Sari la conținut

Bucuresti Makaza


med_tuning
 Share

Postări Recomandate

salut , pe data de 25 august plec in concediu cu motocicleta , am ales Thassos , nu am mai facut acest drum nici cu masina , am inteles ca cel mai bun/scurt traseu ar fi Ruse - Veliko - Urkovo - Dimitrovgard - Haskovo - Makaza , este bun acest traseu ? a mai fost careva recent ? daca da ce sfaturi /recomandari imi dati ? in cate ore se poate face ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost eu acum vreo 3 saptamani pe aceasi ruta

Drumul e cam nasol in bulgaria,dar merge...

Pana in thasos,cu tot cu feryboat faci cam pana in 10 ore.Acum depinde cum mergi si cate pauze vrei sa faci.

Drum bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe 22 plec si eu cu masina pe traseul asta dar catre alexandropoli. fata de tine eu imi fac griji serioase la trecerea podului peste giurgiu.

 

Cand am fost cu motocicletele nu am avut probleme caci ne-am bagat pana in fata. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine. Mergi legal in BG. Cam 8 ore.

da , oricum merg legal , ca o sa fiu foarte incarcat eu+nevasta+bagaje+chopper:)

» Post actualizat in 11 Aug 2015 06:23

Am fost eu acum vreo 3 saptamani pe aceasi ruta

Drumul e cam nasol in bulgaria,dar merge...

Pana in thasos,cu tot cu feryboat faci cam pana in 10 ore.Acum depinde cum mergi si cate pauze vrei sa faci.

Drum bun

multumesc

» Post actualizat in 11 Aug 2015 06:24

pe 22 plec si eu cu masina pe traseul asta dar catre alexandropoli. fata de tine eu imi fac griji serioase la trecerea podului peste giurgiu.

 

Cand am fost cu motocicletele nu am avut probleme caci ne-am bagat pana in fata. :D

da am auzit ca e jale cu podul ... acum 2 saptamani am fost in ruse am cu masina+platforma am stat cam 2 ore

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce harta pt gps ati folosit ?? am inteles ca e cam nasol cu gps-ul in bg ?

Eu am folosit mapfactor.O aplicatie din google play care e moca si nu am avut nevoie de altceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E si o trecere de frontiera cu capacitata redusa, cand am trecut eu luna trecuta aveau 2 functionari per sens de trecere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alaltăieri (duminica) la Makaza coada de 3 ore... ajuns pe la ora 14... coada pe ambele sensuri. Pana acum mai mult de 30 min. nu am stat niciodata.

Luni 3 August,coada Makaza 5 ore si ceva, ajuns acolo la ora 10 A.M. X-(

Tot 2 amarati de fuctionari. Unul la Bulgari, unul la Greci

Editat de danny_vlad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca e cam nasol cu gps-ul in bg ?

asta e vorba de la bodega?

 

cum sa fie nasol cu GPS in BG? au ooooole puse farfurie sa nu merga satelitii?

 

E foarte ok cu navigatia: fie google maps, fie cygic, fara probleme 2 ani la rand.

» Post actualizat in 11 Aug 2015 08:05

Perioada asta e cam aglomerata pe la vami, cu masina mai inghiti vreo 3-5 ore pierdute pentru drum, asta daca nu ai ghinionul sa prinzi vreun accident pe drum.

Cu motocicleta mai scapi putin de problema asta.

 

Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve,

Noi am fost in Iunie 5 motoare, la Ruse am trecut repede la 6 dimineața am depășit tot pana in fata la semafor..apoi spre Makaza, din Veliko ai 2 variante, prin NOVA Zagora sau Stara Zagora , depinde de GPS. Noi am mers in 3 ani pe ambele si pe NOVA pare mai bine..

De la Hascovo nu ai cum sa mai greșești,drum acceptabil mai aproape de un enduro touring..inrest Makaza/ Keramoti frumos si bun si pt o sportiva. Pe autostrada greceasca nu sunt benzinării ..alimentează la bulgari, e mai ieftin.Makaza liberă atunci pe la 12 .

Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca v-am vazut motociclete in Potos atunci :)

In zona (xxx Zagora) aia ai vreo 3 variante de drum, pana si o bucata de piatra cubica daca o iei langa lac (nu recomand).

Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Eu am fost acum o luna....drumul bunicel, poati sa faci si 8-10 ore depinde cum mergi si cat stai la giurgiu sa traversezi podul. Daca prinzi tiruri am auzit ca au stat unii si cateva ora, eu am stat cam 30 min iar la intoarcere 10 min. La makaza te poti baga in fata :) ....daca te lasa lumea.

 

Drum bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Eu am fost acum o luna....drumul bunicel, poati sa faci si 8-10 ore depinde cum mergi si cat stai la giurgiu sa traversezi podul. Daca prinzi tiruri am auzit ca au stat unii si cateva ora, eu am stat cam 30 min iar la intoarcere 10 min. La makaza te poti baga in fata :) ....daca te lasa lumea.

 

Drum bun

super! multumesc pt info !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o iau spre turci Edirne si trec pe la Svilengrad dar eu unul am obiectiv Alexandroupoli.

la pod la ruse o iei pe langa masini.....

iar la svilengrad cred ca nu stai 5 minute sa treci

dca vrei sa stai in alexandropoli alege hotel tahalasa cauta pe net sau la 5 km distanta in hilli

hotel nea hilli

 

intre alexandropoli si nea hilli pe malul marii este terasa HORIZONT chiar pe malul marii

la strada sunt niste blocuri intri pe o straduta perpendiculara pe drumul principal si treci de un cimitir pe mana stanga iar in fata este parcarea

terasa e superba ca priveliste mai ales seara sa prinzi apusul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pina la Makaza mai este o vama, Zlatograd si se iese la Echinos-Xanti, drumul este nou, dar urci si cobori cam 30 km, in schimb ai peisaje, racoare, padure, este mai scurt pentru cei ce merg in Tasos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu pe la Zlatograd, drum foate frumos, ingust si plin de curbe, cu peisaj spectaculos. Vama este foarte mica, o banda pe sens parca, dar tinand cont ca toata lumea se inghesuie pe la Makaza, poate fi o optiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...