Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

United motors, am fost, mi-au placut, oameni seriosi.

Fa niste sapaturi adanci pe la "discutii generale" cu pareri despre United Motors :welcome:

 

Spuneti-mi si mie un service moto de la care sa nu plec dezamagit de slaba calitate a serviciilor prestate!

Incearca la reprezentanta Honda :D .Din cate am inteles sunt destul de super-ok baietii de acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

data viitoare o sa merg la reprezentanta, la Honda. eu sincer, nu am avut probleme cu ei. ma rog, oricum erau chestii minore, schimb ulei etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca cineva are nevoie de carene originale complete..far inclus..instrumente

am 2 modele ..cel cu 2 faruri din 93 si carenele de pe motorul meu deja vopsite ..tre doar montate

imi avanseaza si toata partea din fata : furca completa de janta-discuri-pompa frana-etriere-manere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca cineva are nevoie de carene originale complete..far inclus..instrumente

am 2 modele ..cel cu 2 faruri din 93 si carenele de pe motorul meu deja vopsite ..tre doar montate

imi avanseaza si toata partea din fata : furca completa de janta-discuri-pompa frana-etriere-manere

 

Daca ai de 95 cu tot cu faruri da`mi un PM

 

PS. Sau un bord de F4i - 01 ca vreau sa il montez pe 900 RR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tam tam

 

 

 

Dati-mi o idee ca nu stiu ce sa fac cu vibratia pe care o simt la franare in furca de parc as avea abs.Mai nou se simte si in manerul stang o vibratie in timpul mersului.Aveti idee daca este din disc de frana sau din rulmenti?Pe unde pot gasi disc sau discuri si rulmenti?

 

Dati-mi o idee ca nu stiu ce sa fac cu vibratia pe care o simt la franare in furca de parc as avea abs.Mai nou se simte si in manerul stang o vibratie in timpul mersului.Aveti idee daca este din disc de frana sau din rulmenti?Pe unde pot gasi disc sau discuri si rulmenti?

 

problema e prezenta si la mine.... dar am observat ca nu e din rulmentii de la roata. eu cred ca e din rulmentii de la jug ( am sesizat un mic joc acolo )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat discul stang de frana si moto si-a revenit-nu mai vibreaza nimic la franare si este in elementul ei,cursa manetei de frana s-a marit si nu mai tine in trepte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Ma bate gandul sa upgradez cat de curand la un 954 si as vrea sa mai strang ceva info despre aceasta motoreta despre care n-am gasit f multe informatii. Am citit review-urile de prin revistele de specialitate dar as vrea sa aud parerile unor posesori: cum se comporta, cat consuma, comparatii cu alte motorete (din categ ei desigur).

Si ce ma intereseaza cel mai mult: comparatie intre 954 si 1000rr si daca merita sa pun ceva bani in plus (cel putin 1000 e din ce-am studiat eu piata) sa-mi iau 1000rr din 2004-2005. Nu am bani de ala nou asa ca nu intra in discutie.

 

Tks :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm, greu de spus.

Eu mi-as lua 1000RR, chiar daca 954 mi se pare cel mai reusit fireblade.

954 e cel mai usor fireblade de pana acum, e un model ft ft frumos, dar 1000RR e mai nou si cu nimic mai prejos.

Daca n-ai banii de 1000, mai asteapta, daca vrei neaparat mobra, ia 954. sigur nu vei regreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee daca la 98-99 kitul de lant este 108-42-16?Ce parere aveti despre uleiul CASTROL rs superbike?Ma tenteaqza sa-l incerc in combinatie cu un filtru de ulei KN?Ce model de caucioaca aveti pe fata si sunteti f multumiti de cum se comporta la franare si mai ales pe curbe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee daca la 98-99 kitul de lant este 108-42-16?Ce parere aveti despre uleiul CASTROL rs superbike?Ma tenteaqza sa-l incerc in combinatie cu un filtru de ulei KN?Ce model de caucioaca aveti pe fata si sunteti f multumiti de cum se comporta la franare si mai ales pe curbe?

Eu am folosit la castrol r4 superbike. E un ulei f bun ,nu am avut ce sa-i reprosez. E in jurul a 550000/litru iar varful de gama de la Motul e pe la 600000litru :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee daca la 98-99 kitul de lant este 108-42-16?Ce parere aveti despre uleiul CASTROL rs superbike?Ma tenteaqza sa-l incerc in combinatie cu un filtru de ulei KN?Ce model de caucioaca aveti pe fata si sunteti f multumiti de cum se comporta la franare si mai ales pe curbe?

 

da, chitul de lant ala e!!

Cauciuc michelin pilot sport. cel mai bun. eu folosesc putoline, il folosesc decand merg pe motor, niciodata n-am avut probleme, full synthetic

Editat de dopeman1979
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bardahl, motul, castrol,shell..ai de unde alege

in tm castrol il gasesc cel mai ieftin 10€ pe litru parca

aici merg cu bardahl

din fericire am janta de 17 pe fata ...deci merg cu Metzeler Rennsport :wave: atat strada cat si pista

sunt cele mai pistaiole cauciucuri omologate ptr strada (depasite anul asta de Diablo Supercorsa si Metzler racetek K3)..mult superioare la diablo corsa III si metz M3 ..le michelin nici nu le iau in consideratie

 

filtrul de ulei ..original sau aftermarket ..putin conteaza parerea mea

 

am un K&N de aer de vanzare daca intereseaza pe cineva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bardahl?Nu am auzit de asa ceva.Pe 4 l de ulei am dat fix 208 lei=68euro.Full sintetic si 10w60.Ai idee cum trebuie setata suspensia originala ptr strada Mac?Suspensie fata up and down,spate reglajul compensatorului si al arcului de la cel pe gaz.Din pacate la cauciucuri nu am prea multe variante-Pirelli dragon,Metzeler sportec m1,m3,Michelin Pilot Sport,Dunlop Sportmax d205-206.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bardahl e foarte bun ..putin cunoscut in lume, desi in italia un 30-40% din piata o are ..ajunge sa scrii bardahl in google si sa dai search

 

mergi cu m3 daca ai posibilitate ..sunt superbe

 

maine ma uit la suspensiile anterioare desi nu te ajuta prea mult deoarece vin setate in functie de greutate, cauciucuri si nr de km, starea suspensiilor

ale mele au fost setate de un tehnic Andreani in pista iar pe spate am un amortizator WP care e total divers de cel de serie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...