Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

mai oprisor mai ..tu nu mai ai mult si esti acolo cu modificarile

ai furca preparata ohlins fata ..

codita 636 spate ..

evacuare completa ..finala yoshi

discuri wave

brembo

mai lipseste doar un restyling frontal si esti gata :bounce:

 

ps. azi vin la oradea sa iau marfa ..te sun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai oprisor mai ..tu nu mai ai mult si esti acolo cu modificarile

ai furca preparata ohlins fata ..

codita 636 spate ..

evacuare completa ..finala yoshi

discuri wave

brembo

mai lipseste doar un restyling frontal si esti gata :bounce:

 

ps. azi vin la oradea sa iau marfa ..te sun

 

Daca afirmatiile tale au ca baza pozele postate mai sus...codita e de Gixxer 1000 :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la aia galbena nu-mi place toba deloc. seamana mai mult cu o motocicleta de show off decat una facuta sa mearga zi de zi. oricum frumoasa.... ahh, nu-mi place nici codita de la suzuki... a pastrat semnalizarile pe fata stock, iar cele pe spate sunt pe led, aftermarket..... deci nu sunt compatibile, palpaie repede, functionalitate zero... apreciez amortizoarele fata upside down, desi nu stiu de la ce provin, si cat sunt de bune....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu erau de pe suzuki....... :bounce:

nu stiu de ce, doar zxr-ul de 750 l-am modificat pentru ca nu-mi placea farurule alea gen ochi de broasca.... am pus faruri de zx7r. astazi insa, n-as modifica nimic la ea, defapt la nici una. le-as lasa si incerca sa le pastrez in starea lor originala...

ca o paranteza, lipsa telescoapelor upside down de pe fireblade-uri pana in 2000 mi se pare un minus semnificativ, fatza de ce avea concurenta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza e ca nu a mers nicoidata pe asa ceva. lui ii place verdele si gata. prietenului meu ii plac grasele si gata... nici o alta fata nu l-a tinut de mana. intelegi ce vreau sa spun? :bounce:

Editat de dopeman1979
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am plimbat intr-o zi cu o multistrada, super bicicleta, iar nu demult cu un intruder. ma urc pe orice are doua roti si pot aprecia plusuri si minusuri doar printr-un singur mod. comparandu-le. ce meserie naspa au aia de la motorrad de ex.... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista vre-o fiferenta intre amortizoarele de 1000rr? ma refer daca s-au schimbat cu ceva de la an la an, tre sa schimb semeringurile de ulei si sa stiu ce sa cer, sa mu ma trezesc cu ea desfacuta si sa nu se potriveasca...

 

trepidatu-n ghidon poate fi si din cauza scurgerii uleiului dintr-unul din amortizoare?

 

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macule,hai la Galerie ca maine plec la Buc. :rolleyes:

 

Wtf ?!? Ce-I cu matza aia la mine in semnatura?

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista vre-o fiferenta intre amortizoarele de 1000rr? ma refer daca s-au schimbat cu ceva de la an la an, tre sa schimb semeringurile de ulei si sa stiu ce sa cer, sa mu ma trezesc cu ea desfacuta si sa nu se potriveasca...

 

trepidatu-n ghidon poate fi si din cauza scurgerii uleiului dintr-unul din amortizoare?

 

ms

daca curge ar trebui sa vezi, sunt o groaza de chestii care provoaca trepidatii in ghidon... setari, cauciucuri, rulmenti etc.

si un sfat bun, daca curge unul din telescoape, se schimba ambele semeringuri cu ulei cu tot. si nu, nu sau schimbat de la an la an, iar tu ai de 100rr 2004-2005, asa ca cere semeringuri pentru ele. daca ai probleme, iti trimit eu de aici, apropos, cine ti le schimba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le schimb eu, le-am mai schimbat la 919, nu e mare lucru. spune-mi cat costa de-acolo inclusv ulei. sa caut un manual sa vad exact cat intra. ulei as pune d'ala mai moale, pt. gropile noastre...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu sunt in stare nici macar sa schimb un bec. unsul lantului il face cel care in ziua acea e cu mine, dar maitanance-ul il stiu ca la carte si pun mecanicul sa o faca.... bravo tie, as vrea sa o pot face si eu, as simti macar ca am ceva legatura cu motocicleta.... ahh, mai stiu sa masor presiunea in roti. :rolleyes:

hai ca intreb si iti dau raspuns.

 

13 euro semeringurile, 15euro litru de ulei, grosime 10 si iti ajunge un litru. daca ai nevoie, spune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...