Sari la conținut

Alegere motocicleta - buget ~3000 euro + sau -


Geo C.P.
 Share

Buget 3000euro  

21 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Salut.

Povestea este cam asa:

Am la dispozitie aproximativ 3000 de euro pt o a doua motocicleta (prima: Aprilia Pegaso 650) si inca nu m-am oprit la un model anume, asa ca m-am gandit ca poate ma ajutati voi.

"Noua" motocicleta ar fi de preferat sa aiba, in linii mari, ABS, un singur proprietar anterior si carte service care sa reflecte nr de km. GSFul din poll se incadreaza in cerinte, R-ul evident ca nu, dar este inclus pentru ca mi-a placut tot timpul modelul asta.

Motocicleta urmeaza sa fie condusa atat de mine cat si de catre sotie, preponderent in oras si o data la o saptamana, doua, pt drumuri Tulcea - Constanta.

Sunt deschis si altor sugestii.

Multumesc.

post-42466-0-10878800-1437370215_thumb.jpg

post-42466-0-89875800-1437370518_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sugestie:Yamaha MT 03.

Agila,roti fata spate de 17 deci ciclistica super,consum ok.motor care nu se incalzeste cu una cu doua!Si mai ramai si cu cateva sute de euro-n buzunar!

Nu mai spun ca orice piesa exista pe stoc si-s ieftine,iar consumabilele sunt moca!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristian, am uitat sa specific asta si era esential: Nu as mai vrea INCA un monocilindru. Am Pegaso si nu o gasesc deosebit de practica pt "commute". Au si ele farmecul lor dar mi-as lua unul doar daca ar fi sa inlocuiesc pegasul si atunci as opta pt xt660x care are acelasi motor cu mt-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Bmw-ul e masiv, e greu pt dânsa, cu atat mai mult in oras. Si in plus, intrebarea ta catre membrii forumului imi pare cam deplasata...ei care-i place ? Sau parerea noastra e mai importanta? Ciudat mod de gandire !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geo, daca o folositi preponderent in oras si doar la 1-2 sapamani un drum de 100-200 Km si decat sa luati una pentru doua persoane, mai bine va luati de la mine 2 moto x 250 cmc (120-130 Km/h), consum mic, aveti 2 mobre in acelasi timp, noi, in acelasi buget. CF Moto are calitate buna.

/index.php?/topic/690024-vand-touring-de-250-nou-0-km-1499-euro-cf-moto-v3/page-4

Editat de Proxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristian, am uitat sa specific asta si era esential: Nu as mai vrea INCA un monocilindru. Am Pegaso si nu o gasesc deosebit de practica pt "commute". Au si ele farmecul lor dar mi-as lua unul doar daca ar fi sa inlocuiesc pegasul si atunci as opta pt xt660x care are acelasi motor cu mt-ul.

Ok,mno atunci se schimba treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Darcocbr, ca sa o citez pe sotie: "Ce iei, aia conduc, numai sa nu fie alta capra"

In plus, a mea sotie a facut scoala pe un gsf600, motiv pt care prima optiune este gsf650 iar necesitatea absului este punctata tot pt ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R1200 imi depaseste bugetul pt o motocicleta. Sunt sigur ca daca as strange banii aia le-as gasi alta utilitate.

In alta ordine de idei, am aflat ca gsf-ul la care ma uitam s-a dat.

Dupa Deauville nu m-am uitat, dar ma uit acum, iar vstrom si tdm sunt destul de inalte. Multumesc pt sugestie, Ovidiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TDM-ul e cam greu pentru o fata.

Yamaha FZS600 Fazer ar fi o optiune - motor calumea, trage liniar, puterea e sus, ai si ceva protectie la vant, numai bun de touring lejer cu dopua persoane si bagaj. Dezavantaj - e totusi o motocicleta vechiuta.

 

Dintre cele enumerate de tine as alege Banditul - motocicleta mai noua, istoric verificabil, daca are si ABS cu atat mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pt feedback. Pana la urma am luat ceva cu tootul diferit, pt ca a fost oferta foarte buna.

Honda CB500F din 2014 cu 3553km la bord. Trebuie sa ii fac prima revizie.

Pe fundal, vaca blajina (Pegaso) la reparat.

post-42466-0-48815600-1437581433_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...