări Recomandate

ieri am fost la bunica la teregova. e drum drept acolo, vreo 500 de metrii si cu limitare de 50 fiind, acel scuar care face intrarea in sat de pe drumul european. sunt de parere ca e vina motociclistului, inainte de acel scuar sunt 2km de linie dreapta, nu vii cu 80(ma iau dupa spusele martorilor) pe drum cu limitare de 50.

 

http://postimg.org/image/fzvuqgnmx/

 

mai jos de duba e intrarea. inainte de panoul cu "teregova" este un drum de 2km perfect drept, probabil motociclistul a venit cu viteza de acolo.

 

ce ii drept, nu trebuia nici soferul masinii sa forteze intrarea, e conduita preventiva.

Editat de Cristian Filip
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am fost la bunica la teregova. e drum drept acolo, vreo 500 de metrii si cu limitare de 50 fiind, acel scuar care face intrarea in sat de pe drumul european. sunt de parere ca e vina motociclistului, inainte de acel scuar sunt 2km de linie dreapta, nu vii cu 80(ma iau dupa spusele martorilor) pe drum cu limitare de 50.

 

http://postimg.org/image/fzvuqgnmx/

 

mai jos de duba e intrarea. inainte de panoul cu "teregova" este un drum de 2km perfect drept, probabil motociclistul a venit cu viteza de acolo.

 

ce ii drept, nu trebuia nici soferul masinii sa forteze intrarea, e conduita preventiva.

Parerea ta e proasta! Nu are cum sa fie vina motociclistului, probabil viteza a contribuit la producerea accidentului, dar nu a fost cauza accidentului. Conduita preventiva - neacordarea de prioritate.....Poate iti explica bunica cum e cu sofatul, ca tu nu prea ai treaba. Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am fost la bunica la teregova. e drum drept acolo, vreo 500 de metrii si cu limitare de 50 fiind, acel scuar care face intrarea in sat de pe drumul european. sunt de parere ca e vina motociclistului, inainte de acel scuar sunt 2km de linie dreapta, nu vii cu 80(ma iau dupa spusele martorilor) pe drum cu limitare de 50.

 

http://postimg.org/image/fzvuqgnmx/

 

mai jos de duba e intrarea. inainte de panoul cu "teregova" este un drum de 2km perfect drept, probabil motociclistul a venit cu viteza de acolo.

 

ce ii drept, nu trebuia nici soferul masinii sa forteze intrarea, e conduita preventiva.

Pai daca venea de pe drum cu prioritate, cum e vina motociclistului? 80 km/h (ma iau dupa spusele martorilor) nu mi se pare asa o viteza mare incat sa nu observi o motocicleta care vine de pe o linie dreapta de 2 km cu viteza asta. Motociclistul ar fi putut probabil evita beleaua in anumite conditii pe care el insusi ar fi trebuit sa le genereze ca sa fie in siguranta, asta e alta discutie, dar din punct de vedere legal, soferul masinii nu s-a asigurat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea ta e proasta! Nu are cum sa fie vina motociclistului, probabil viteza a contribuit la producerea accidentului, dar nu a fost cauza accidentului. Conduita preventiva - neacordarea de prioritate.....Poate iti explica bunica cum e cu sofatul, ca tu nu prea ai treaba.

Daca tie ti s-a spus ca in localitate se merge cu 80, nu stiu care dintre noi nu stie soferie. La o adica e vina politiei rutiere, daca ar pune radarul acolo pe cate masini trec, tot atatea permise s-ar lua. Se merge tiganeste, localnicii nu pot iesi de pe ulita ca se circula pe european in localitate in coloana cu 90-100.

 

 

Nu-i bai, e parerea ta si o respect.

Editat de Cristian Filip
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tie ti s-a spus ca in localitate se merge cu 80, nu stiu care dintre noi nu stie soferie. La o adica e vina politiei rutiere, daca ar pune radarul acolo pe cate masini trec, tot atatea permise s-ar lua. Se merge tiganeste, localnicii nu pot iesi de pe ulita ca se circula pe european in localitate in coloana cu 90-100.

 

 

Nu-i bai, e parerea ta si o respect.

 

Ai permis? Ai condus vreodata ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Martorii aia binevoitori sustin cu probe sau numai isi dau cu parerea(subiectiva,ca boul care nu a acordat prioritate e de pe la ei) la viteza motociclistului?Nu de alta dar nu stiam ca acordarea de prioritate depinde de viteza cu care se circula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

localnicii nu pot iesi de pe ulita ca se circula pe european in localitate in coloana cu 90-100.

 

Soferul de 59 de ani nu a reusit sa il vada la timp pe motociclist, in timp ce iesea din parcare.

 

Asta nu-i scuteste sa se asigure la intrarea pe drumul national. Mai ales cand ies din parcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu-i scuteste sa se asigure la intrarea pe drumul national. Mai ales cand ies din parcare.

Corect. Toti colegii de mai sus, care-s ofensati in ceea ce priveste parerea mea, o repet sau o clarific: e vina soferului, dar daca motociclistul respecta limita de viteza nu se intampla asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Se merge tiganeste, localnicii nu pot iesi de pe ulita ca se circula pe european in localitate in coloana cu 90-100.

Stati acasa la TV/ radio/net, ce sa cautati pe drum european? Din livada vreti sa sariti in drum european, cu vreo' bere in nas, si cu tupeul cat casa, ca na, doar trece drumul european pe sub nasul vostru....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(UPDATE) : Motociclistul a decedat la spitalul din Caransebes. Barbatul era din Lugoj.

 

Dumnezeu sa-l ierte! :(

p.s: Ma enerveaza la culme astia de la "Radio santu' " care au radare incorporate si stiu ei viteza exacta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasand prostiile la o parte... ca e clar ne acordare de prioritate din pdv legal si ucidere din culpa...si probabil ca daca motoristu avea 50 nu patea mare lucru sau chiar putea evita... stie cineva numele motociclistului ? Odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator CristiBoroi

nu vii cu 80(ma iau dupa spusele martorilor) pe drum cu limitare de 50.

Exista vreo inregistrare radar pentru viteza motociclistului? DA sau NU.

De cand si mai ales cum detecteaza martorii viteza exacta a unui vehicul? Dar daca in loc de 80 avea de fapt 59,9Km/h si lor li s-a parut 80? Sau daca avea 120 si alora li s-a parut ca de fapt avea 80?

Intelegi in ce stare de penibil te-ai bagat? Si vad ca in continuare iti place in starea asta din moment ce o tii langa cu ineptia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti tot tu , Cristian Filip ?

 

" dumitru 19/07/2015 la 14:33 Răspunde

si eu am fan motociclete ,am avut in jur de 15 motociclete sunt si conducator auto de 33 de ani ,,,dar uneori uni motociclisti subestimeaza puterea motocicletei si se deplaseaza cu o viteza mult prea mare ca in cazul unui obstacol sa il poata evita ,,nu cred ca un autovehicol care respecta viteza legala sa nu poata evita un accident ,numai in cazul unui conducator auto nebun si prost ,,,dumnezeu sa il odihneasca in pace "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul nu s-a produs in localitate, ci in afara localitatii. Am trecut pe-acolo la putin timp dupa ce s-a produs accidentul, chiar in timpul in care plecau doua ambulante. Masina era lovita in partea stanga fata, serios. Masina a incercat o intoarcere dintr-o parcare/refugiu. Zona clar nu permitea o astfel de manevra, vizibilitatea fiind limitata. Este o succesiune de curbe si cu diferenta de nivel. Imi pare rau sa aud acum ca a murit...chiar speram sa nu fie ceva foarte grav.

 

 

Odihneasca-se in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul nu s-a produs in localitate, ci in afara localitatii. Am trecut pe-acolo la putin timp dupa ce s-a produs accidentul, chiar in timpul in care plecau doua ambulante. Masina era lovita in partea stanga fata, serios. Masina a incercat o intoarcere dintr-o parcare/refugiu. Zona clar nu permitea o astfel de manevra, vizibilitatea fiind limitata.

deci 80 era chiar sub daca era in exterior...

oricum daca nu vezi un motor venind cu 80 nu ai ce cauta la volan pe strada...

si a incercat o romaneasca... eram sigur.

nu nu a vazut, nici macar nu s-a uitat... a fortat nota cu intentie si a omorat un om.

nu e bai, nu va patii nimic.

ce-mi pare rau? ca nu avea riderul 300 si sa intre pe usa soferului....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...