Sari la conținut

Accident Paralela 45


Guzuman
 Share

Postări Recomandate

Acu sincer, Kosh in accidentul acesta n-a cazut din motive de pilotaj ...... i-a taiat unul cu masina fata. Eu pot zice c-am facut-o "lata" (chiar daca mobra a scapat ca noua fata de a lui si am avut doar haina zgiriata) ........ fiindca am condus gresit . Faza cu pasagerul cred c-a inteles-o Kosh cu virf si indesat .....

Man

In drumurile facute impreuna cu diferiti motociclisti am putut sa mi dau seama care e pe CALUL ce i se potriveste si care nu

ASTA DIN PCT MEU DE VEDERE.... Atentie!!

Ca si idee

1. Cum merge omul pe curbe, cum evita in ultimul moment anumite prob aparute, cum se resimte la

Un pahar de bere dupa o tura mai lunga

2. Cum il vad ca se tine dupa mine sau eu dupa

El, ex FOX am mers cu el cand avea moto puternic si ne am dat cu 270km/h si am mers cu el cand avea moto de 650 cc si ne am distrat tot drumul pentru ca stie sa mearga

Ceea ce am facut si cu tine !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 358
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Oricum nu are relevanta in cazul de fata, caci acum e 2016. :alcy:

Important este sa invatam si sa ne perfectionam.

 

Pe mine nu ma intereseaza decat sa merg pe ceea ce-mi place. Nu ma intereseaza cea mai buna motocicleta, ci ma intereseaza cea mai buna motocicleta pentru mine.

Busa mi se potriveste ca o manusa. Sunt complet ahtiat dupa modelul asta de motocicleta.

Ca-i nu-i buna de X sau de Y... cine nu-i convine sa nu-si ia.

Personal sunt absolut convins ca motocicleta, volumul si masa ei, a ajutat la reducerea urmarilor grave care puteau rezulta.

Poate e doar wishful thinking, insa eu cred ca busa ne-a cam salvat viata la amandoi, alaturi de realitatea ca eram deja cu degetele pe frana si ambreaj.

 

Multi se plang de franele busei, insa asta chiar frana bine.

O sa-i iau si-o radiala pe fata oricum.

O sa schimb tot de pe ea chiar daca o mai cumpar odata.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum nu are relevanta in cazul de fata, caci acum e 2016. :alcy:

Important este sa invatam si sa ne perfectionam.

 

Pe mine nu ma intereseaza decat sa merg pe ceea ce-mi place. Nu ma intereseaza cea mai buna motocicleta, ci ma intereseaza cea mai buna motocicleta pentru mine.

Busa mi se potriveste ca o manusa. Sunt complet ahtiat dupa modelul asta de motocicleta.

Ca-i nu-i buna de X sau de Y... cine nu-i convine sa nu-si ia.

Personal sunt absolut convins ca motocicleta, volumul si masa ei, a ajutat la reducerea urmarilor grave care puteau rezulta.

Poate e doar wishful thinking, insa eu cred ca busa ne-a cam salvat viata la amandoi, alaturi de realitatea ca eram deja cu degetele pe frana si ambreaj.

 

Multi se plang de franele busei, insa asta chiar frana bine.

O sa-i iau si-o radiala pe fata oricum.

O sa schimb tot de pe ea chiar daca o mai cumpar odata.

deci, poate ma elucidezi si pe mine...

 

ti-a facut macara un popa cu un logan care intra pe autostrada de pe banda de accelerare tu mergand catinel pe banda a 1-a.

 

 

scuza-ma dar nu ai ce cauta pe motocicleta , de nici un fel, nu hayabusa , nu 125cc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai citeste odata, n-ai inteles nimic.

Popa era perpendicular cu cele doua benzi spre Ploiesti - Brasov, eu mergeam pe dreapta benzii doi.

La nici 50m popa a tasnit drept spre banda unu, tot perpendicular pe banda doi.

 

Oricum, multumesc de sfaturi in ceea ce priveste motociclismul :cheers:

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este totusi interesant cum ianachim spune ca mergi chinuit pe motocicleta, si tu spui ca iti vine ca manusa. Cineva vede o realitate deformata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca fiecare om este subiectiv indiferent de experienta pe moto.

Spre exemplu, eu n-as merge pe chopper nici daca mi-l dai gratis, sau pe naked-uri, sau pe orice alta motocicleta care nu-mi place.

D'aia mersul pe motocicleta se invata.

Cand am mers cu Ianachim eram la nici 500km pe busa avand in cap prostiile si prejudecatiile existente la aceasta motocicleta.

Tavalirea mi-a taiat elanul si tupeul complet si am mers timorat tot drumul.

Cred insa ca la intoarce "am recuperat", ca sa zic asa.

 

Cat despre `realitate` si aici e discutabil tot datorita subiectivatii.

Daca ar fi sa facem "ce trebuie" nici n-ar trebui sa mergem pe motoare la cum se merge in tara asta, Toti in masini, sau cel mult, scutere.

O sa va pun film care va demonstra agilitatea busei in traficul din bucuresti. Sigur, nu e scuter, dar nici exagerarile celor care n-au mers ever cu motocicleta asta.

Am avut camera pe casca insa in momentul impactului, camera saraca s-a speriat asa de tare incat imi inchipui c-a luat-o la goana pe camp caci n-am mai gasit-o pe acolo si-am cautat-o peste tot, inclusiv in masina popii.

Am niste filmari precedente, prin Bucuresti

 

Busa este o doamna civilizata, nu crizata dementa pe care o cred toti.

Doua probleme am vazut eu la ea, incoveniente mai mult:

1. trebuie sa ai grija la viteza, este extrem de usor sa depasesti 120km/h "fara sa-ti dai seama"

2. virajele stranse trebuie "pregatite" din timp. Adica nu poti intra intr-un viraj mai strans ca si cum ai fi pe un 600cc.

Dimensiunile busei isi spun cuvantul.

 

In rest ... busa este extraordinara, cel putin pentru mine.

De aceea am spus ca mi se potriveste foarte bine. Ma simt extraordinar pe ea si nu as schimba-o cu nimic.

Dupa ce ma satur de asta, cel mai probabil imi voi lua ZZR 1400 model 2013+.

 

N-are nici o treaba accientul asta cu busa desi posibil ca greutatea motocicletei sa fi influentat pozitiv urmarile.

 

Daca am mers timorat pe busa am facut-o datorita prostiilor si povestilor pescaresti lansate de tot felul de indivizi care din motive diverse le vorbeste gura fara sa se suie vreodata in shaua acestei motociclete.


Sa nu ma intelegeti gresit, il apreciez mult pe Ianachim este un om de nota 11 insa la acest aspect, we have to agree to disagree.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In apararea partiala a lui Kosh, o buna bucata din drumul de Thassos a fost facut cu o presiune necorespunzatoare la pneul spate. La intoarcere am oprit de mai multe ori sa-l mai umfle.

 

Lui chiar ii place Busa si chiar daca sa zicem ca ar merge mai bine pe un FJR sau pe un Harley, atat timp cat el are convingerea ca Busa i se potriveste, va merge mai bine pe Busa. Nu trebuie subestimata deloc autosugestia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in

 

In apararea partiala a lui Kosh, o buna bucata din drumul de Thassos a fost facut cu o presiune necorespunzatoare la pneul spate. La intoarcere am oprit de mai multe ori sa-l mai umfle.

 

Lui chiar ii place Busa si chiar daca sa zicem ca ar merge mai bine pe un FJR sau pe un Harley, atat timp cat el are convingerea ca Busa i se potriveste, va merge mai bine pe Busa. Nu trebuie subestimata deloc autosugestia.

 

indiferent de motoru pe care esti, e nevoie de cateva mii de km sa te obisnuiesti cu el. esti copil daca te crezi stapan dupa 1.000 km...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu mai zic ca saptamana aia dormisem max 4 ore pe noapte si Vineri noapte am fost la concert la Epica, de unde am plecat la 2 dimineata.

Apoi la 6 dimineata am plecat cu voi in Thassos. Este un risc pe care-l cunosteam si mi l-am asumat.

Anul trecut a fost unul mai dificil pentru mine, imi doream plecarea aia mai mult decat orice.

Parca sa inteleg ceva din anul 2015 - parca nu mai conta nimic... :rusinica:

 

gabyshor:

1. nu am 1000 ci peste 4000 pe busa. 1000 am facut anul asta.

2. stapan poti fi oricand pe motocicleta pe care o ai, poate fi si Y2K ideea e sa n-o duci peste limitele tale de control.

Fierul face ce-i spui tu, nu ce vrea el. Nu te sui pe moto si fuge fierul singur cu 200.

Daca nu ai proprietatea asta, mori si pe bicicleta... nu-ti trebuie busa.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In apararea partiala a lui Kosh, o buna bucata din drumul de Thassos a fost facut cu o presiune necorespunzatoare la pneul spate. La intoarcere am oprit de mai multe ori sa-l mai umfle.

 

Lui chiar ii place Busa si chiar daca sa zicem ca ar merge mai bine pe un FJR sau pe un Harley, atat timp cat el are convingerea ca Busa i se potriveste, va merge mai bine pe Busa. Nu trebuie subestimata deloc autosugestia.

cred ca NECUNOASTEREA elementara a unei motociclete cu care pleci 1200-1500 km la drum

 

NU ESTE O APARARE A CUIVA..... DIMPOTRIVA!!!!!

 

daca dimineata in benzinarie ii vedeam ESPADRILELE DE PIELE PENTRU BUSA.....

nu pleca cu noi la drum!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite nici p'asta n-o inteleg...

Adica cu ce te afecteaza pe tine ca eu merg in pantofi sau in chiloti?

Fiecare merge pe moto cum vrea dar respectand legea.

Eu dau cu glezna de planeta de mi-o fac praf. Nu am pretentia ca altcineva sa plateasca pentru greselile mele.

Sa nu mai zic ca cu o saptamana inainte am fost cu peste 7000 de lei in patru magazine din Bucuresti cu echipamente moto, dar nu mi-am gasit nimic pe marimea mea.

Tre' sa iau bilet de voie de la cineva ca sa merg cum vreau eu pe moto?

 

Unele persoane, pe bune n-o sa traiasca mult.. sufera prea mult de grija altora.

Grija asta se transforma in riduri si usor, usor probleme cardiace. Si uite asa dai coltul la nici 50 de ani... ca te phoote prea mult grija de cum merge altul imbracat pe motoreta sa.

Sufeream si eu de grija asta pana acu' cativa ani, dar mi-a trecut.

 

Hai sa nu ne erijam in capitan planet si sa ne permitem sa ne bucuram de compania altuia fara suferinte si orgolii, cuvantul cheie fiind sa ne permitem.

La cate farmacii sunt prin toate orasele, ma chiar mir cum de unii "sufera" in halul asta.

 

mainmar23: daca stiam ce stiu acum despre busa, mi-o luam ca prima motocicleta.

Dar nu. Am pus botul la ceea ce spun altii despre busa, culmea, care n-au mers niciodata cu asa ceva.

 

Intodeauna imi voi asuma responsabilitatea si proprietatea greselilor mele.

Dupa cum am spus si acum 9 ani: "fiti voi mai motociclisti decat mine, nu ma supar".

Tinta mea in viata este sa fac ce vreau, nu ce pot! D'aia muncesc de-mi sar capacele.

 

Revenind la accidentul de acum, fiarele se inlocuiesc sau se repara.

Eu nu am nimic, fata este la fel, bine.

Reparam busa sau luam alta, punem apoi claxon de tir pe ea si motociclim in continuare.

Sub nici o forma n-o s-o vedeti la vanzare.

O sa-i tatuez silueta unui logan pe codita motocicletei, stanga sau dreapta, inca nu m-am decis..

 

PS: dac-ar fi dupa mine, busa e gata in maxim 2 saptamani, plus timpul necesar sa-mi ajunga accesoriile de pe ebay, plus vopsitul.

Am gasit toate piesele. Am trimis devizul la asigurari.

Astept raspunsul acestora acum...

 

Ce s-a fi putut intampla nu s-a intamplat. Ce se poate intampla ... e complet alta discutie. Discutie care nu este oricum degeaba.

Acum nu mai facem nimic datorita lui "ce se poate intampla"?

 

Si va rog, care va stiti in suferinta, mergeti fratilor la farmacii. E prea scurta viata...


» Post actualizat in 07 Mar 2016 16:27

Acestea fiind spuse, multumesc tuturor celor care mi-au trimis mesaje de incurajare atat pe forum cat si pe alte mijloace

Multumesc si care s-au oferit sa ma ajute dar si celor care m-au ajutat.
Multumesc tuturor si sa ne vedem cu bine.

Respect!

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca ultim mesaj la acest topic.....

cand anunt o iesire si plec cu cineva la drum imi asum intr un fel GRIJA fata de acei oameni!!!!!!

TU ca si participant NEPREGATIT, NEECHIPAT, OBOSIT, CU MOTOCICLETA INTR O STARE TEHNICA PROASTA MA VEI PUNE

1. in pericol

2. imi futZi timpul/ pentru ca am un nr de zile alocate pentru moto si imi arunci banii pe fereasta pentru ca pot pierde rezervarile...... PENTRU CA EU VA TREBUI SA AM GRIJA DE TINE SA AJUNGI ACASA/SPITAL ETC

asta in cazul in care nu intelegi DE CE MA FUKE PE MINE DE ECHIPAMENTUL SI SKILUL TAU DE... MOTOCICLIST

te ai ratacit prin bulgaria ca te ai luat la intrecere cu mine fara sa stii drumul ....

in loc sa stam pe insula mai mult a trebuit ca toata gasca sa plece mai repede pentru a trebuit sa ne oprim din 50 in 50 de 50 sa pui aer in roata spate la care aveai pana si nu ai vrut sa ti o faci cum a zis omul 79".....

sa stii ca exista RESPONSABILITATE din ambele parti....

pe BULANGIUL ala pe care l fuke grija de echipamentul tau si de veleitatile tale de MOTOCICLIST sa stii ca nu l a nascut masa DESTEPT in trasee moto ci a INVESTIT TIMP SI BANI sa poata sa duca un grup de la A la B

cum mai cred unii de pe aici ca daca pun un GPS pe motocicleta Chiar si ajung la destinatie insa daca ii pui sa bage 2 POI le ai stricat ziua!!!!!

sa mergi cu un grup sa te bucuri de locuri noi si sa te intorci acasa NU ESTE OBLIGATORIE ..... trebuie sa meriti acest lucru!!!!

si raman la parerea mea MOTOCICLETA TE ALEGE PE TINE ..... NU TU PE EA!!!!

restul sunt lucruri pe care o sa le inveti dupa MII de km nu WOW.....4000 PE BUSA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto topicul...de unde la inceput kosh era ca dupa accident ( lucru de inteles ) acum a inceput sa se umfle la loc...tu platesti pt greselile tale? dar fata pe care ai tavalit-o ce vina are?

daca mai multi oameni iti zic ca e cazul sa te duci la culcare, poate ar trebui sa-i asculti. cata vreme te tavalesti singur, nu-s probleme, dar daca mai implici si alte persoane in asta, e cu totul altceva . mai reflecteaza putin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce v-am pus in pericol.

La benzinarie v-am spus de atatea ori: mergeti inainte, am bani pe mine, ajung acasa singur.

Responsabilitatea voastra morala se incheia pe loc acolo.

 

La dus n-am avut pana ci la intors. Daca aveai pana tu sau altcineva oare nu era acceasi problema cu opririle?

Fiind duminica am decis sa nu punem chit de pana cu fitil de frica sa n-o facem lata si sa raman acolo.

Asta cu pana...

 

Care stare tehnica proasta? Am facut pana la intoarcere, ce treaba are asta cu starea motocicletei?

Ca am fost obosit, aici iti dai dreptate.

V-am si spus ca prefer sa merg ultimul tocmai ptr ca nu vreau sa incomodez pe nimeni.

 

De fotut timpul, e din nou discutabil...

Daca la una din depasirie facute de tine te tavaleai de la whatever ... era piua?

Nu-mi aduc aminte sa fi facut rezervari, fiind in extra-sezon... dar, ma rog.

 

Si nu m-am ratacit prin bulgaria, imi aduc aminte ca ne-am reantalnit inainte sa intram in tara.

Am gasit singur drumul buna fara GPS si telefon, deci??

Mai era si noapte... de ce simti nevoia sa exagerezi?

Nu m-am ratacit deloc si daca n-as fi stat o ora asteptandu-va in benzinarie la Stara Zagora, cred ca eram inaintea voastra acasa.

Am gresit ca am alimentat pentru ca apoi sa descoper ca aia nu acceptau euro si eu n-aveam leva.

Dupa ce am stat 2 ore acolo am vorbit cu niste localnici si-am schimbat euro in leva, apoi m-am intreptat catre Ruse.

Nu ma prindea noaptea.

V-am mai asteptat iar o ora lejer la benzinarie langa Veliko unde m-am intalnit si cu "nu mai stiu cum il cheama"...

 

Definitia ratacelii este cand nu stii unde esti si incotro te indrepti, sau cand stii unde te indrepti si nu stii unde esti...

Eu am stiut tot timpul unde sunt si incotro ma indrept.

PS: muntii din bulgaria i-am trecut singur, noaptea, fara cel mai mic incident si cu pana pe spate.

 

Restul sunt orgolii de-ale tale...

eu care credeam ca ne plimbam de placere si sa ne facem noi prieteni cu sau fara aventuri ...

Nu stiam ca tre' sa stau stresat ca ajungem cu 30 min mai tarziu sau plecam cu o ora mai devreme pentru ca se supara lideru'.

 

Eu iti multumesc si acum pentru plimbarea facuta impreuna si pentru sfaturile tale si am certitudinea ca urmatoarea data cand va fi sa mai facem o plimbare impreuna, sa nu simti nevoia sa-mi dovedesti cine stie ce.

Si nu m-am luat la intrecere cu tine caci nu-mi pun eu viata in pericol pentru a dovedi cuiva ce pot.

Am mers un pic mai alert tocmai pentru ca ma simteam vinovat ca trebuie sa opriti cu mine la benzinarii pentru aer.

 

Inteleg ca ai o experienta pe moto insa asta nu mi te face nici stapanul meu, nici custodian legal.

Pana la urma urmei, fiecare plateste pentru greselile sale.

Daca se intampla ceva mai rau, stati linistit ca nu va permiteam sa ramaneti. Insa daca asta ...

Oricum, nu vad ce treaba are discutia asta cu accidentul de acum.

 

In legatura cu pasagerul.

Pasagera mea stia la ce se inhama si nu este minora. De multe ori am incercat s-o convinga sa nu vina dar e dificil de inteles cu femeile.

Este vina mea pentru ca am cedat si-am luat-o pasager.

 

Daca nu eram responsabil ptr pasagerul meu, ma durea in pix si mergeam pe acolo cum aveam eu chef. Ma durea in pix si dupa accident, ca nu-i sotia mea.

Ca fapt divers eu am refuzat investigatii medicale ulterioare tocmai pentru a fi aproape de ea s-o ajut sa se recupereze.

Acum sunt la ea si voi sta cu ea pana vad eu ca este cum trebuie sa fie.

 

Hai sa nu fim fatalai si/sau ipocriti.

Daca aveam 150 mai intelegeam si credeti-ma, 150 la busa este relantiu.

 

Ea insista si acum sa mearga cu mine cu moto.

Nu ma umflu dar nu inteleg pana la urma urmei care-i faza?
Daca nu eram pe busa se intampla altfel?

 

Crede-ma, cand am vazut fata intinsa pe asfalt am reflectat bine ... la fel si cand am dat ochii cu familia ei.

La fel de simplu putea schimba unu' banda peste tine.

 

Ce-mi imput cu adevarat este faptul ca nu am schimbat banda si ca nu am claxonat.

 

Stiu ca de pe scaun in fata monitorului toti franam a la moto GP... cand ti se intampla tie insa ... parca nu mai e ca pe youtube.

Si eu acum parca as fi facut multe ... atunci insa ... complet alta situatie.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am vazut pe unu' care umbla cu un fel de olita din aia de neamt pe cap in loc de casca! :D

cu CROCSI fake......si'n BERMUDE

 

ps KOSH ... dai o bere si e ca tine!!!

BUSA RULS"

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianachim, pentru tine ... cu proxima ocazie, dau un bacs!

Oricum am ramas dator de data trecuta :cheers:

Pentru mine, Busa rules!


» Post actualizat in 07 Mar 2016 17:54

dar fata pe care ai tavalit-o ce vina are?

 

Cum adica am tavalit-o eu?

Pai am blocat frana spate in linie dreapta si-am culcat motocicleta din proprie initiativa ca sa-mi spui ca am tavalit fata? Am blocat fata?

Am ratat curba cu fata in spate?

 

Eu am carnetul cu mine acum... pot conduce si acum atat legal cat si fizic.

Pe fata a tavalit-o popa cu masina lui, popa care a platit si va plati pentru greseala lui.

Si pe mine, tot popa m-a tavalit.

 

Daca schimbam banda nu ne mai tavalea nimeni, poate nici daca claxonam.

Asta ma va bantui ceva vreme: de ce n-am schimbat banda si de ce nu am claxonat...


» Post actualizat in 07 Mar 2016 17:56

Legal a fost `neacordare de prioritate`, nu `neacordare de prioritate` combinat cu `neadaptarea vitezei de deplasare la conditiile de mers` sau alte astfel de "culpe comune"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa e si parerea mea modesta - cand vrei sa mergi obosit si cu motoreta nepregatita si nu vrei sa moara altul de grija ta, pleci singur pe drum.

Un grup aduce invariabil tot fel de dependente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect!

Dar ce inseamna motocicleta nepregatita? Daca faci pana pe drum inseamna ca nu e pregatita?

Motocicleta a fost cum trebuie cu exceptia penei pe spate descoperita in feribot, la intoarcere.

Si a mai fost si tavalita ... si tot a fost ok.

 

Insa nu vad relevanta fata de subiectul topicului.

Acum nu eram obosit sau ceva asemanator; presiunea a fost verificata la iesire din Targoviste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect!

Dar ce inseamna motocicleta nepregatita? Daca faci pana pe drum inseamna ca nu e pregatita?

Motocicleta a fost cum trebuie cu exceptia penei pe spate descoperita in feribot, la intoarcere.

Si a mai fost si tavalita ... si tot a fost ok.

 

Insa nu vad relevanta fata de subiectul topicului.

Acum nu eram obosit sau ceva asemanator; presiunea a fost verificata la iesire din Targoviste...

tu clar ai o MEMORIE SELECTIVA!!!!!!!

ai cazut in sensul giratoriu de la BYALA pentru ca AVEAI 0,9 in anvelopa spate IN LOC DE 2,9

si pentru ca pana cand nu te am pus la restaurant seara sa verifici pe net cat trebuie sa ai presiunea nici nu stiai!!!!

ASTA INSEAMAN MOTOCICLETA NEPREGATITA!!!!!

ce DOT au anvelopele de pe moto ....acum te iau ca JAGI......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca sunt anvelopele originale ale mobrei, conteaza cu ceva pt tine? Stiu ca esti cel mai mare motociclist in viata, dupa Dan Magadan, dar nu cred ca e cazul sa-l judeci pe Kosh despre ce a facut el asta vara, pe topicul unui accident de acum. Nu s-a nascut nimeni invatat... si, din pacate, cam toti invatam din greselile proprii, nu din ale altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...