Sari la conținut

Noua mea motocicleta, nu prea noua :)


Adixgl
 Share

Postări Recomandate

De cand eram mic (aveam cam 80 kg pe atunci) am visat la o dihanie care sa ma duca si cu care sa ma duc asa ca in Decembrie, cu ajutorul lui Stefan de la Japan Motors, am adus acasa bestia.

Dupa cum era cazul a primit si un nume ca sa fim parteneri buni de drum asa ca vi-l prezint pe Susanoo, un Suzuki Intruder M1500 (VZ1500) din 2010.

In primavara urmeaza sa primeasca un set de LN hard saddlebags si o schimbare completa de lichide dupa care ne punem pe drumuri.

post-66253-0-25682600-1454428245_thumb.jpg

post-66253-0-25781200-1454428276_thumb.jpg

post-66253-0-73426300-1454428305_thumb.jpg

post-66253-0-72577700-1454428327_thumb.jpg

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa "dihania". Daca vrei sa cunosti si alti posesori de asemenea motoare, mai mici sau mai mari, te asteptam vinerea la Arc, dar de prin martie-aprilie incolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa "dihania". Daca vrei sa cunosti si alti posesori de asemenea motoare, mai mici sau mai mari, te asteptam vinerea la Arc, dar de prin martie-aprilie incolo :)

Cadem la invoiala, dar daca va fi frumos in Februarie am sa fur startul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WTF is Susanu ?! Va rog eu mult, nu imi jigniti dihania cu tristi care au cu doua clase mai mult decat trenul.


» Post actualizat in 02 Feb 2016 16:26

WTF is Susanu ?! Va rog eu mult, nu imi jigniti dihania cu tristi care au cu doua clase mai mult decat trenul.

Ca sa nu mai fie confuzii cu privire la nume.

https://en.wikipedia.org/wiki/Susanoo-no-Mikoto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cati romani au auzit de kami ul ala al marii de la japonezi si cati au auzit de manelistul nostru feroce?

Din pacate raspunsul este dureros de evident. :-L

Nu spun ca am ceva cu manelistii, dar daca un autobuz ar da peste ei atunci eu l-as conduce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din acest motiv s-au inventat seile cu gel.

Oricum nu planuiesc sa ma dau prea mult prin Bucurestiastfel incat drumurile patriei si nu numai sa fie mai iertatoare, daca nu atunci ata ete. Voi face fundul la fel de gros ca obrazul altora...stiti voi, din aia preainalti alesi.

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... cum sa mergi prin Bucuresti cu un hard tail ?!

Fudulia doare. :nono:

 

Nu e hardtail. A spus ca o sa-i puna in primavara niste genti de bagaje hard (din plastic).

 

@initiator: Sa o stapanesti sanatos, si sa va purtati reciproc de grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de Stefan asta: vreau sa cumpar in 2005 un GSXR de la el. Ma duc, vad motocicleta, 37.000 km in bord. Dau garantie 100 de euro, si de fata cu el ridic seaua sa ma uit pe acolo. Sub sea, surpriza: un sticker cu data si km de la o revizie anterioara: 55.000 km. Data era cu vreo 3 ani in urma.

 

Scuze de off topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de Stefan asta: vreau sa cumpar in 2005 un GSXR de la el. Ma duc, vad motocicleta, 37.000 km in bord. Dau garantie 100 de euro, si de fata cu el ridic seaua sa ma uit pe acolo. Sub sea, surpriza: un sticker cu data si km de la o revizie anterioara: 55.000 km. Data era cu vreo 3 ani in urma.

 

Scuze de off topic.

NP.

Nu vreau sa iau apararea sau sa arat cu degetul dar din cate stiu eu Stefan cumpara motociclete SH si le vinde ca atare. Nici un om care depinde de afacerea sa nu cred ca ar face intentionat o astfel de manevra si pe deasupra sa mai lase si dovezi la locul faptei, dar iarasi nu pot sa garantez ca cel de la care am cumparat motorul nu s-a tinut de prostii. Astfel lectia invatata, cred ca cel de la care a cumparat acel GSXR are o mare pata pe obraz, de culoare maroooooooo....parerea mea.

Tot ce pot spune eu este ca in ceea ce il priveste pe Stefan este ca ceea ce am discutat s-a intamplat intocmai.

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...