Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

pe diploma ce mi-au dat-o astia de la sc. cica-s sofer-mecanic auto. mecanic doar cu practica facuta-n scoala, da s-a prins ceva de mine. adica nu mi-e frica sa ma apuc de desfacut orice, mai greu e cu pusu' la loc...da le nimeresc eu pan' la urma. nu mi-e frica...

 

le vreau alea, zi-mi intai si-ntai cand ajung si cu ce le trimite, inclusiv cat costa transportul. cum verific daca trepidatiile sunt din rulment sau ceva asemanator? care stiti? daca tot m-apuc de desfacut, macar sa stiu daca am probleme la rulmenti etc. dupa parerea mea ar fi 2 posibilitati (rulment) rulment roata sau rulment jug. desi am auzit ca si daca curge un semering poa sa trepideze...

 

pe langaasta dopemane, atasez sezizarea pr csa... care s-au dovedit o frectie la picior de lemn...nimic despre de ce au depasit cu muuult termenu de plata.. sa nu mai zic ca au ajuns la aceeasi concluzie ca asiguratoru, ca motoreta e "medie" doar din raportu pus la dispozitie tot de asigurator. niste carnati. mai departe presupunca nu am unde mere, doar o fuga pana la csa, poate reusesc sa contactez pe cine s-a ocupat de sesizare, 3-4 vorbe de duh dupa care sa merg sa semnez acceptu de plata sa iau suma de rahat. ata ete

 

ms again

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

oameni buni ..o raza de soare dupa o saptamana de ploaie ..va behh..nu e chiar soare, dar se poate iesi cu motorul

cred ca incerc noul costum si trag o tura mica :rolleyes:

astept sa vad cum se imbunatateste timpul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai completat acea cerere de despagubire?

 

 

am completat-o azi. am fost la csa, am dat de un tip de gasca care m-a luat si mi-a explicat cum ca asiguratorii au apelat la o expertiza tehnica a unor experti care cica n-ar tine nici cu unii nici cu altii, dar mi-a zis ca si aia tre platiti si de obicei se inclina balanta in partea platitorilor... daca ceream io o expertiza primul tot nu prea as fi rezolvat, ca ar fi facut si ei la randul lor in favoarea lor si tot in instanta ajungeam. cu expertiza de partea lor sigura sansa o mai am in instanta zice tipu'. ce ma mira pe mine e faptul ca expertizatorii lu' peste au facut o expertiza fara sa-mi vada motoreta, doar pe baza dosarului pus la dispozitie de omniasig, deci pe baza pozelor care nu exagerez, aveau pixelii de cca 2 cm...f ciudat... sa fie sanatosi, o sa iau suma propusa si cu asta basta. 2700e pe un 929 din 2000 ce era intact inaintea accidentului. bine ca am mai luat de la accidentator 3mii (asta pt vatamare). numa' ca m-am inteles cu el sa-i dau lui epava dupa ce termin cu asigurarile sa-si mai scoata din paguba cica. o sa i-o dau fara carene toba far etc, care le-am luat si le-am pus pe alta, sper sa nu se supere...ata ete

 

ms again dopeman pt aj dat in lupta mea cu "astia", dar asta e se pare ca ma lupt cu morile de vant... :rolleyes:

 

la mai mare si la mai multe zile de soare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt de-a dreptul depresiv, am schimbat si uleiul, am spalat filtrul de aer...... ma gandesc sa schimb si cauciucurile... sa vina odata caldura.

 

 

poi pe la voi n-a venit iarna deja? parca vazusem ca in zona-au fost 0grade deja...:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare...toba sport gen mivv gp deregleaza carburatia sau mai bine spus ,ce repercusiuni are toba race asupra motorului? :laugh: Eu am toba stock pe a mea si ma bate din ce in ce mai tare gandu' sa o schimb... :cheers: :rolleyes: Ms anticipat pt rasp

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare...toba sport gen mivv gp deregleaza carburatia sau mai bine spus ,ce repercusiuni are toba race asupra motorului? Eu am toba stock pe a mea si ma bate din ce in ce mai tare gandu' sa o schimb... Ms anticipat pt rasp

 

Daca schimbi doar finala nu are nici o treaba. Daca vrei evacuare full , inclusiv galerii , atunci poate tre sa ii dai un filtru aer sport, si sa iti modifici amestecul, din surubu de aer. Bafta ! :rolleyes:

Editat de oprea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faci niste poze foarte frumoase, da' mertane, tu ai cont pe hi5? fete ai cunoscut acolo? :rolleyes:

am vazut o poza cu tine, mergand pe motor, poza facuta din spate. inainte sa te urci pe motor, ai grija la combinezon, fa niste intinderi usoare sa se aseze, sa nu atarne, pentru ca in momentul in care te urci pe motor iti incomodeaza miscarile. era un pic mare costumul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu azi ..suntem la o saptamana de ploaie si timp urat

intru in depresie daca o tinem tot asa

azi poate schimb uleiul daca nu picura, cred ca o sa incerc si un silkolene Pro S 10-50

 

toti pe http://www.worldsbk.com/pubb_EN/index.php

au inceput calificarile SBK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand cbr meu la super ppret. 2000 de euro... poze aici http://bsc-lx.hi5.com

 

Mertane, o dai in concurenta neloiala, a? :rolleyes: Trebuia sa subliniezi SUPER PRET. :lol: La 2.000 Euro n-o dau nici sa-mi planga copiii de foame. :laugh: Da` am banuiala ca ai gasit altceva, la un pret mai bun de o dai asa.

Bafta! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca schimbi doar finala nu are nici o treaba. Daca vrei evacuare full , inclusiv galerii , atunci poate tre sa ii dai un filtru aer sport, si sa iti modifici amestecul, din surubu de aer. Bafta ! :cheers:

 

Ms... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...