Sari la conținut

Accident "Motociclist vs vaca" în apropiere de Variaș ,


SpeciaL
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 124
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@eFu'

Felicitari pt postul de mai sus + actualizarea de la final.

Ce bine ar fi daca n-ar mai circula cei care nu sunt de acord cu aceste lucruri.

Iar comentariile despre accidente ar fi bine sa se rezume la:

-informatii obiective si complete despre cum s-a intamplat accidentul

-concluzia politiei

-ce trebuie sa facem ca sa nu repetam un astfel de accident

Atat si nimic altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este pe aici vreunul care se pricepe sa gandeasca?

da, de ce? ai nevoie de ceva ajutor?

 

WTF e atat de greu de inteles?

DA, conditiile de trafic NU sunt ideale.

DA ne asumam asta. STIM ca sunt boi umani si animali pe sosele, stim ca sunt balegi, gropi, usi de dulap, cuie, europaleti cazuti din cinestie ce masina...etc.

DAR nu mi se pare normal.

in plus nu mi se pare normal ca in momentul in care cineva greseste sa apara tot felul de comentatori ulteriori care sa explice ei cum ar fi facut daca in loculu accidentatului era Rossi comentatorul'... la draqu, ma dau bine si am facut de-a lungul vremii niste gafe de era sa-mi dau palme singur...

DA la 50 - 70 la ora e mai greu sa patesti ceva. dar tot se poate!

am 2 accidente in care am fost implicat, lovit de altii PENTRU CA am fost fraer si nu trageam tare... au reusit sa ma atinga ... daca mergeam cum merg de obicei nu ma intalneau ei nici in visele lor cele mai umede...

 

daca vreti sa fiti 100% siguri ca nu veti avea un accident moto... mergeti cu troleul, metroul sau tramvaiul. atentie, exista o sansa mica sa fie accident de troleul, metroul sau tramvai...

in acceasi ordine de idei daca tot mergeti cu motorul si va tine nervul... mergeti 40- 50 in oras si 80-90 afara. sunteti mult mai in siguranta. dar nu 100%.

 

cel mai bun sfat posibil pentru un motociclist / automobilist / pilot, etc este sa fie cat mai capabil sa-si conduca scula.

talent, stiinta, experienta astea fac enorm de mult. si ... "nas", un la cincilea simt cumva.

norocul nu strica nici el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@eFu'

Felicitari pt postul de mai sus + actualizarea de la final.

Ce bine ar fi daca n-ar mai circula cei care nu sunt de acord cu aceste lucruri.

Iar comentariile despre accidente ar fi bine sa se rezume la:

-informatii obiective si complete despre cum s-a intamplat accidentul

-concluzia politiei

-ce trebuie sa facem ca sa nu repetam un astfel de accident

Atat si nimic altceva.

Viorel,eu nu vreau sa continui vreo polemica.

Vreau sa te intreb,si asta fara gram de ironie,daca tie ti se pare ca e ok ca militia sa-mi deschida mie dosar penal de vatamare din culpa ca m-am vatamat pe mine?!?

Ce vreau sa-ti spun e ca,concluzia militiei este de foarte multe ori,irelevanta.E relevanta cat sa se poata da o concluzie ce sa LE incheie cazul!

Atat si nimic altceva n-am vrut sa-ti mai scriu!

Am zas!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...daca vreti sa fiti 100% siguri ca nu veti avea un accident moto... mergeti cu troleul, metroul sau tramvaiul. atentie, exista o sansa mica sa fie accident de troleul, metroul sau tramvai...

in acceasi ordine de idei daca tot mergeti cu motorul si va tine nervul... mergeti 40- 50 in oras si 80-90 afara. sunteti mult mai in siguranta. dar nu 100%.

 

Crezi ca daca mergi doar cu transportul in comun esti ferit de accidente grave???

 

Soacra-mea a patit-o urit de tot. Se afla intr-un autobuz RATB care a frinat maxim sa evite un autoturism. 4-5 calatori au cazut pe soacra care s a ales cu 4 coaste si peroneul rupte.

 

Bun, aveti dreptate, vacile nu au ce cauta pe DN-uri. Pe principiul asta o sa va rupeti toti capul intr-o vaca care nu stie ca nu are ce cauta acolo. Ele au mers de dinainte sa va nasteti voi, si vor merge si pe vremea nepotilo vostri. Legea scrisa e una, realitatea e alta, si cine nu tine cont de ea, va avea surprize. Dupa ce o mirlesti, mai conteaza ca vaca avea sau nu voie sa traverseze strada?

 

Co io-i rupeam capul la vacar!!! WOW! Chiar asa? Cazi, te lovesti, esti singur acolo. Daca chiar poti sa mai dai cu cizma, cu pumnul in vacar, esti un mare superman. E 90% posibil sa ti iei bataie de la comunitatea sateasca pt ca ai omorit vaca.

» Post actualizat in 10 Dec 2015 15:37

Viorel,eu nu vreau sa continui vreo polemica.

Vreau sa te intreb,si asta fara gram de ironie,daca tie ti se pare ca e ok ca militia sa-mi deschida mie dosar penal de vatamare din culpa ca m-am vatamat pe mine?!?

Ce vreau sa-ti spun e ca,concluzia militiei este de foarte multe ori,irelevanta.E relevanta cat sa se poata da o concluzie ce sa LE incheie cazul!

Atat si nimic altceva n-am vrut sa-ti mai scriu!

Am zas!

Politia deschide dosar de CERCETARE penala care se incheie cu neinceperea urmaririi penale. Asa e procedura, buna sau rea. Poate sa constate eventual ca riderul autoaccidentat consumase bauturi alcoolice, ca nu poseda permis de conducere, ca nu avea asigurare, ca mergea de exemplu pe contrasens, etc. Deaia se deschide dosar de cercetare penala. Daca se constata una din faptele de mai sus, se deschide urmarirea penala, care e cu totul altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca daca mergi doar cu transportul in comun esti ferit de accidente grave???

Soacra-mea a patit-o urit de tot. Se afla intr-un autobuz RATB care a frinat maxim sa evite un autoturism. 4-5 calatori au cazut pe soacra care s a ales cu 4 coaste si peroneul rupte.

urat, sry.

E 90% posibil sa ti iei bataie de la comunitatea sateasca pt ca ai omorit vaca.

hahhaha, mda, aici ai dreptate. extrem de funny desi nu este, este trist...

 

Bun, aveti dreptate, vacile nu au ce cauta pe DN-uri. Pe principiul asta o sa va rupeti toti capul intr-o vaca care nu stie ca nu are ce cauta acolo. Ele au mers de dinainte sa va nasteti voi, si vor merge si pe vremea nepotilo vostri. Legea scrisa e una, realitatea e alta, si cine nu tine cont de ea, va avea surprize. Dupa ce o mirlesti, mai conteaza ca vaca avea sau nu voie sa traverseze strada?

Pai pentru ca legea nu face nimic in sensul scoaterii vacilor de pe strada... ceea ce scrii tu mai sus este adevarat!

Noi sa respectam legea ca riscam nasoale... si in bani si in sange...

Ceilalti... sa nu respecte legea ca nu risca nimic...

Urat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....

Politia deschide dosar de CERCETARE penala care se incheie cu neinceperea urmaririi penale. Asa e procedura, buna sau rea. Poate sa constate eventual ca riderul autoaccidentat consumase bauturi alcoolice, ca nu poseda permis de conducere, ca nu avea asigurare, ca mergea de exemplu pe contrasens, etc. Deaia se deschide dosar de cercetare penala. Daca se constata una din faptele de mai sus, se deschide urmarirea penala, care e cu totul altceva.

M-am exprimat gresit.

Politia mi-a spus asa:

1.Daca accept sa merg la spital cu SMURD-ul(care imi acorda primul ajutor in acel moment),imi deschide dosar!Sa nu mai spun ca,daca se intampla asta,aveam de mers de cateva ori la Tribunalul BN si nu CJ,caci pe raza acelui judet o patisem.Misto,n-am ce spune!

2,Daca nu accept sa merg la spital in BN,atunci va trebui sa dau o declaratie cum ca am picat pur si simplu pe sosea,cu spitalizarea urmand sa ma descurc eu!

Normal c-am ales-o pe a 2 a si am fost dus cu masina personala la Ortopedie Cluj,unde am o amica medic anestezist rezident(are un CBR600),ce m-a sfatuit sa spun c-am picat cu rolele.Altfel,chemau pe cei de la Rutiera si imi deschideau acolo dosar!!!

Asa ca,tot eu trebuia sa umblu pentru un animal nesupravegheat,ce ataca ceea ce e pe carosabil!

Si poze cu acel caine(desi animalul meu preferat e cainele!!!):

post-41801-0-40176200-1449763204_thumb.jpg

post-41801-0-18194200-1449763228_thumb.jpg

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti toti dreptate si cu preventia si cu animalele pe sosea DAR accidentul nu s-a petrecut din cauza preventiei sau a experientei ci din cauza aluia cu vacile, sa fim seriosi.

Exact ca in cazul politistului, nu a fost de vina Oprea ci cei ce executau lucrarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa te intreb,si asta fara gram de ironie,daca tie ti se pare ca e ok ca militia sa-mi deschida mie dosar penal de vatamare din culpa ca m-am vatamat pe mine?!?

 

Ce sa zic? L-ai vatamat si pe cainele ala, nu doar pe tine.

Politia te sanctioneaza in orice accident, chiar si daca te-ai pagubit numai pe tine sau chiar daca ai avut ghinion.

 

Vaci pe DN? Aici era vorba de vaci in traversarea unui drum intr-un sat. E cu totul altceva, chiar daca acel drum o fi un DN.

S-a discutat mult si fara rost si tot nu stim parerea politiei. Indiferent ca unora li se pare irelevanta.

 

Pe alt forum niste cocalari si pitipoance se plangeau ca pe drumul recent asfaltat de pe platoul Bucegilor se intalnesc animale. Pai ce dracu ar vrea? Aia e zona pastorala din timpuri stravechi.

» Post actualizat in 10 Dec 2015 16:33

2,Daca nu accept sa merg la spital in BN,atunci va trebui sa dau o declaratie cum ca am picat pur si simplu pe sosea,cu spitalizarea urmand sa ma descurc eu!

Eu zic ca politistul a fost de treaba.

Din punctul de vedere al omului legii esti vinovat. Chiar daca zici ca ai avut ghinion si a sarit cainele la tine, trebuia sa fii in stare sa eviti accidentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce sa zic? L-ai vatamat si pe cainele ala, nu doar pe tine.

...

Ok,am inteles parerea ta.

Toate bune si drumuri asa cum iti doresti sa ai,colegu'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu zic ca politistul a fost de treaba.

Din punctul de vedere al omului legii esti vinovat. Chiar daca zici ca ai avut ghinion si a sarit cainele la tine, trebuia sa fii in stare sa eviti accidentul.

ViorelX este Chuck Norris al motociclismului 😂😂😂

Si un troll cu prea mult timp liber si imaginatie bogata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te salut de pe tron Viorele si sa ai o seara buna!

(Asta din spital dupa primele 2 operatii...)

post-41801-0-93082600-1449766893_thumb.jpg

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de tine. Sper ca acum esti bine si iti doresc sa nu ti se mai intample accidente.

Si stati linistiti, ca ma retrag, nu pierd eu prea multa vreme pe forumul asta, doar din cand in cand.

și și așa deja prea des și fără rost. Adio.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ar fi fost mult mai important decat parerile tuturor imaturilor si frustratilor.

Oaie, esti euclidian rau de tot!

» Post actualizat in 10 Dec 2015 21:20

N-am patit niciodata nimic. Intotdeauna am fost atent, poate si norocos...

Am circulat f mult in zone rurale.

S-au mai repezit si la mine caini. Am incetinit, i-am alungat si am mers mai departe.

Asa-i la sat, cand te intorci pe taras pe sant de la crasma se mai ia cateun caine de tine.

» Post actualizat in 10 Dec 2015 21:29

Vacile erau pe carosabil așa cum sunt în mai toate satele noastre, atât ele cât și balegile lor. Dacă nu știi asta, nu ai ce căuta în trafic.

 

De asemenea, dacă nu știi și conștientizezi faptul că sunt gropi în asfalt, șoferi neatenți, bicicliști, și toate celelalte pericole cu care trebuie să trăim în preajmă, înseamnă că ești în deplină neconcordanță cu condțiile de trafic.

 

Asta inseamna cumva ca gropile, vacile, soferii neatenti, etc, etc, etc, trebuie tolerati in trafic, tre' sa ne obisnuim cu ei in loc sa-i combatem, tre' sa ii mangaiem pe cap si gata?!

Uite, io ma intalnesc in fiecare weekend cu vaci pe drumuri. De o gramada de ori cu betivi. Cu biciclisti care trec "zebra" pe bicla cu 30 la ora. N-am avut niciun accident de genul asta. Pentru ca, zic io, stiu sa adaptez stilul de mers la posibilele pericole.

Dar asta nu inseamna ca nu urlu la ei de fiecare data, nu-i porcai cat pot, nu ma dau cu mobra la ei, nu fac orice ca sa scad cat mai mult sansele ca boul respectiv sa repete figura.

» Post actualizat in 10 Dec 2015 21:32

Ce bine ar fi daca n-ar mai circula cei care nu sunt de acord cu aceste lucruri.

Norocul nostru ca circuli tu pe forum...

» Post actualizat in 10 Dec 2015 21:36

» Post actualizat in 10 Dec 2015 15:37

 

Politia deschide dosar de CERCETARE penala care se incheie cu neinceperea urmaririi penale. Asa e procedura, buna sau rea. Poate sa constate eventual ca riderul autoaccidentat consumase bauturi alcoolice, ca nu poseda permis de conducere, ca nu avea asigurare, ca mergea de exemplu pe contrasens, etc. Deaia se deschide dosar de cercetare penala. Daca se constata una din faptele de mai sus, se deschide urmarirea penala, care e cu totul altceva.

Sunt de acord. Dar de ce in timpul cercetarii penale si apoi in multele luni in care dosarul cu propunerea NUP sta pe jos intr-un vraf de dosare asteptand sa fie preluat de un procuror ca sa dea NUP-ul, de ce, zic, in toata perioada asta tre' sa stea plasticul meu la gabori, eu sa fac doua drumuri pe luna la ei pentru dovada (ca n-am avut dreptul de a conduce suspendat), sa ma coste si 3 lei/luna si mizeria de dovada sa nu fie nici macar recunoscuta in UE?! (Mai exact sa mi se incalce dreptul de a conduce in UE)

Si aici e motivata cumva procedura?

» Post actualizat in 10 Dec 2015 21:39

Co io-i rupeam capul la vacar!!! WOW! Chiar asa? Cazi, te lovesti, esti singur acolo. Daca chiar poti sa mai dai cu cizma, cu pumnul in vacar, esti un mare superman. E 90% posibil sa ti iei bataie de la comunitatea sateasca pt ca ai omorit vaca.

E, io l-am alergat pe unu'... Nu cazusem, ca am oprit la 1 metru de vaca. Nu l-am prins, ca a alergat mai repede ca mine, io cu casca pe cap. Urmatorul a scapat pentru ca avea 180 de ani. Si al treilea era...femeie.

» Post actualizat in 10 Dec 2015 21:44

Pe alt forum niste cocalari si pitipoance se plangeau ca pe drumul recent asfaltat de pe platoul Bucegilor se intalnesc animale. Pai ce dracu ar vrea? Aia e zona pastorala din timpuri stravechi.

Acum 2000 de ani dacii sacrificau cei mai buni luptatori aruncandu-i in gropi cu suliti. Nu-i asa ca te simti un bun luptator?

Acum 2000 de ani se sacrificau fecioare in nu-stiu-ce trib, ca asa zicea vraciu ca e bine. Eu pot sa ma consider vraci, ca tu sigur esti fecioara!

» Post actualizat in 10 Dec 2015 21:48

 

Ce sa zic? L-ai vatamat si pe cainele ala, nu doar pe tine.

Politia te sanctioneaza in orice accident, chiar si daca te-ai pagubit numai pe tine sau chiar daca ai avut ghinion.

 

Eu zic ca politistul a fost de treaba.

Din punctul de vedere al omului legii esti vinovat. Chiar daca zici ca ai avut ghinion si a sarit cainele la tine, trebuia sa fii in stare sa eviti accidentul.

 

Euclidian ziceam ca esti?! Am fost indulgent. Dreptele paralele mai au vreo sansa sa se intersecteze, macar sa-i faca in ciuda lu' Euclid. Tu cu ratiunea...niciodata. Io nu stiu cum ai reusit sa inveti sa scrii si sa citesti ca sa iei permisu'...

» Post actualizat in 10 Dec 2015 21:50

Si stati linistiti, ca ma retrag, nu pierd eu prea multa vreme pe forumul asta, doar din cand in cand.

Mergi in pace si Dumnezeu fie cu tine, fiule. Fericiti cei saraci cu duhul, caci a lor este imparatia cerurilor.

Amin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

mai kolare da tupeist si obraznic esti.esti fun sef pe aici?ai toate raspunsurile la toate intrebarile?ai fun iq de ne da pe spate?cu ce ocazie vb asa urat cu omu?statutu de neica nimeni te obliga sa fii mai ponderat.mucles pardailane ca te muchtara gagiu.

Lăsa limbajul de mirc și facebook pentru prietenii tai din șatră , ca văd ca ești minoritar de-ăla. Sau clona cui ești de fapt?!

 

P.s. san dilo

» Post actualizat in 11 Dec 2015 07:53

.

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Asta inseamna cumva ca gropile, vacile, soferii neatenti, etc, etc, etc, trebuie tolerati in trafic, tre' sa ne obisnuim cu ei in loc sa-i combatem, tre' sa ii mangaiem pe cap si gata?!

Uite, io ma intalnesc in fiecare weekend cu vaci pe drumuri. De o gramada de ori cu betivi. Cu biciclisti care trec "zebra" pe bicla cu 30 la ora. N-am avut niciun accident de genul asta. Pentru ca, zic io, stiu sa adaptez stilul de mers la posibilele pericole.

Dar asta nu inseamna ca nu urlu la ei de fiecare data, nu-i porcai cat pot, nu ma dau cu mobra la ei, nu fac orice ca sa scad cat mai mult sansele ca boul respectiv sa repete figura.

» Post actualizat in 10 Dec 2015 21:32

 

Cum ai tras concluzia că trebuie tolerate? Nicidecum!

 

Din păcate, cutuma bate legea, așa cum viața bate filmul. Dacă nimeni nu-i sancționează (aici fiind vorba de lege și de cei care trebuie să vegheze la respectarea legii) ei nu vor face ceva în mod spontan, în sensul de a renunța la obiceiurile proaste. Mai mult, își vor apăra ”drepturile istorice” cu vehemență, arătând, eventual, cu degetul către ”donatorii de organe” pe două roți, că merg prea repede.

 

Să te iei de ei, e o decizie personală, a fiecăruia. Mie, de exemplu, nu-mi surâde ideea să iau o rangă în cap, de la un neandertalian rural cu sânge în alcool, că nu am fost eu suficient de diligent încât să fac tot ce pot să îmi apăr pielea.

 

Ce naiba, suntem născuți și crescuți aici, în mediul ăsta, nu niște extraterești picați din lună pe plaiurile mioritice, ca să ne surprindă faptul ca vacile circulă pe asfalt, prin sate! Iar dacă, totuși, ne surprinde chestia asta, înseamnă că nu suntem adaptați la mediu. Iar natura sancționează asta, sau, altfel spus, survival of the fittest...

 

Pentru cei care nu știu, Variaș e un sat destul de departe de lumea civilizată, nu e circulația auto/moto a vieții pe la ei pe șosea. Sunt sate mult mai aproape de DN-uri și europene pe care dupămasa toată cireada satului e în mijlocul asfaltului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai kolare da tupeist si obraznic esti.esti fun sef pe aici?ai toate raspunsurile la toate intrebarile?ai fun iq de ne da pe spate?cu ce ocazie vb asa urat cu omu?statutu de neica nimeni te obliga sa fii mai ponderat.mucles pardailane ca te muchtara gagiu.

hesus! un dictionar careva?

google translate nu a mers...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hesus! un dictionar careva?

google translate nu a mers...

Iezigsta 2 situatii:

1.Ie klona,ceea ce e cam 70%.

2.Ie romanian black people...

Deci alege.

Deci,da!

 

@eFu,ideea e clar de a face upgrade la situatia de pe shtritz of Romania!Fara atitudine,ai legi date degeaba,esti de acord?

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, omule, sunt de acord, dar sunt oameni plătiți să ia atitudine, în mod formal, de partea legii. Împotriva lor trebuie să luăm noi aitudine!

Mă așteptam ca, odată cu schimbările care s-au produs, să vad milițienii mai în vervă, făcând ceva nou - prevenție îi zice, dar cred că nu au auzit de așa ceva. Nici ăia din stradă, nici șefii lor.

În fond, e atât de simplu să impui respectarea legii,trebuie doar să existe diligență. La fel de mult se vorbește la telefon, la volan, la fel de mult se bea și se conduce, prioritatea e facultativă, trecerea pe roșu e la ordinea zilei, iar astea prin orașele mari, ce să mai spunem de sate.

 

Pe de altă parte, eu nu vreau să-mi fac singur dreptate prin satele din Ro, că mi-e dragă viața! Sunt sate prin care ești cam ca în vestul sălbatic, nu prea e loc de făcut scandal, știi foarte bine asta, sunt convins... Degeaba te iei de văcar, s-ar putea să fie doar un retardat local, pus să păzească vacile, care să nu facă diferența între bine și rău. Cel mai mare rău, din punctul lui de vedere, ar fi să pățească ceva o vacă și atunci acționează în consecință.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, omule, sunt de acord, dar sunt oameni plătiți să ia atitudine, în mod formal, de partea legii. Împotriva lor trebuie să luăm noi aitudine!

Mă așteptam ca, odată cu schimbările care s-au produs, să vad milițienii mai în vervă, făcând ceva nou - prevenție îi zice, dar cred că nu au auzit de așa ceva. Nici ăia din stradă, nici șefii lor.

În fond, e atât de simplu să impui respectarea legii,trebuie doar să existe diligență. La fel de mult se vorbește la telefon, la volan, la fel de mult se bea și se conduce, prioritatea e facultativă, trecerea pe roșu e la ordinea zilei, iar astea prin orașele mari, ce să mai spunem de sate.

 

Pe de altă parte, eu nu vreau să-mi fac singur dreptate prin satele din Ro, că mi-e dragă viața! Sunt sate prin care ești cam ca în vestul sălbatic, nu prea e loc de făcut scandal, știi foarte bine asta, sunt convins... Degeaba te iei de văcar, s-ar putea să fie doar un retardat local, pus să păzească vacile, care să nu facă diferența între bine și rău. Cel mai mare rău, din punctul lui de vedere, ar fi să pățească ceva o vacă și atunci acționează în consecință.

La care schimbari te referi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat să pun ghilimelele... mea culpa!

(Dar repede ai mai intrat în discuție! Atent, mereu pe fază, la datorie!)

 

De fapt, mă refeream la schimbările de personaje, dar nu vreau să intru în polemică cu tine, pe tema asta.

Editat de eFu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@eFu,niciodata sa nu confunzi teoria cu practica.Avem legi despre toate astea,avem oameni care se ocupa de astea-sa zicem,dar PRACTIC e nulash,adica zero!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...