Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Vezi tu e alegerea fiecaruia dar mie imi face o deosebita placere sa bag bani in moto!

 

 

Nu vii la Serres pe 23 martie? Pe bune. Mai ia-ti si niste cauciucuri.

 

Ps: Care dintre posesorii de Fireblade mai veniti in Grecia la Primavara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vezi tu e alegerea fiecaruia dar mie imi face o deosebita placere sa bag bani in moto!

 

in cazul asta ii bagi intr'o chestie care nu prea functioneaza, cel putin nu la utilizarea pe care o faci tu. o sa te lase repejor ambreiajul, vei vedea.

daca imi spui ca tie iti trebuie in pista toata treaba asta, atunci te inteleg si sprijin, eventual iti spun la cate milisecunde sa setezi schimbarea vitezei, etc. ptr 1'a, 2'a .....

dar ptr o utilizare stradala e aproape periculos si neproductiv.

la mine in lista ar fi una din ultimele modificari pe care le'as face.

 

incepe cu:

o pompa de frana radiala

placute de frana bune

furtune frana fata racing (metalice), pe spate inutile

amortizator de ghidon

transmisie finala buna, eventual un pas 520 complet

cauciucuri proaspete stradale (nu racing, dar nici macadam)

si lista continua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mesteci engleza textul de mai jos iti sugereaza faptul ca e cam inutil in romania sa iti pui ign. module dintr'un singur motiv: nu are cine sa ti'l seteze.

 

Due to different states of tune, fuel quality, and engine modifications we found it is best to leave the ignition timing stock for safety reasons. To have your ignition curve fine tuned Dynojet recommends bringing your bike to one of our Authorized Power Commander Tuning Centers. These centers have the necessary dynamometer equipment to extract the most performance out of the Ignition Module.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vii la Serres pe 23 martie? Pe bune. Mai ia-ti si niste cauciucuri.

 

Ps: Care dintre posesorii de Fireblade mai veniti in Grecia la Primavara?

 

 

Serres?? detaliaza

eu merg de obicei la Brno dar in august! mergem mai multi prieteni!

 

Si eu am Pwer Comander 3 simplu fara ignition..........

Editat de ruud914
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu merg la Brno, dar la motogp. incepe sa devina obicei, avem deja tabara noastra din Budapesta si ne certam cu niste polonezi.......

Pe pista inca nu am fost, dar as merge cu placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serres?? detaliaza

eu merg de obicei la Brno dar in august! mergem mai multi prieteni!

 

Si eu am Pwer Comander 3 simplu fara ignition..........

 

Nu stiu, la Brno poti sa te dai pe circuit? Cit costa?

La Serres mergem sa ne dam ,nu sa ne uitam. La MotoGP, mergem in excursie, e alta indeletnicire.

In Grecia pt 100euro platiti pina pe 31 ianuarie ai acces pe pista 3 zile. E ceva,nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca sunt offtopic....daca ar fi sa alegeti, ce ati prefera: fireblade 900 din 2002 sau kawa zx 12 r?poate a avut careva ocazia sa le incerce pe ambele...

Acu', pe bune... ce te asteptai sa iti raspunda gramada de posesori de RR 900??? Ca e mai bun ZXR'ul???

Cum adica ce am prefera??? Pai e foarte clar ce am preferat, nu? :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

preferintele sunt clare zic eu, iar zx12r face parte dintr'o clasa diversa

cu siguranta fireblade ptr mine, desi momentan sunt tradator :kick:

 

cat platiti ptr o zi intreaga in BRNO?

 

eu ptr inceput ma organizez in Ungaria datorita distantei relativ mici (Hungaroring, euroring si panonia)

problema e pana in serres sunt 700km, pana in brno la fel.

rijeka iar e o buna alternativa ptr mine ..700km si 80-90€ ziua intreaga de pista. om vedea ce ne rezerva 2008

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma refeream ca merg la Brno asa in exursie sa vad cursa de moto gp dar as merge si la serres cati KM sunt si cam ce costuri implica?? stie Cineva detalii??

 

Honda!! din 2002 e 954 fireblade!! oho !! Frumoasa scula!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma refeream ca merg la Brno asa in exursie sa vad cursa de moto gp dar as merge si la serres cati KM sunt si cam ce costuri implica?? stie Cineva detalii??

 

Honda!! din 2002 e 954 fireblade!! oho !! Frumoasa scula!!!

 

 

Vezi pe www.firemotorsport.ro, sau www.sbz.ro / numai cauciucurile te costa minim 350eur, cazare 40/noapte, papa, transport pt moto in functie de cum te descurci dar e cca. 60eur pe platforma. Si foarte important- carenele nene. E sinucidere sa te dai cu cele originale. Chiar daca pare mult pt cei neinitiati, merita toti banii sa mergeti macar o data in viata. Dupa ce veniti de acolo sigur n-o sa va mai arda de sporturi "extreme" pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi pe www.firemotorsport.ro, sau www.sbz.ro / numai cauciucurile te costa minim 350eur, cazare 40/noapte, papa, transport pt moto in functie de cum te descurci dar e cca. 60eur pe platforma. Si foarte important- carenele nene. E sinucidere sa te dai cu cele originale. Chiar daca pare mult pt cei neinitiati, merita toti banii sa mergeti macar o data in viata. Dupa ce veniti de acolo sigur n-o sa va mai arda de sporturi "extreme" pe strada.

 

Sigur ca da... stangem din buci 2 ani si merem odata in viata acolo. Ii dam morti la motor 2 zile pe circuit... si apoi ne-o ajuns, mergem cu 50 in localitate, 100 pe DN si 130 pe autostrazi. :crack:

 

Pot sa banuiesc cat de genial poate fi pe circuit si cat de mult mai inteligent e sa i dai acolo in rana la motor... insa la faza cu "n-o sa va mai arda de sporturi "extreme" pe strada"... get real. :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca da... stangem din buci 2 ani si merem odata in viata acolo. Ii dam morti la motor 2 zile pe circuit... si apoi ne-o ajuns, mergem cu 50 in localitate, 100 pe DN si 130 pe autostrazi. :P

 

Pot sa banuiesc cat de genial poate fi pe circuit si cat de mult mai inteligent e sa i dai acolo in rana la motor... insa la faza cu "n-o sa va mai arda de sporturi "extreme" pe strada"... get real. :crack:

 

 

Tu chiar ai fost pe circuit? Detalii te rugam. De unde banuiesti? Oricum cu banditul tau de 600 ar trebui sa postezi la motociclete de strada.

 

IGNORANTULE!!

 

--- Mesaj completat în 18 Dec 2007 10:17 -------------

te potolesti .. o luna ... si iar iti vin damblalele :crack:

 

Nici o problema, te mai duci. Ai fost si tu pe circuit?

 

--- Mesaj completat în 18 Dec 2007 10:20 -------------

Salut detinatorii de fireblade! :kick:

Are cnva amortizoare de sc28 sau sc33 daca se potrivesc si un cadru de sustinere bordde sc28?

Astept si eu oferte cu preturi pls!!! :cheers:

 

Cit dai pe ele?

Pot sa-ti caut (noi sau folosite, preturi sub cele din Germania), dar trebuie sa stiu targetul mai intii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

350€ pe cauciucuri dai daca le cumperi de la hotii de romania

cu sub 270 montezi dunlop GP RACER sau sportmax GP fara probleme, idem cu supercorsa sau racetec

 

oricum serres costa foarte putin, dar nu prea imi place mult organizarea, as prefera ziua intreaga de probe fara sesiuni (adica: numar limitat de motociclete, stai in pista cat vrei-poti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu chiar ai fost pe circuit? Detalii te rugam. De unde banuiesti? Oricum cu banditul tau de 600 ar trebui sa postezi la motociclete de strada.

 

IGNORANTULE!!

 

Bai stimate domn nene no information in afara de faptul ca esti detinatorul unui 954 RR (chen ai taci iu? :crack: ),

 

te rog sa ma ierti ca, in calitatea mea umila de posesor de ascutitoare naked de 600 cc, mi-am permis sa postez si eu o parere pe subforumul motocicletelor "de viteza". Nu a fost cu intentie. Iti multumesc ca mi-ai amintit unde ar trebui sa postez.

 

M-ai prins! Inca nu am avut placerea sa ma dau cu tigaia mea pe circuit dar pot sa banuiesc, daca imi permiti, ca poate fi foarte placut, mai placut decat pe strada (nu si pt baietii care au achizitionat un motor in vederea imbunatatirii vietii sexuale). Insa nu cred ca odata ce am iesit de pe circuit o sa circulam pe strada ca sfintii.

 

Daca Banditu meu era de 1200 ma lasai si pe mine nenea sa var un ochi "pă" aici? Noroc ca nu am Bandit de 400 ca ma luai si la bataie. :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

linistit emppu, esti binevenit aici, iarta'i pe cei razboinici si iuti la vorba.

cu siguranta marea parte a motociclistilor odata ce incep sa mearga in pista se mai calmeaza, cel putin asa am observat, parca nu mai ai nimic de dovedit si pe nimeni de impresionat. acum mai depinde si de la persoana la persoana. cel putin pe dincolo asa se intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...