Sari la conținut

Cine Ar Fi Interesat...


kata
 Share

Postări Recomandate

am inceput sa ma gandesc ce ar fi daca as incepe sa trimit motociclete (harley ca de alealalte sunt si acolo) in ro. am tovarasul asta al meu care are o gramada de h.d. de vanzare, diferitzi ani diferite modele, pretzurile sunt joase fatza de ce am vazut eu pe piatza din ro. voi ce zicetzi? credeti ca ar fi oameni interesatzi? ca sa dau un exemplu concret: este un shovel facut pt fiul unui sef de la un dealer h.d. din melbourne florida deci va datzi seama ca numai piese de piese sunt bagate in el, cu un pretz de cam 12mii$, are S$S carb si cilindri, transmisie baker 5 cu override, cred ca ii hot showel setup (95 ci?) o sa ii fac o poza daca imi amintesc maine sau poimaine. ce spunetzi? ar sari cineva la cap? si nu numai asta dar mai sunt sprortstere, dyna, cred ca si un deuce sau doua...etc, mai este un full dresser negru pe injectzie din 2001 tzinut in garaj cu stage 2 scraming eaglepe el, absolut tot ce vrea mushiul tau la capitolul optziuni, cam pt 14-15mii$

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare gen isi are cumparatorii lui, eu cred ca s-ar da.

Dar am o vaga impresie ca cei care ar cumpara la banii astia nu prea stau pe forum, deci ti-ar trebui un pic de "advertising" :finger: adica pe cineva aici care sa-ti gaseasca clientii printre oamenii cu bani, intelegi tu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar daca nu se cumpara alea la 2500-3000 euri, astea or sa dea ca painea calda :banana:

bai omule vad ca nu faci ce scrie la avatar. fa-ne sa ne fie dor de tine.

si craciun fericit :finger:

 

@KATA. cred ca ar avea succes sa trimiti harley-uri mai naspa.adica bulite,

mai vechi, adica ceva care sa fie harley, sa mearga reparat, dar care sa aiba uzura

morala mare.daca nu gasesti harley, ma multumesc si cu un INDIAN. :D

nu prea exista putere de cumparare in ro.io daca as avea vreo 4-5 mii de coco, as

prefera sa ii dau pe un harley cu fata belita, decat sa iau japo.motorul sa mearga si cadrul

sa fie drept.in rest....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciudat...sau nu.... cum apare cate unul care doreste sa faca o chestiune ka lumea...apar imediat si cumparatorii seriosi gen frustratul ala, care isi cauta de 10 ani un HD bun, are banul stocat, dar, inca nu-i decis...asea ca, de ce sa nu-si de-a cu parerea intr-o chestie care-l depaseste total, si financiar, si psihic...Cataline, succes in ceea ce ti-ai propus, eu din pacate sunt depasit de oferta ta, financiar vorbind...poate daca poti trimite ceva piese si accesorii de HD, ai avea mai multi clienti.

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja se ocupa cineva aici de treaba asta,adica ia HD accidentate,la licitatie si le trimite in Romania.

 

daca le iei noi/nelovite/custom etc.....n-ai sanse sa vinzi ceva.

doar poate pe comanda....adica sa gasesti clientul intai si sa-ti dea avans.

 

oricum,vb lui Lupalb,sa vedem cum v-a fi cu inmatricularea din 2007.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum merg lucrurile la noi iti iei harleyu' pe piese si ti-l inscrii ca Simson...

 

Sau iti modifici ce ai sau vreo Niproziciune.Este greu sa iti cumperi Harley la noi.Oricum initiativa lui Kata este OK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea cred ca mai tine figura sa iei motor din vest,si sa-l montezi pe cadru de IJ sau nepra, fara sa modifici in acte....ceea ce necesita omologare.(prinderi noi,modificare cadru pt noua transmisie etc).

oricum,iesi cam la aceeasi bani daca iei un HD lovit.

motor+tram+cutie+carb etc = ~5000$+transport~800$ + alte maruntisuri ajungi la 6500$ + acte/cadru de nipru.

plus ca ciclistica la nipru e varza.

blablablauri romanesti.....si nu stii ce rezultat vei avea.

 

B.

 

Piese de h.d vinde??? ma intereseaza un motor de HD....... BAFTA!!!!!

 

din pacate motoarele pe care le-a adus le-a customizat,so....il intreb daca poate aduce doar motor.

vorbeste si cu Basty ,poate stie el ceva din Olanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Geo,eu ma refeream ca merita sa iei un sportster 883 pe la 3000$ si sa-i bagi kit de 1200cc,care nu e f scump in state(vre-o 500$)....si nu mai spui la nimeni,il inmatriculezi ca 883 dar ai 1200cc sub kur,nu?

 

cand am spus accidentate,ma refeream la accidente care nu au afectat cadrul.dar si asa,s-a adus un twincam cu cadrul indoit la gat,si s-a indreptat....asa e f ieftin in state,astea belite rau.

 

transportul e cam 1000$ parca/buc.dar,daca prinzi un trasport cu mai multe moto,cred ca e mai ieftin.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre sa vb tot cu oameni din Trust ca sa-ți iei mah HD.

 

Cum vine asta?

 

corect... iar daca vrei sa-ti faci unul tot cu noi tre sa vb... spor si km multi ptr cine merita

 

Adica daca vrei sa iti cumperi harley trebe sa ceri aprobare cuiva inainte?

 

Lamuriti-ma si pe mine ca nu prea inteleg cum vine treaba asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...