Sari la conținut

Accident "Motociclist vs vaca" în apropiere de Variaș ,


SpeciaL
 Share

Postări Recomandate

Persoana prevăzută la art. 196 nu știe prea bine, de cele mai multe ori, când s-a născut și cum se numește, de ce să ne așteptăm să știe regulamentul rutier????

Nu cred că există văcar cu mai mult de 2 clase în satele din zonă, iar asta e realitatea pe care trebuie să o știi, când ieși cu agregatul pe șosele.

Iar dacă nu o știi, de acord, nu e o vină, dar se poate transforma într-un mare ghinion...

 

Asta e o problemă nu greu de rezolvat, doar mai greu de pus în practică: autoritatea locală să stabilească niște reguli, trasee de urmat de către cirezile de vite, marcaje, persoane responsabile care să supravegheze traseul.

 

Până atunci trebuie să belim ochii, altfel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Asa cum am zis si ieri, s-a discutat mult si fara rost si nu s-au precizat amanunte esentiale despre imprejurari si nu s-a facut cunoscuta nici concluzia politiei.

Si cum de nu comenteaza chiar impricinatul, ca sa ne invete personal sa nu repetam greseala lui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am intalnit pe drum European,in Muntenegru, turma de oi, chiar in curba. Alergau inspre directia mea de mers, iar in urma lor o ciobanita, care mai rau agita oile decat sa le scoata de pe drum. Caut filmarea si o postez.

Si ce sa ceri de la un vacar, care nu stie nici cum il cheama, nu deosebeste dreapta de stanga.

Mai bine previn eu, merg si pe langa mobra daca trebuie, numai sa fiu in siguranta, eu si pasagerul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prostii, prostii, prostii

 

prostii, prostii prostii

 

MA, tu nu ne promisesei ieri ca ne scutesti de ineptiile pe care le debitezi?!

 

 

Persoana prevăzută la art. 196 nu știe prea bine, de cele mai multe ori, când s-a născut și cum se numește, de ce să ne așteptăm să știe regulamentul rutier????

Nu cred că există văcar cu mai mult de 2 clase în satele din zonă, iar asta e realitatea pe care trebuie să o știi, când ieși cu agregatul pe șosele.

 

 

 

Si ce sa ceri de la un vacar, care nu stie nici cum il cheama, nu deosebeste dreapta de stanga.

 

 

Tocmai (si) pentru genul asta de oameni s-au inventat legie si pedepsele. Chiar daca nu stiu ei legea sau nu-i duce capul ca s-ar putea sa omoare pe careva lasand animalele in drum, or sa-si aminteasca a doua oara ca nu e bine daca prima oara ar fi amendati serios sau pusi sa mature o luna prin comuna sau bagati 3 zile la parnaie. Sau daca o sa ia o mama de bataie intr-o zi de la un motociclist sau sofer.

Omul nu respecta legile decat de frica. Daca nu exista frica de a pati ceva nasol, isi baga plua!

Situatia se perpetueaza din cauza ca pulitia nu-si face treaba. Punct.

 

 

Viorelx, tu esti pe bune? Circuli cu mobra[...]?

E, circula o lae...

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Situatia se perpetueaza din cauza ca pulitia nu-si face treaba. Punct.

 

Asta e axiomă. De aici plecăm, asta trebuie rezolvat.

Nu văcarul, că el e în împărăția celor săraci cu duhul, nu se teme de niște muncă grea și, probabil, nici de bulău sau de o bătaie (din care s-ar putea să iasă învingător, într-o bărbătească cu cei mai mulți dintre noi!).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...